Sārts: Trīsdesmit salīdzinoša miera gadi ir pagājuši, pasaule kļūst nedrošāka

Jānis Sārts

Trīsdesmit salīdzinoša miera gadi ir pagājuši, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” atzina NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts.

Viņš akcentēja, ka pasaule dažādu procesu dēļ kļūst nemierīgāka, nedrošāka un nestabilāka. Turklāt tas, ka Krievija spējusi pārveidoties par militāru ekonomiku, nozīmē, ka tā var turpināt karu.

Vienlaikus gan NATO rīko desmitgadēs lielākās mācības un gatavojas arī sliktākajiem scenārijiem. “Jāsaprot, ka trīsdesmit salīdzinoša miera gadi ir pagājuši. Droši vien, kādu laiku tādu vidi neredzēsim,” pauda eksperts.

Sārts prognozēja, ka patlaban ticamākais un gaidāmākais uzbrukuma veids, ko sagaidīt no Krievijas, ir hibrīduzbrukumi. Reģionā vairāk redzami dažādi sabotāžas darbi, ko, nereti Krievijas specdienestu mudināti, īsteno vietējie iedzīvotāji, kas atbalsta Krieviju.

Krievija aizvien ir drauds saviem kaimiņiem, kamēr tās militārās spējas nav sagrautas.

Centra vadītājs uzsvēra, ka valsts robežas stiprināšana liecina par saprātīgu darbību. “Labākais, ko izdarīt, ir būt pilnībā sagatavotiem, jo, ja esam labi sagatavoti, tad iespēja, ka Krievijai pēkšņi saniezēsies un sagribēsies kaut ko te darīt, samazinās,” pieļāva Sārts.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Vilnis Dumpis
Vilnis Dumpis

Izcils raksts no izcilā Jāņa, kuršs strādā izcilā centrā.

Vilnis Dumpis
Vilnis Dumpis

No vilnis

prosas paģiras
prosas paģiras

Kaut kas mežoņu pieradināšanas pasākumā nenostrādāja

Jautājums
Jautājums

Kādu scenāriju 8 martā Lietuvā Francijas AM apsprieda ar Baltijas valstu ministriem , vai nezini ?