Sārts: Nevaru solīt Latvijai mierīgu, paredzamu nākotni

Jānis Sārts

“Tā stabilitāte, kādā mēs dzīvojām pēdējos 25 gadus, ir pagājusi. Mēs esam iegājuši nestabilitātes periodā, kuru definē vispirms jau karš Ukrainā, bet arī Ķīnas ietekmes pieaugums un klimata pārmaiņas, kas rada spiedienu uz daudziem pasaules reģioniem, kas var izraisīt jaunu bēgļu pieplūdumu. Līdz ar to es nevaru solīt Latvijai mierīgu, paredzamu nākotni, tur nav ko sevi mānīt,” intervijā aģentūrai LETA uzsver NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vadītājs Jānis Sārts.

“Jāsaprot, ka arī Ukrainas uzvaras gadījumā, kas, manuprāt, notiks, Baltijas valstu drošības problemātika nekur nepazudīs. Zaudējums karā novedīs pie nestabilitātes Kremlī un visā Krievijā. Mēs redzam virkni neatkarīgu varas centru – armija, drošības dienesti, Jevgeņija Prigožina komandētie “vāgnerieši”, “Rosgvardija”.

Nestabilitāte Kremlī var novest pie šo grupējumu cīņas par varu. Tā nav laba ziņa Baltijas valstīm. Diemžēl ir iespējams un ticams scenārijs, kurā varas maiņu Krievijā kontrolē Federālais drošības dienests un spēka struktūras. Ir parādījušies jauni spēcīgi spēlētāji, piemēram, jau minētais Prigožins, kura rīcībā ir viņam absolūti lojāls bruņots resurss – “Vagner”, kas ir privāta militāru algotņu armija,” norāda NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vadītājs.

“Karš Ukrainā Krievijas militāro veiktspēju ir novājinājis uz tuvākajiem 10 gadiem. Taču, runājot par Krievijas sagrāvi un daudzajiem varas maiņas scenārijiem, es nezinu, kurš tieši no tiem piepildīsies un kādi riski varētu parādīties,” intervijā teic Sārts.

Visu interviju var lasīt LETA mājaslapā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Stratēģiskā runa
Stratēģiskā runa

Man tā liekas ka no Pentagona un Kremļa labāk redzams kas pasaulē notiek un kas gaidāms, nevis ko te kaut kāds provinces Sārts spriedelē.

virgo
virgo

To nevar solīt nevienai valstij, vismazāk nacistiskai Krievijai.

derdz
derdz

Brauciet prom un būs miers, atrodot vientuļu salu un tur izkaujaties ar drosmi praksē kā vārdos lielumu

G. Akmeņkalns
G. Akmeņkalns

Sārt, kad Tu sāksi strādāt, darīt to, kas tev ir jādara? Kad beigsi grābstīties gar jautājumiem, kuri nav tavā kompetencē? Gribi kādu amatu Aizsardzības ministrijā?