Robežsardze saņems divus jaunus helikopterus

Valsts robežsardze šogad jūnijā un oktobrī saņems divus jaunus helikopterus.

2017.gada decembrī noslēgtā līguma ar Itālijas kompāniju “Leonardo S.p.a.” realizācijas rezultātā Valsts robežsardze nodrošinās helikopteru parka atjaunošanu, aizstājot divus “Agusta Bell 206B” helikopterus, kuri ražoti 1974. un 1980.gadā, ar diviem viendzinēja vieglās klases helikopteriem.

Helikopteri “AW 119 Kx” izmaksās 12 482 718 eiro ar pievienotās vērtības nodokli. Līgumā ietilpst arī pilotu un inženiertehnisko personāla apmācība, kā arī aprīkojuma piegāde.

Jaunie robežsardzes helikopteri būs sertificēti lidojumiem jebkurā diennakts laikā. Paredzētais aprīkojums ļaus izmantot helikopterus meklēšanas, glābšanas, personāla transportēšanas un ugunsdzēsības operācijās, proti, tie spēs nodrošināt ugunsgrēku dzēšanas un glābšanas darbu izlūkošanu no gaisa, ka arī nelielu ugunsgrēka platību dzēšanu, izmantojot Valsts robežsardzes rīcībā jau esošo aprīkojumu. Ar šiem lidaparātiem varēs veikt arī cietušo personu evakuāciju.

Arī Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem plānots iegādāties četrus helikopterus “Black Hawk”. Pērn septembrī Ministru kabinets atbalstīja četru helikopteru iegādi aptuveni 175 miljonu eiro vērtībā slēdzot starpvaldību līgumu ar ASV. ASV līdzfinansējums veido 15,5 miljonus ASV dolāru.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar