Rīgā uz ikgadējām mācībām pulcēsies NATO ģenerāļi

NATO

Rīgā, Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, no 10. līdz 22.septembrim norisināsies NATO vingrinājumi «Steadfast Pyramid 2017» un «Steadfast Pinnacle 2017», kuros plāno piedalīties vairāk nekā 40 vecākie un augstākie virsnieki no NATO dalībvalstīm, kā arī partnervalstīm Somijas uz Zviedrijas.

Mācību mērķis ir pilnveidot augstākā līmeņa virsnieku un komandieru spējas plānot un vadīt apvienotās operācijas. Par pamatu vingrinājumam tiks izmantota Visaptverošo operāciju plānošanas direktīva, kas ir viens no galvenajiem alianses apvienoto operāciju plānošanas dokumentiem.

«Steadfast Pyramid 2017» ir pirmā daļa no Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā un Sabiedroto spēku augstākās Transformācijas virspavēlniecības rīkotā vingrinājuma, kas ilgs līdz 15.septembrim, savukārt otrā daļa – «Steadfast Pinnacle 2017», kas būs galvenokārt veltīta komandieru lomai operacionālajā līmenī, norisināsies no 17.septembra līdz 22.septembrim.

Abu vingrinājumā galvenais uzsvars būs likts uz augstākā līmeņa virsnieku un komandieru apmācību operacionālās plānošanas, kā arī lēmumu sagatavošanas un pieņemšanas procesā.

Mācību laikā tiks izspēlēts fiktīvs scenārijs, kas ietver kolektīvās aizsardzības operācijas.

Vingrinājumi «Steadfast Pyramid» un «Steadfast Pinnacle» Latvijā tiek rīkoti kopš 2011.gada. Saskaņā ar Latvijas un NATO Transformācijas pavēlniecības vienošanos šīs mācības Latvijā tiks organizētas līdz 2018.gadam.

Mācību laikā Latvija attīsta uzņemošās valsts atbalsta spējas un uzlabo prasmes sadarboties ar citām NATO dalībvalstīm un stratēģiskajiem reģionālajiem partneriem.

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar