Rīgā darbību šogad varētu atjaunot divas bumbu patvertnes

2024. gadā plānots atjaunot darbību divām bumbu patvertnēm Rīgā, apsekot skolas un vērtēt pazemes tuneļus, preses konferencē informēja Civilās aizsardzības un operatīvās informācijas pārvaldes priekšnieks Gints Reinsons.

Rīgas pašvaldības Civilās aizsardzības plāna ietvaros šogad iecerēts atjaunot darbību divām bumbu patvertnēm, kā arī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) sadarbojoties ar Civilās aizsardzības un operatīvās informācijas pārvaldes speciālistiem, apsekot skolu pagrabus, vērtēt un marķēt pazemes tuneļus, norādīja Reinsons.

VUGD priekšnieka vietnieks Ivars Nakurts uzsvēra, ka bumbu patvertnes, kurām paredzēts atjaunot darbību, ir būves, kuras uzceltas speciāli kā patvertnes – ēkas, infrastruktūra, kas ir noturīga pret sprādzieniem, taču pagrabstāvi kalpos tikai kā īslaicīga patveršanās vieta, lai pasargātu sevi no apšaudes, šķembām, kas radušās sprādzienu rezultātā.

Rīgas Civilās aizsardzības plāns ir nozīmīgs visas valsts līmenī, jo dod orientieri arī citām pašvaldībām. Tas izstrādāts sadarbībā ar plašu ekspertu loku, tostarp piesaistot Nacionālos Bruņotos spēkus (NBS) un VUGD. Būtisks plāna papildinājums ir rīcība militāra apdraudējuma gadījumā, kas iedzīvotājiem dos svarīgu informāciju, kā ievērojami uzlabot savu drošību ārkārtas situācijās.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
postdemences dzejnieks
postdemences dzejnieks

Čiks?

Savējie
Savējie

Smiekli nāk. Īstenībā jau nē…

Zars
Zars

Nododiet šo jautājumu čakšas pārziņā. Trīs dienu laikā skolotāji par velti visu sakārtos. Ja nē- skolas slēgs un nekompetenci vērtējumos izsludinās.