Rietumvalstu amatpersonas bažīgas, ka karš izplešas ārpus Ukrainas robežām

karš Ukrainā

The New York Times/Business Insider

ASV un Eiropas amatpersonas arvien vairāk bažījas, ka karš Ukrainā varētu izplesties ārpus tās robežām un aptvert citas valstis, vēsta laikraksts “The New York Times”.

Bažas Rietumvalstu amatpersonām ir par to, ka karš varētu fiziski izplatīties uz kaimiņvalstīm, izplatīties kibertelpā ar hakeru un citu kiberuzbrukumu palīdzību vai izplatīties uz NATO valstīm, kurām draud Krievijas naftas vai gāzes piegādes pārtraukšana.

Tas varētu izraisīt tiešāku, aukstā kara stila konfrontāciju starp Krieviju un ASV, jo lielvalstis cenšas samazināt viena otras spēku. Pēdējās nedēļās konflikts ir skāris vairākas valstis Ukrainas tuvumā. Krievija ir pārtraukusi gāzes piegādi NATO valstīm Polijai un Bulgārijai, Krievijas pilsētās ir notikuši vairāki mīklaini sprādzieni, un Krievija ir draudējusi Somijai un Zviedrijai pēc tam, kad Ziemeļvalstis paziņoja, ka tās vēlas pievienoties NATO.

Šonedēļ notika sprādzieni arī Piedņestrā, Krievijas kontrolētajā reģionā Ukrainas dienvidu kaimiņvalstī Moldovā, kas rada bažas, ka konflikts var izplatīties arī šajā valstī.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien uzrunā brīdināja par Rietumu iejaukšanos Ukrainā, sakot, ka “ja kāds grasās iejaukties notiekošajos notikumos no ārpuses un radīt Krievijai stratēģiskus draudus, kas mums nav pieņemami, viņiem jāzina, ka mūsu atbildes triecieni būs zibens spērieni”.

Stratēģisko un starptautisko pētījumu centra Eiropas drošības programmas direktors Sets Džonss laikrakstam “The Times” sacīja, ka “kara paplašināšanās risks šobrīd ir nopietns”.

Krievija bija cerējusi uz ātru uzvaru Ukrainā, taču, kad tās spēkus no Kijivas apgabala atvairīja Ukrainas armija, tā ir pārorientējusi savus uzbrukumus Ukrainas austrumos.

ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins pirmdien paziņoja, ka ASV mērķis ir vājināt Krieviju, lai tā nespētu uzsākt jaunu iebrukumu, tādējādi strauji mainot ASV militāro stratēģiju un signalizējot, ka ASV tuvākajā laikā negaida konflikta izbeigšanos.

Par karadarbības izplešanos brīdina arī Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks Oleksijs Arestovičs.

“Kara ēna pārņēmusi Moldovu, pār Baltkrieviju tā jau sen gulstas, un pār Krievijas reģionu,” intervijā žurnālistam Markam Feiginam “YouTube” kanālā “Feigin Live” sacījis Arestovičs.

“Karš izplešas, tas nenoturēsies ne “specoperācijas” robežās, un pat ne Ukrainas robežās. Tas met ļoti nopietnu ēnu, un šajā ēnā redzami ugunsgrēku uzplaiksnījumi,” viņš klāstījis.

Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks arī paziņojis, ka starptautiski neatzītajā Piedņestrā tiek gatavots lidlauks Krievijas militāro lidmašīnu nosēdināšanai.

“Skatoties, kur un kā, tas atkarīgs no apstākļiem,” viņš teicis, paužot pārliecību, ka Ukrainas pretgaisa aizsardzības sistēma nepieciešamības gadījumā varēs notriekt arī lidmašīnas no Moldovas teritorijas.

Kā zināms , Odesas apgabala militārās pārvaldes operatīvā štāba preses sekretārs Serhijs Bratčuks ceturtdien paziņoja, ka, ņemot vērā Krievijas īstenotās provokācijas Piedņestrā, Ukrainas Odesas apgabala drošības spēki pastiprinājuši Ukrainas un Moldovas robežas aizsardzību.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Bijušais zemessargs
Bijušais zemessargs

Rietumiem vajadzēja ātrāk palīdzēt Ukrainai, it īpaši Vācijai, kas bezdēja krievijas galvenā fašista priekšā. Nevajag raustīties rietumiem no fašista putina. Vajag palīdzēt Ukrainai, jo Ukraina tagad aizstāv Eiropu no Tatāru-mongoļu pēcnācēju iebrukuma.

Dzirkstīte
Dzirkstīte

Kādam kaut kas sāk pielekt- bet ne jau Francijai un Gazporoma stutētās politzaļās Vācijas vadoņiem. Laiki tādi, dzirksrteles vājas

padoms krieviem
padoms krieviem

Likvidējiet to mazo, pajukušo krievnacistu Pūķinu, un tas būs pirmais solis uz labākiem laikiem.

Gada glezna
Gada glezna

Apgalvot, ka Krievijas varas elite ir spējīga kontrolēt notikumu gaitu, var tika bezsmadzeņu brīvprātīgais kremļa ķēdes suns.
Ko līda Ukrainā?
Tagad Vācijas un Francijas rūpnieki sacentīsies par prioritātāi, kurai valstij modernāki ieroči.
Jābūt pilnīgi jukušiem, lai reālas kaujas apstākļos neizmēģinātu jaunos ieročus, un tad vēl tā reklāma:
– Mūsu ieroči ir labāki par Krievijas ieročiem.
Krievijas ieroču bizness būs praktiski likvidēts.

soda
soda

Par ko tad bažīties, vai tad tāds nav mērķis?