Reaģējot uz pieaugošo Krievijas militāro spēku koncentrāciju Kaļiņingradas apgabalā, Lietuva pastiprina robežas aizsardzību

Kaimiņvalsts radīto draudu dēļ Lietuva ir pastiprinājusi aizsardzību jūras un sauszemes robežai ar Krieviju, paziņoja Lietuvas iekšlietu ministre Agne Bilotaite.

Ierakstā vietnē “Facebook” viņa uzsver, ka tāda gatavība nepieciešama, jo Krievija pastiprina militāro spēku koncentrāciju Kaļiņingradas apgabalā.

“Bruņota Kaļiņingrada ir tik tuvu, kaimiņi mūs apdraud, tādēļ mums ir visaugstākā līmeņa gatavība un mēs īpašu uzmanību pievēršam mūsu robežsargu aprīkošanai,” ministre pirmdien teica vizītes laikā Lietuvas rietumos .

Klaipēdā ir astoņi stratēģiskas nozīmes objekti, kuru vidū ir sašķidrinātās dabasgāzes terminālis, atgādināja Bilotaite, uzsverot, ka tādēļ Lietuvai ir pēc iespējas vairāk jāsagatavojas, ņemot vērā Krievijas draud Lietuvai.

“Mēs nevaram atslābt. Mums ir jābūt pilnībā gataviem. Tādēļ pēc šodienas vizītes vēlos ikvienam apliecināt, ka mūsu sauszemes un jūras robežas ir iespēju robežās maksimāli nodrošinās un mums ir visaugstākais gatavības līmenis,” paziņoja ministre.

Kā viņa stāstīja, šogad modernizētā radaru sistēma, kā arī jūras flote palīdz robežsargiem ātrāk reaģēt un iedarbīgāk uzraudzīt robežas. Ministre arī solīja turpināt īpašu uzmanību pievērst robežsargu aprīkošanai.

Lietuvā jau ir nogādāts papildu aprīkojums Lietuvas jūras robežas aizsardzībai, apliecināja Bilotaite, tomēr plašākus komentārus viņa nesniedza.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar