Putins varētu pārbaudīt NATO spējas vēl pirms Trampa inaugurācijas, bažījas Lietuva

NATO
Lietuvas varas iestādes paudušas bažas, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins varētu pārbaudīt NATO spējas vēl pirms ASV prezidenta amatā tiek inaugurēts nule kā ievēlētais Donalds Tramps, vēsta portāls “Delfi.lt”.

Kā paudis Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs, viņš baidās par Baltijas valstu un Sīrijas pilsētas Allepo nākotni.

Linkevičs bažījas, ka Putins laika posmā līdz Trampa apstiprināšanai amatā nākamā gada janvārī varētu pārbaudīt alianses militāro gatavību un diplomātisko apņēmību.

“Jaunā administrācija darbu sāks janvāra otrajā pusē,” Linkēvičs skaidrojis BBC .

“Esmu nobažījies un uztraucos ne vien šeit tuvumā esošu reģionu dēļ.  Jācer, ka līdz tam Alepo nebūs noslaucīta no zemes virsas.”

“Es vēl no bērnības atceros pa Viļņas ielām braucošu tanku sacelto troksni. Tā kā pat mana paaudze – man ir 34 – arvien atceras, kad krievi bija te kā Padomju armija. Bet tie bija Krievijas karavīri un viņi mūs iekaroja, tā kā mēs neesam naivi attiecībā uz šo,” norādīja ministrs. Viņš uzsvēra, ka Krieviju vislabāk saprot tās valstis, kas atrodas tās tuvumā.

“Krievija nav supervara, tā ir superproblēma,” intervijā raidsabiedrībai BBC uzsvēris Linkevičs.

Bažas rada ASV skatījums uz Krieviju kā uz potenciālo partneri un tās nevēlēšanās pieņemt Austrumeiropas pārliecību, ka Krievija ir pamatīgs militārais drauds.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
SDRFGH
SDRFGH

Vēl viens ar aptaukotām smadzenēm.

Rimantas
Rimantas

Hallo, garāža! Tas vīrs bildē nudien neizskatās, kā 34 gadus vecs. Ja nu var ticēt Wikipedia, tad Linkēvičs ir dzimis 1961. gadā un ir 55 gadus vecs.