Putina monotonajā runā izskan ierastā retorika bez pārsteigumiem; Krievija aptur dalību START līgumā

Krievijas prezidents Vladimirs Putins teju divas stundas teica uzrunu Federālajai sapulcei, solot “sistemātiski” turpināt Maskavas ofensīvu Ukrainā, kā arī kārtējo reizi apsūdzot Ukrainu un Rietumus kara izraisīšanā.

Vienlaikus viņš nepaziņoja ne par uzvarām Ukrainas frontē, ne par tālāku kara eskalāciju, ne par jaunu mobilizācijas vilni.

“Soli pa solim mēs rūpīgi un sistemātiski atrisināsim uzdevumus, ar kuriem mēs saskaramies,” sacīja Putins uzrunā Krievijas augstākajām amatpersonām un politiskajai elitei pirms militārās intervences pirmās gadadienas.

Viņš atkārtoja nepamatotos apgalvojumus, ka Krievija sakārās ar nacistu draudiem, kā arī “pastāvīgiem draudiem un naidu” no Kijivas puses. Ukraina gaidīja, kad Krievija nāks viņiem palīgā, apgalvoja Putins.

Viņš kārtējo reizi apsūdzēja Rietumus, ka tie esot “vainīgi karā”, un klāstīja, ka Krievija “izmanto spēku, lai to apturētu”. Putins arī apgalvoja, ka Krievija mēģinājusi atrisināt konfliktu Donbasa reģionā mierīgā ceļā.

Putins arī piedraudēja, ka, jo vairāk tāla darbības rādiusa sistēmu Rietumi piegādās Ukrainai, jo tālāk Krievija atstums draudus no savām robežām. Viņš izteicās, ka Rietumi Ukrainu izmanto gan kā tarānu pret Krieviju, gan kā poligonu.

“Rietumu elites neslēpj savu mērķi – nodarīt Krievijai stratēģisku sakāvi. Tas nozīmē tikt galā ar mums vienreiz par visām reizēm,” žēlojās Putins.

Viņš arī apgalvoja, ka Rietumu sankcijas, kuru mērķis bija likt Krievijas iedzīvotājiem “ciest”, neesot bijušas veiksmīgas.

Savā runā Putins arī paziņoja, ka Krievija aptur savu dalību Krievijas un ASV noslēgtajā Stratēģiskā bruņojuma samazināšanas līgumā (START).

Viņš uzsvēra, ka Krievija neizstājas no līguma, bet gan aptur dalību.

“Ja ASV veiks izmēģinājumus, tad arī mēs to darīsim,” sacīja Putins.

Pēc Krievijas prezidenta teiktā, ASV un NATO atklāti paziņo, ka to mērķis ir sagādāt Krievijai stratēģisku sakāvi, un Rietumi ir “tieši iesaistīti” triecienos pa Krievijas aviāciju.

Vienlaikus NATO pieprasa Krievijai atgriezties pie START līguma un ļaut Rietumu ekspertiem apmeklēt Krievijas kodolobjektus, sacīja Putins.

Tā dēvētais Jaunais START ir jaunākais divpusējais līgums, kuru noslēgušas ASV un Krievija.

2010. gadā parakstītais līgums paredz, ka abu pušu kodolarsenāli tiek ierobežoti ar 1550 stratēģiskajām kaujas galviņām, kas ir gandrīz par 30% mazāk nekā 2002 .gadā noteiktais maksimums.

Krievija augustā paziņoja, ka neatsāks Jaunajā START paredzētās ASV inspekcijas savos militārajos objektos, apgalvojot, ka tā esot atbildes reakcija uz ASV atteikumu atļaut Krievijas inspektoru ierašanos amerikāņu militārajos objektos.

ASV nacionālās drošības padomnieks Džeiks Salivans Putina apgalvojumus, ka Rietumi esot apdraudējuši Krieviju, un tas esot attaisnojums pilna mēroga karam pret Ukrainu, nodēvēja par absurdiem. “Neviens neuzbrūk Krievijai. Ir zināms absurdums priekšstatā, ka pār Krieviju būtu bijuši kādi draudi no Ukrainas vai kāda cita puses,” žurnālistiem sacīja Salivans.

Savukārt Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks atzina, ka Putins ar savu uzrunu Federālajai sapulcei “publiski demonstrēja savu neaktualitāti un apjukumu, un uzsvēra, ka Krievijas Federācija atrodas bezierunu strupceļā”.

Pēc Podoļaka teiktā, Putins parādīja, ka viņam nav un nebūs perspektīvu risinājumu, jo viņam visur ir “nacisti, marsieši un sazvērestības teorijas”.

“Putina “Sic transit gloria mundi” (“Tā paiet pasaules godība”) Krievijas parlamentā,” piebilda Podoļaks.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots:

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Juris
Juris

Vienkāršs Putina pārskats par Krievijas ekonomikas transformāciju dažos vektoros, ar dalības apturēšanu Stratēğiskā līgumā . Š g maijā Maskavā ieradīsies Sji !

Savējie
Savējie

Tas taču jau gada garumā tika teikts (nekas jauns), kāpēc šo virsrakstā jāiznes, nesapratu.. Aaaa, droši vien, jo 1 stundas un 45 minūšu uzstāšanās laikā nekas cits netika teikt. Droši droši..

Gada glezna
Gada glezna

Boriss Mironovs (dažās publikācijās tiek uzskatīts par antisemītu) uzstājās pret Krimas aneksiju.
Kā tur īsti ir ar Navaļniju? It kā esot krievu imperiālists.
Kad sāk vairāk uzzināt, tad vairs nevar īsti saprast, kas ir par Ukrainas “pievienošanu” Krievijai, un kas iebilst šādam risinājumam.
Tā ka skataties panorāmu, un pieturaties pie tās propagandētās teorijas.

Zāģis
Zāģis

Kaut kas neiet kopā. Pēc tā ko raksta mūsu mediji, tad ukraiņi visu laiku uzvar un tūlīt tūlīt jau būs Maskavā sarkanajā laukumā, un vispār jau pagājušogad pavasarī vajadzēja tur būt, un krieviem raķetes jau martā beidzās, un krievu karavīriem nav ko ēst, un ziemā pliki karo. Bet pēc Putina runas sanāk ka tā tomēr nav. Tad sanāk ka delfi un tvnet mani ir dezinformējuši?

Putins
Putins

Latišu nācija var neraudāt. turpināšu mazgāt savu naudu caur rietumu banku, blū oriņdž, Latvijas pasta banku un pārejām. Latvijas rusifikācija turpināsies. Ap 2030. gadu vajadzētu Rosijai, belorosijai un latvijai apvienoties.

baļķis savā acī
baļķis savā acī

Nu nevarētu jau teikt ka viņam nebūtu taisnība. Laikam ir jāskatās tikai panorāma lai domātu ka viņš tikai muld. Ar visu NATO valstu palīdzību ukraiņi ar nepārtrauktām mobilizācijām un ieroču piegādēm jau gadu kaujas laukā nevar uzvarēt krievus. Šobrīd vērojams, ka ukraiņiem tikai sola ieroču piegādes un pēc tam atliek, acīmredzot NATO valstīm noliktavas jau tukšas. Un jā krievi bija tie kas pirmie sāka braukt ar tankiem, bet paskatoties rietumu pasaules darbus, ritumu pasaule par to gan varētu paklusēt. Pat Latvija sūtīja savus karavīrus uz Irāku, un ne jau Irākas aizstāvju pusē karot..

santīms
santīms

Krievnacistam augšā ir lejā, melns ir balts, karsts ir auksts un karš ir miers.