Putins pasludina daļēju mobilizāciju Krievijā VIDEO

Agresorvalsts Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņojis, ka valstī notiks daļēja mobilizācija, ziņo  “Meduza.io”.

Mobilizēti tikšot bruņoto spēku rezervisti un primāri tie, kas dienējuši bruņotajos spēkos, kuriem noteikta militāra specializācija un ir attiecīga pieredze. Iesauktie tikšot papildus apmācīti.

Putins to sacīja paziņojumā Krievijas tautai. Rīkojums par daļēju mobilizāciju esot parakstīts, un tā sākšoties šodien, 21.septembrī.

“Mūsu dzimtenes un nedalāmības aizsardzībai uzskatu par nepieciešamu atbalstīt daļēju mobilizāciju,” citēts Putins.

“Mūsu dzimtenes un nedalāmības aizsardzībai uzskatu par nepieciešamu atbalstīt daļēju mobilizāciju,” citēts Putins.

Uzrunā tautai Krievijas prezidents šādu soli skaidroja ar to, ka Ukrainā Krievijas karaspēks cīnās ar “faktiski visu kolektīvo Rietumu kara mašīnu”. 

Jānis Sārts

Sārts atklāj, kāds rezultāts būs Putina pasludinātajai mobilizācijai

Krievijas prezidenta Vladimira Putina pasludinātās daļējās mobilizācijas rezultāts būs vairāk slikti ekipētu un vāji motivētu vienību Ukrainā, sociālajā tīklā “Twitter” norādījis Rīgā izvietotā NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra “Stratcom” vadītājs Jānis Sārts.

“Būs jāvēro, uz cik lielu [karavīru] apjomu tas attieksies, bet kopumā Krievijas bruņoto spēku apgādes sistēma netiek galā jau ar esošo apjomu. Tāpēc rezultāts būs vairāk slikti ekipētu un vāji motivētu vienību Ukrainā,” norādījis Sārts.

Līdz šo vienību nonākšanai kaujas laukos būs vēl ilgi jāgaida, norādījis Sārts, minot nepieciešamību, piemēram, pēc apmācības.

Kā zināms, Putina uzruna tika gaidīta jau vakar, 20. septembrī, taču vēlāk Kremļa mediji dzēsa ziņu par to. Tika pieļauts, ka Putins savā uzrunā gatavojas izsludināt daļēju vai pilnu mobilizāciju Krievijā.

Tāpat otrdien tika paziņots, ka pašpasludinātās “Luhanskas tautas republika” un “Doneckas tautas republika” 23.-27.septembrī rīkos referendumu par reģionu iekļaušanu Krievijas sastāvā. 

Iepriekš arī izskanējis, ka Ukrainas spēku pretuzbrukumi šīm teritorijām pēc to pievienošanas Krievijai no Kremļa puses būtu uzskatāmi par tiešu uzbrukumu Krievijai, kas arī varētu tikt izmantots kā mobilizācijas iemesls vai iegansts kara pieteikumam.

Turklāt kopš septembra sākuma Ukrainas pretuzbrukumā no okupantiem atbrīvota lielāka teritorija, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa sākuma. Putina pavēlēts uzbrukums Ukrainai tika sākts 2022. gada 24. februārī.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


12
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Ēriks
Ēriks

Utainais fašists grib karot, tas asinskārais KGB vecis ir slims ar galviņu nav viss kārtībā.

Deza
Deza

Labs lēmums, tikai viens jautājums – kurš piegadas pietiekoši daudz patronas Ukrainai? Ne jau visi aspēs dezertēt laikus

Bijušais zemessargs
Bijušais zemessargs

Tas nolādētais fašista putina purns prasās pēc cilpas !

Ēriks
Ēriks

Ļaunuma impērijas suņa purns.

Gada glezna
Gada glezna

Kopumā Rietumi nesaprot vienu prastu lietu: bļaustīšanās par demokrātiju atbalstot apvērsumu Ukrainā, ko sauca par Maidanu, atbalstot tā saukto demokrātiju Baltkrievijā, kas īstenībā ir jaukšanās citas valsts iekšējās lietās, Rietumi pasauli tuvina vispārējai kodolkatastrofai. Krievijas elite var arī uzsākt vispārēju kodolkaru ar pasaules iznīcināšanu, ja Rietumi arī pēc Ukrainas un Baltkrievijas parauga mēģinās Krievijā ieviest Rietumiem tīkamu režīmu. Saprotams Krievijas iebrukumam Ukrainā nav nekāda attaisnojuma. Grieķijā bija melno pulkvežu pučs, tāpēc jau pārējās valstis neiebruka Grieķijā. Taču tieši Rietumi uzsāka praksi ar militāru jaukšanos citu valstu iekšējās lietās – Kosova. Realitāte ir tāda, ka Ķīnā nav nekādas Rietumu demokrātijas, bija… lasīt vēl »

Rosiski ciski
Rosiski ciski

Krieviem, pēc daudzu paaudžu diktatūrām, ir degradētas smadzenes.

Gada glezna
Gada glezna

Nelaime ir tā, ka cilvēce reāli var sevi iznīcināt pārvēršot Zemi par asteroīdu joslu, kādu to vērojam strp Marsu un Jupiteru. Matemātika un eksaktās zinātnes ir attīstījušās, taču tā sauktās humanitārās zinātnes ir palikušas tai pašā domāšanas līmenī, kad cilvēces rīcībā bija tikai rungas un mieti.

Jūsu komentārs ir spilgtākais piemērs šai atpalicībai. Ar ko jūsu komentārs ir labāks par Solovjova izlēcieniem Krievijas televīzijas šovā?

J2k
J2k

Ej pamācies vēsturi, pirms ko sauc par puču.

Gada glezna
Gada glezna

Jūsu secinājums: 1917. gada oktobri tātad Petrogradā nebija apvērsums

stulbais bondars
stulbais bondars

Mobīlos telefonus izdalīs?

Bet ko gan citu gaidīja?
Bet ko gan citu gaidīja?

Ko tad citu varēja gaidīt? Cik jau mobilizācijas viļņi ir bijuši Ukrainā? Krievi jau no paša sākuma ir karojuši mazākumā (150-170k) karavīru pret ~500-600k ukraiņu karavīru (var apskatīties vecās ziņas kaut vai tepat puaro.lv), atkarīgs vēl kā kuros avotos minēts. Visu pavasari un vasaras sākumu Zelenskis ir runājis kā samobilizēs miljonu, mūsu medijos arī par to rakstīja. Visu vasaru mobilizētos apmācīja Lielbritānijā, un vēl vairākās NATO valstīs. Ukraiņi ir samobilizējuši ļoti lielu dzīvā spēka pārsvaru pret krievu karavīriem. Tagad Krievija darīs to pašu ko Ukraiņi. Pēc tā ko Sārts ir teicis pavasarī un kas ir reāli noticis, personīgi es Sārta… lasīt vēl »

Krievijas kauns
Krievijas kauns

Krievnacisti un to propagandisti šobrīd ir pasaules lielākais ļaunums.