Putins nosūta karaspēku uz Kremļa okupēto Donbasu

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlējis nosūtīt karaspēku uz Kremļa okupētajām Doņeckas un Luhanskas teritorijām Ukrainas austrumos pēc tam, kad tās tika oficiāli atzītas par “neatkarīgām” valstīm, vēsta The Kyiv Independent.

Saskaņā ar Putina 21. februārī parakstīto dekrētu Kremlis ir atzinis Krievijas okupētā Donbasa neatkarību un devis rīkojumu Krievijas militārpersonām veikt “miera uzturēšanas funkcijas” šajās teritorijās.

Šī Putina rīcība sekoja stundu garai uzrunai, kurā viņš nepatiesi apgalvoja, ka “Ukrainu radījusi Krievija” un daļa Krievijas padomju laikā tika kļūdaini “atdota” Ukrainai.

Krievijas nepārtrauktās eskalācijas apstākļos Ukrainas prezidents Volodimirs Zeļenskis pieprasījis steidzamu Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomes sanāksmi “Krievijas nelikumīgo darbību dēļ”, tviterī 22.februārī rakstīja Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba.

Krievijas paziņojums nāk laikā, kad ap Ukrainu ir milzīgs Krievijas militāro spēku daudzums.

“Mēs novērtējam, ka Krievija, iespējams, Ukrainā un tās tuvumā ir izvietojusi no 169 000 līdz 190 000 militārpersonu, salīdzinot ar aptuveni 100 000 30.janvārī,” sacīja ASV vēstnieks EDSO Maikls Kārpenters.

ASV prezidents Džo Baidens paziņoja, ka parakstīs rīkojumu, kas noteiks sankcijas pēc tam, kad Krievija okupētās teritorijas būs atzinušas par neatkarīgām valstīm. Šīs sankcijas ir nošķirtas no “ātrajiem un bargajiem ekonomiskajiem pasākumiem”, ko Rietumi sagatavojuši, ja Krievija turpinās iebrukt Ukrainā.

“Mēs esam paredzējuši šādu gājienu no Krievijas un esam gatavi nekavējoties reaģēt,” paziņojumā 22.februārī norādīja Baltais nams.

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs nosodīja Kremļa lēmumu atzīt Krievijas okupētā Donbasa neatkarību. Jenss Stoltenbergs sacīja, ka šis solis vēl vairāk grauj Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti, pārkāpjot Minskas vienošanās.

Otrās Minskas vienošanās tika parakstītas pēc Krievijas militārās ofensīvas 2015. gada februārī, kas piespieda Ukrainu piekrist dokumentam, kas paredzēts, lai piešķirtu Krievijas okupētajam Donbasam īpašu statusu apmaiņā pret to, ka Kijeva saņem kontroli pār savu robežas pusi ar Krieviju.

Tikmēr valdības kontrolētās Donbasa daļas apšaudīja Krievijas kaujinieki. Artilērijas uzbrukumi turpinājās visā saskarsmes līnijā. Ukrainas militārpersonas 21. februārī ir ziņojušas par 54 apšaudes incidentiem.

Trīs cilvēkus, tostarp divus ukraiņu karavīrus, Krievija nogalināja 21. februārī.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar