Krievijas prezidenta Vladimira Putina uzruna tautai VIDEO

Putins

Pirmdien, 21.februārī, vēlu vakarā Krievijas prezidents Vladimirs Putins teica uzrunu tautai, kurā atkārtoja jau iepriekš pausto viedokli, ka Ukraina būtībā nav īsta valsts, pat vainojot boļševiku līderi Vladimiru Ļeņinu Ukrainas izveidē.

Gandrīz stundu ilgā Krievijas prezidenta uzrunu pamatā veidoja īpatnējas vēstures lekcijas, kurās viņš faktiski noliedza Ukrainas valsts pastāvēšanu.

Putins runu iesāka ar visai interpretētu, subjektīvu un izvērstu vēstures “mācībstundu”, skaidrojot, kā radusies Padomju Ukrainas teritorija, uzsverot, ka “galvenais Ukrainas autors un arhitekts ir Ļeņins”.

“Ukraina Krievijai ir ne tikai kaimiņvalsts, bet arī Krievijas vēstures daļa”, norādīja Putins. Tāpat viņš uzsvēra, ka “Donbasu boļševiki burtiski iestūma Ukrainas sastāvā”.

Pēc Putina teiktā, tikai pateicoties boļševiku pieļautajām kļūdām vispār radusies Ukraina. Tāpēc arī mūsdienās to varot dēvēt par “Vladimira Iļjiča Ļeņina Ukrainu”: “Viņš [Ļeņins] ir tās autors un arhitekts”. Un tagad pateicīgie [rāda pēdiņas šim vārdam] pēcteči nogāzuši visus Ļeņina pieminekļus. Tā viņiem saucas dekomunizācija. Jūs gribat dekomunizāciju,” Kremļa saimnieks indīgi smīnot vaicāja, “nu ko, mums tas ir pilnībā pa prātam. Bet nevajag, tā sacīt, apstāties pusceļā – mēs esam gatavi jums parādīt, kas ir īsta Ukrainas dekomunizācija!”

Jāpiebilst, ka jau pērn publicētajā sacerējumā Putins atklāti apšaubīja Ukrainas valstiskumu, jo “mūsdienu Ukraina ir padomju laika produkts. Mēs labi zinām un atceramies, ka tā veidojusies – lielākoties – vēsturiskās Krievijas zemēs.” “Kopā mēs vienmēr esam bijuši un būsim daudzkārt stiprāki un veiksmīgāki. Jo mēs esam viena tauta,” toreiz rakstīja Krievijas prezidents.

Uzrunas turpinājumā Putins analizēja Krievijas attiecības ar NATO, apgalvojot, ka Ukrainas iestāšanās NATO ir tiešs drauds Krievijai. “Krievijai piedāvā noticēt uz vārda, ka NATO ir miermīlīga savienība,” sacīja Putins, apgalvojot, ka Krievija ir piemānīta, jo NATO notikuši pieci paplašināšanās viļņi. “Kāpēc tas viss? Negribat redzēt mūs kā draugu, bet kāpēc padarīt mūs par ienaidnieku? Atbilde – viņiem nav vajadzīga tik varena valsts kā Krievija,” sacīja Putins.

Runājot par situāciju Donbasā, Putins nepamatoja teikto ar faktiem, vien norādīja: “Redzam, ka Kijeva nav ieinteresēta miermīlīgā risinājumā. Neviena diena nepaiet bez apšaudēm Donbasā, izmantojot smago artilēriju, nepārtrūkst ņirgāšanās par miermīlīgajiem iedzīvotājiem, sievietēm, bērniem.”

Uzrunas noslēgumā Putins oficiāli paziņoja par okupēto Donbasa teritoriju “Luhanskas tautas republikas” un “Doņeckas tautas republikas” neatkarības atzīšanu.

Vienlaikus Kremļa saimnieks paziņoja, ka Ukrainai tiks izvirzīts ultimāts, pieprasot nekavējoties apturēt karadarbību pret Maskavas finansētajām un apbruņotajām bandām Ukrainas austrumos.

Pretējā gadījumā par jebkurām sekām atbildība būšot jāuzņemas Kijevai, uzsvēra Putins.

Putins pavēstīja, ka lūgs Federācijas padomei vistuvākajā laikā atbalstīt okupēto Ukrainas teritoriju “neatkarību”.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Stienis
Stienis

Viss notiek identiski kā ar Krimu. Pievāks arī Donbasu un Luhansku, jo rietumiem nav citu līdzekļu kā vien sankcijas. Vai tad ir kāds līgums, kas aneksijas gadījumā nozīmētu rietumu karaspēka ierašanos un karošanu Ukrainas pusē? Neviens saprātīgi domājošs cilvēks karu negrib, bet kā zināms, brīvību un tiesības var nosargāt tikai ar upuriem. Visādā ziņā – arī mums būs jāatgūst tiesības iet uz bibliotēku bez dokumentiem, un redzams, ka mierīgā ceļā to izdarīt nevar, jo Krišjānis ir kā mazais Trudo – atņems cilvēkiem jebkādu brīvību, to cēli pamatojot ar rūpēm par viņu pašu drošību.