Putins atzīst, ka bandītisko algotņu grupējumu “Vagner” finansēja valsts

Agresorvalsts Krievijas vadonis Vladimirs Putins otrdien atzina, ka bandītisko algotņu grupējumu “Vagner” pilnībā finansēja valsts.

“Es vēlos, lai mēs visi to zinātu. “Vagner” grupas uzturēšanu pilnībā nodrošināja valsts no Aizsardzības ministrijas, no valsts budžeta, mēs pilnībā finansējām šo grupu,” Kremlī, tiekoties ar militārpersonām, paziņoja Putins.

Pēc viņa teiktā, no 2022.gada maija līdz 2023.gada maijam varasiestādes izmaksāja vairāk nekā 86 miljardus rubļu (aptuveni 900 miljonus eiro) “Vagner” kaujinieku algās un motivācijas maksājumos.

“Vagner” īpašnieks – kompānija “Konkord”, kas pieder Jevgeņijam Prigožinam, – gada laikā militārajā tirdzniecībā nopelnīja 80 miljardus rubļu, norādīja Putins.

Prigožinu viņš nepieminēja.

“Es ceru, ka neviens neko nav nozadzis vai ir zadzis maz, bet mēs ar to visu tiksim galā,” viņš piebilda.

Krievijas varasiestādes gadiem ilgi uzstāja, ka “Vagner” nekādi nav saistīts ar valsti. Taču Minhenes drošības konferences laikā Francijas prezidents Emanuels Makrons apsūdzēja Putinu melos par šiem apgalvojumiem: “Pirms gada es runāju ar Putinu, un viņš man apliecināja, ka Krievijai nav nekāda sakara ar “Vagner” grupu,” sacīja Makrons.

Vēl pagājušā gada maijā, pēc tam, kad sākās Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā, Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs paziņoja, ka “Vagner” ir privāts militārais uzņēmums, kam nav nekāda sakara ar Krievijas valsti.

Kā zināms, algotņu grupējuma “Vagner” barvedis Jevgeņijs Prigožins piektdienas vakarā paziņoja, ka “Vagner” algotņi no Ukrainas iegājuši Krievijā un dodas uz Maskavu nolūkā gāzt Krievijas militāro vadību.

Algotņi pārņēma savā kontrolē Rostovu pie Donas un ceļā uz Maskavu grupējuma kolonnas sasniedza Voroņežas un Ļipeckas apgabalus. Taču sestdienas vakarā Prigožins paziņoja, ka vagnerieši pārtrauc virzīties uz Maskavu un dodas atpakaļ.

Kremlis paziņoja, ka situāciju noregulēt palīdzējis Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko, un panākta vienošanas, ka Prigožins pārcelsies uz Baltkrieviju un tiks izbeigta pret viņu sāktā krimināllieta.

Avots: sargs.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
El Chapo
El Chapo

Vislielākais bandīts ir pats Pūķins.

Zalupenskis
Zalupenskis

Putins savā runā to teica par pēdējo gadu, kopš notiek militarā operācija. Bet nu labi, Latvijā kā vienmēr viss labāk zināms, tāpat kā 6dien, kad visi propagandēja par pilsoņu karu, Vagner pēkšņi kļuva par brīvības cīnītājiem, vakarā protams atkal par teroristiem. Visi Sārti, Slaidiņi, Vērdiņi, prezidenti, žurnālisti un tā sauktā inteliģence twiterī propogandēja katrs savas pat pilnīgi murgainas versijas, pat kā popkornu Ukrainai sūtīs. Un jā tagad pēkšņi visi atkal raksta tikai un vienīgi patiesību par Krieviju. Iepriekšējos gadus Vagner pelnīja visādās Āfrikās un citās pasaules daļās, aizstāvot turienes valdības, diktatorus un visu pārējo, kuri viņiem labi maksāja par to.… lasīt vēl »