Putins aizsardzības ministra amatam Šoigu vietā izvirzījis pirmo vicepremjeru

pie Baltijas robežām Krievijas spēki

Krievijas diktators Vladimirs Putins svētdien iecēla līdzšinējo aizsardzības ministru Sergeju Šoigu par Drošības padomes sekretāru, savukārt aizsardzības ministra amatam izvirzīja līdzšinējo pirmo vicepremjeru Andreju Belousovu, ziņo Kremļa preses dienests.

Aizsardzības ministrs amatā jāapstiprina parlamenta augšpalātai Federācijas padomei.

Putins arī ierosinājis Federācijas padomei atstāt amatos ārlietu ministru Sergeju Lavrovu, iekšlietu ministru Vladimiru Kolokoļcevu, Federālā drošības dienesta (FSB) direktoru Aleksandru Bortņikovu, Ārējā izlūkdienesta (SVR) direktoru Sergeju Nariškinu un vairākas citas amatpersonas, kuras izvirza prezidents.

Kā zināms, otrdien notika Putina inaugurācija Krievijas prezidenta amatā uz jaunu termiņu un pēc tam atkāpās premjerministrs Mihails Mišustins, kuru Putins atkārtoti izvirzīja valdības vadītāja amatam.

Nikolaju Patruševu, kurš bija Drošības padomes sekretārs kopš 2008.gada, bet pirms tam kopš 1999.gada bija FSB direktors, Putins atbrīvoja no amata “saistībā ar pāriešanu citā darbā”. Netiek minēts, kāds būs viņa jaunais amats.

Šoigu bija aizsardzības ministrs kopš 2012.gada. Kopš 90.gadu pirmās puses viņš bija ārkārtējo situāciju ministrs, bet 2012.gadā pusgadu bija Maskavas apgabala gubernators.

68 gadus vecais Šoigu tiek uzskatīts par Putinam tuvu personu, viņš ir medījis un atpūties kopā ar diktatoru. Šoigu ir viens no valdošās partijas “Vienotā Krievija” dibinātājiem. Tomēr režīmu atbalstošie aktīvisti un blogeri viņu asi kritizē par Krievijas karaspēka neveiksmēm Ukrainā.

65 gadus vecais Belousovs, kurš pēc izglītības ir ekonomists, bija pirmais vicepremjers kopš 2020.gada. Viņa pārziņā bija ekonomikas jautājumi. 2012.-2013.gadā viņš bija ekonomikas attīstības ministrs, bet no 2013. līdz 2020.gadam – prezidenta padomnieks ekonomikas jautājumos.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Diktatori
Diktatori

Tiešām diktators? Tak nesen vēlēšanas bija. Rezultāts ir pilnīgi ticams, jo par kuru vēl citu balsot. Pat Latvijā, pateicoties pieminekļu jaukšanai, naida kurināšanai absolūtais vairākums nobalsoja par Putinu. Latvijā varētu paklusēt, nav tautas vēlēts prezidents. Viens pat bija zoodārzā izvēlēts. Zelenskis tūlīt būs diktators, pavasarī vajadzēja būt vēlēšanām.

ccca
ccca

gribēji, lai te okupantu pieminekļi stāv un krievi spļauj latviešiem virsū???paklusēt vajag tiem, kas bēgot no savas zemes” labklājības” jau gadiem sēž mums uz kakla

Feğa
Feğa

Nemocaties , tās ir Krievijas iekšējas lietas !