Putina režīma fašistiskā būtība un tā ietekme uz visas pasaules sabiedrību

Putina režīms

Kyiv Post

Fašisma ideoloģija nacistiskajā Vācijā bija balstīta uz Ādolfa Hitlera perverso domāšanu, kas tika pārraidīta caur Trešā reiha propagandas ministra Jozefa Gebelsa radīto propagandu. Visi Vācijas plašsaziņas līdzekļi tika pilnībā kontrolēti, atspoguļojot tikai to, ko vēlējās un atzina par labu esam Ā. Hitlers un viņa rokaspuiši. Tieši šī propaganda cilvēku prātos veidoja atbalstu nacistu idejām un bija fašisma nostiprināšanās katalizators. Nebūt nav grūti vilkt paralēles starp nacistisko Vāciju un mūsdienu Krieviju, kurā visi mediji ir Vladimira Putina kliķes vadīti, propagandai iesūcoties izklaides programmās un pat spēlfilmās, kas romantizē karu, lai tikai slavinātu krievus, secina “Kyiv Post” žurnāliste Aleksandra Klitina.

Šīs propagandas pamatnoteikums ir tāds, ka melns ir balsts vai balts ir melns, un pelēko toņu nav. Krievija mediju realitātē tieši Kijeva plānoja uzbrukumu Krievijas marionešu anklāviem tā sauktajām “Doņeckas tautas republikai” (DNR)un “Luhanskas tautas republikai” (LNR), un, protams, ukraiņi ir nacisti.Kopumā okupētājvalsts propagandistu retorikai ir vienkāršs mērķis – attaisnot jebkādu rīcību pret Ukrainu. Gadu no vietas Krievijas valdības amatpersonas un komentētāji, piemēram, Vladimirs Solovjovs, Dmitrijs Kiseļovs un citi sarunu šovu propagandisti draudēja Kijevai ar “piespiešanu mieram” un “denacifikāciju”, apgalvojot, ka Ukraina apdraud Krieviju un pašpasludinātās republikas.

Krievijas televīzija ziņoja, ka Kijeva plāno teroristu uzbrukumus Krievijas teritorijā, ka Ukraina nekontrolē savus bruņotos spēkus, ka NATO infrastruktūra apdraud Krievijas valsts robežas un vispār, kas zina, ko sagaidīt no nacistiem.

Okupētājvalsts informatīvā gatavošanās karam ar Ukrainu sākās ne vēlāk kā 2021. gada februārī. Īpaši cinisks ir fakts, ka Krievijas propaganda izmanto kopīgo uzvaru pār fašismu Otrajā pasaules karā, ņemot vērā, ka tieši ukraiņi bija tie, kuri cieta vislielākos zaudējumu – vairāk nekā 10 miljonus cilvēku.

Piemēram, D. Kiseļova sacītais Krievijas propagandas radījumā “Nedēļa” ir tipisks piemērs, kā Krievijas televīzijas kanālos tiek atspoguļots karš Ukrainā: “Ukraina militārās dusmās visu militāro tehniku virza uz frontes līniju. Un virspavēlnieks, komiķis, personīgi iedrošina ukraiņu atriebējus,” saka D. Kiseļovs. 

Savukārt ukraiņu tautu nepieciešams attēlot kā fašistus, lai maskētu diktatora V. Putina režīma fašismu. Kāpēc fašisms? Jo Krievija jau sen ir kļuvusi par totalitāru valsti, kur visi citādi domājošie opozīcijas politiķi tiek vai nu nogalināti, ieslodzīti vai izsūtīti trimdā.

Nacisti uzskatīja, ka pilnīga sabiedrības mobilizācija totalitārā valstī ir nepieciešama, lai sagatavotos bruņotam konfliktam. Fašistiska valsts ir jāvada spēcīgam līderim (krievu versijā V. Putinam). Savukārt valdība darbojas karastāvoklī vai tai pietuvinātā stāvoklī, kas nodrošina nacionālās vienotības stiprināšanu un stabilitātes uzturēšanu sabiedrībā.

Fašisms noraida apgalvojumu, ka vardarbība a priori ir negatīva, un uzskata politisko vardarbību un karu kā līdzekļus, kas var nodrošināt valsts attīstību un labklājību.

Tikmēr valsts ekonomika parasti cenšas sasniegt autarkiju (red. piez.: ekonomisko pašpietiekamību), tāpēc aktīvi tiek izmantots protekcionisms (red. piez.: valsts ekonomiskā politika, kas vērsta uz iekšējā tirgus  aizsardzību pret improtu) un ekonomiskā iejaukšanās.

Fašisma ekstrēmais autoritārisms un nacionālisms rada radikālu rasismu – tiekšanos pēc rasu tīrības vai valdošās rases varas nodibināšanas, kas provocē masu slepkavības vai genocīdu.

“Jaunās krievu pasaules” ideja atspoguļo “lielkrievu” atzīšanu par augstāko rasi. Tikmēr ir arī mazāk tīrās rases, kā baltkrievi un maļkrievi (ukraiņi). Baltkrievi un maļkrievi ir “radniecīgie cilvēki”, kuriem jāpakļaujas Kremļa vadlīnijām.

ASV izlūkdienesti ziņoja par sagatavotu īpašu ukraiņu sarakstu, kurus V. Putina režīms uzskata par ienaidniekiem. Patiesībā te tiek runāts par koncentrācijas nometņu plānošanu un visu šo cilvēku masveida nogalināšanu, kuri nepiekrīt Krievijas kliķei.

Te rodas jautājums, kāpēc gan krievi tic V. Putina propagandai. Vai tāpēc, ka ērtāk un patīkamāk ir just, ka esi labāks par ukraiņiem vai baltkrieviem, ka esi priviliģēts lielkrievs, kas kontrolē “brāļu tautu” likteņus?Varbūt ir forši just, ka visas tautas baidās no tevis, bet, vai baidīties nozīmē cienīt tevi. Vai patiesi starptautiskā sabiedrība uzskata, ka krievi ir lauvas, no kurām visa pasaule baidās, kamēr V. Putins ir vienkārši lielisks? Krievu apziņa noraida visu, kas neietilpst ērtajā dzīves attēlā.

Uzbrukums Ukrainai Kremlī tika plānots kā ātra militāra operācija, kas ilgs divas dienas – no 24. līdz 26.februārim. Pat Krievijas presē netīšām tika publicēti raksti, kas paredzēja šo uzvaru.

Taču V. Putina uzvarošā ofensīva neizdevās. Visi Krievijas spēki tika iemesti kaujā, lai ar zibens ātrumu ieņemtu Kijevu, bet tas nenotika.

Saniknotais Krievijas diktators nolēma uzsākt karu, lai iznīcinātu Ukrainas iedzīvotājus. Krievijas karaspēks apšauj bērnu slimnīcas, bērnudārzus, ciemus un civiliedzīvotājus Harkivas, Kijevas, Hersonas, Mariupoles, Čerņigovas un daudzās citās ielās.

Krievijas okupētāju armijas kara noziegumi ir vērsti uz Ukrainas iedzīvotāju demoralizāciju un spiediena izdarīšanu uz Ukrainas valdību. V. Putins šantažē ukraiņu tautu, uzspiežot kapitulēt, pieņemt “Jauno krievu pasauli”, pretējā gadījumā tauta tiks iznīcināta.

Turklāt joprojām ir diskusijas par iespējamajiem noziegumu pret cilvēci apmēriem, ko Krievijas varas iestādes ir gatavas pastrādāt un, vai V. Putins izlems izmantot kodolieročus.

Krievija nevarēs atļauties ilgstošu karu pilnīgas ekonomikas sabrukuma apstākļos. Rietumvalstu noteiktajām sankcijām būs būtiska ietekme, taču maz ticams, ka pat tas atturēs V. Putina fašistisko režīmu.

Tikai sīva militāra pretošanās un režīma iznīcināšana no Krievijas iekšpuses var apturēt Krievijas diktatora V. Putina maniakālo agresiju, kas tik ļoti atgādina Ādolfa Hitlera metodes.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


18
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
rusofobs
rusofobs

Krievi ir slima tauta. Kamēr viņiem koloniālisms un imperiālisms būs lielākā vērtība, tikmēr Kriev ija būs atpalikusi valsts — pelēkā zonā starp Āziju un Eiropu.

язычник Сколниециньш
язычник Сколниециньш

Наступила Пасха. Просыпается природа, а сердца людей наполняются надеждой. Богиня весны и рассвета Остара принесла нам весну и свет. Трава зеленеет, ростки проснулись от зимнего сна, листва распускаться. Бабочки летают. Солнце светит. Весеннее настроение наполняет нас душевном теплом. Пасхальные зайцы (Пасхальные кролики) спрятали везде разные, разноцветные яйца. Жизнь празднует свою победу. Благодать Богини Остары окружает нас. В это праздничное время поблагодарим Богиню Остару за всё хорошее, что Богиня Остара нам сделала. Будем благодарны Богине Остаре за её заботу и усилия. Богиня Остара очень добродушная. Она любит каждого человека независимо от веры, происхождения, поступков, мировоззрения или других признаков. Она приветлива к… lasīt vēl »

pagāns Skolnieciņš
pagāns Skolnieciņš

Ir pienākušas Lieldienas. Daba mostas, bet cilvēku sirdis piepilda cerība. Pavasara un rītausmas Dieviete Ostara ir atnesusi mums pavasari un gaismu. Zāle sazaļo, asni mostas no ziemas miega, kokiem plaukst pumpuri. Taureņi lido. Saule spīd. Pavasara noskaņojums mums sniedz dvēseles gaismu. Lieldienu zaķi (Lieldienu truši) ir paslēpuši krāsainas, raibas olas. Dzīvība svin savu uzvaru. Dievietes Ostaras svētība virmo starp mums. Šajā svētīgajā svētku laikā pateiksimies Dievietei Ostarai par visu to labo, ko Dieviete Ostara mums ir sniegusi. Būsim pateicīgi Dievietei Ostarai par viņas rūpēm un gādību. Dieviete Ostara ir labestīga un jauka. Viņa mīl katru cilvēku neatkarīgi no tā ticības,… lasīt vēl »

язычник Сколниециньш
язычник Сколниециньш

Что такое Пасха? Почему Пасху на английском языке называют «Easter», а не «Passover»? Почему Пасха на немецком языке называется «Ostern»? Сегодня я отвечу на эти вопросы. С незапамятных времён на северо-западе Европы (Архипелаг Британских островов) и в центральной Европе (нынешняя территория Германии, Австрии, Швейцарии, Бельгии, Люксембурга, Лихтенштейна) покланялись Богине весны и рассвета Остаре. Богиню Остару искренне почитали. Англо-саксонцам Богиня Остара была известна как Eostre, а германцы Богиню Остару знали как Oestre. Эта добрая, весёлая Богиня приносит в мир весну и свет. Она пробуждает природу от зимнего сна и дарует плодородие. Богиню Остару по всюду сопровождают Пасхальные зайцы (Пасхальные кролики), они… lasīt vēl »

Puškins
Puškins

Pūķins karo, karo, karo
Savu lielummānij’ baro.
Pats gan kaujas tikai cisās,
Daiktu grūž ģimnastes ciskās.

Mirt ir lemts zombētiem vaņkām,
Šķirtiem tālu prom no maņkām.
Caram kalpot, šaut un zagt,
Cauru dien’ un cauru nakt’.

Mužiks negrib caru nost,
Labāk pacieš lielu post’,
Krievam dievs ir viņu cars,
Kristietība – tīrais farss!

Skolnieciņš
Skolnieciņš

Puškins ir daļa no Krievijas imperiālistiskā tēla. Man šie krievu klasiķi simpātijas neizraisa. Netiešā veidā Pušķins veido vatņiku apziņu. Un vatņiku apziņa ir murgaina.
Ar cieņu, Skolnieciņš

ērzelis
ērzelis

Nu Hmeļņicka laikā tādus …… un ……, tad……!

Latvietis
Latvietis

Uzkāpa krievnacistam uz olām. Sāp, taču!

vecā vīzda freiberga-hermanoviča
vecā vīzda freiberga-hermanoviča

Cik labi, ka rakstītais ne mazākā mērā neattiecas uz ameriku, lielbritāniju, ķīnu, izraēlu. Pieveiksim Staruju Rusu, salaulāsim rietumus ar austrumiem hermētisma tradìcijās un iedibināsim zivs tūkstošgadi. Pret propogandu ar propogandu. Mēs kaļam nākotni ar vēsturiskā taisnīguma āmuru un pļaujam naidīgās šķiras ar vienlīdzības sirpi

Pupumizas
Pupumizas

Tā ir balss no kapa.

derdz
derdz

Laikam C19 5G GEBELS IEDARBĪBA UZ MASU PSIHI, TĀ IT KĀ CITU PIRMS KARU NAV BIJIS, BET PRET TIEM JŪS KO DARĪJĀT, KLUSĒJĀT, BET TAGAD JUMS ĻAU EMOCIJAS

Bla bla bla
Bla bla bla

Te kāds vispār saprot ka ja Ukrainu uzņems ES, tad pirmkārt visi tie, kas šodien tirgo nelegālos ieročus, zigo un 30 gadus zaga Krievijas gāzi vagonos sāks braukt uz Latviju? Te kāds vispār saprot kādu darbu Latvijā sāks meklēt ATO veterāni kuriem ir reāla pieredze cilvēku iznīcināšanā un kuriem Zelenskis šodien maksā $137 pensiju? Te kāds vispār saprot ka salīdzinot ar Ukrainas politiskiem blēžiem, kuri sāks spiesties Latvijā pēc iestāšanās ES, visādi Sparani un Juraši izskatīsies kā svētie mūki? Te kāds vispār saprot ka Ukrainas uzņemšana ES ir pretrunā gandrīž visām Eiropas vērtībām?

Pupumizas
Pupumizas

Maita, bla bla bla visādi meklē versiju kā krievus nomazgāt baidot ar ukraiņiem.

Bla bla bla
Bla bla bla

Maitas kuras plāno nopelnīt milzīgu piķi ar nelegāliem ieročiem, pārtikas kontrabandu un bēgļu
seksuālo izmantošanu dabiski būs ļoti sarūgtināti ja sabiedrība uzzinās par viņu plāniem :)

Pupumizas
Pupumizas

Ja tā ir taisnība, ka Puņķins iztiek bez interneta, tad var tiešām gadīties, ka uz lapiņām uzrakstītais un tv redzētais ir viņa vienīgais informācijas avots ar visām izrietošām sekām. Pieliekot āriešu, pardon, rusu rases pārākumu pār citiem, var iegūt fantastisku miksli ar iespējami visidiotiskākiem risinājumiem. Tādu vajag ātri neitralizēt, lai nesadara ko vairāk.

aizsardzības ministrs einārs
aizsardzības ministrs einārs

Daudzas no galaktikas planētām ir apvienotas varas sistēmā — Republikā, ar galvaspilsētu galaktikas sirdī — Korusantu. Republikā miers pastāvējis jau tūkstošiem gadu, līdz Tirdzniecības Federācija, kas ir noslēgusi vienošanos ar situ lordu Dārtu Sidiosu, uzsāk planētas Nabū blokādi. Lai atrisinātu radušos konfliktu, kanclers Valorums, nezinādams par Tirdzniecības Federācijas noslēgto vienošanos, nosūta divus džedus Kvai-Gon Džinu un Obi-Van Kenobi uz miera sarunām. Ierodoties uz miera sarunām, Obi-Vans sajūt Spēkā, mistiskā visumu vienojošā enerģijā, neaptveramas briesmas. Abi džedi (džedaji) atklāj, ka Tirdzniecības Federācija plāno okupēt Nabū. Nonākot uz planētas kopā ar iekarotāju spēkiem, Kvai-Gons un Obi-Vans pierunā Nabū karalieni Padmi Amidalu doties… lasīt vēl »

antons
antons

Es diemžēl neskatījos šito Holivudas glupo filmu, bet par karu gribas teikt, ka Kremlis jūt drīzu galu un nv izslēgti kodoluzbrukumi… ar ko tas beigsies pasaules mērogā- Āfrika un Dienvidamerika izdīvos, pārējie- kā pveiksies

einārs avatar LB prez
einārs avatar LB prez

Diez vai tu saproti GL svēto rakstu ekranizāciju. Paskaidrošu tik tev, ka zvaigžņu kari nav jāsaprot kā kari starp astronomiskiem ķermeņiem. Zvaigznes ir cilvēki. Nu tas tā. Bet nebrīnos, jo visas reliģijas zemākās matērijās domājošie ne uzreiz uztver nopietni