Politico: Ukrainas drošības dienesta šefs brīdina Putinu par pārsteigumiem 2024. gadā

lode

Nākamajā gadā Ukrainas spiegi plāno pastiprināt izlūkošanas operācijas un veikt sabotāžas triecienus dziļi Krievijas kontrolētajās teritorijās, lai liktu Kremlim sajust kara norisi maksimāli tuvu, medijam “Politico” stāsta Ukrainas drošības dienesta (SBU) šefs ģenerālmajors Vasils Maļuks.

“Mēs nevaram atklāt mūsu plānus, tiem jākļūst par šoku mūsu ienaidniekam. Mēs viņiem gatavojam dažādus pārsteigumus,” pauž drošības dienesta vadītājs. “Okupantiem jāsaprot, ka viņi nevarēs paslēpties. Mēs atradīsim ienaidnieku jebkurā vietā.”

Maļuks nevēlas ieslīgt detaļās, tomēr dod mājienus, ka primārie mērķi visdrīzāk būs loģistikas un militārie resursi okupētajā Ukrainas teritorijā, taču neizpaliks arī triecieni pāri robežām. “Mēs vienmēr meklējam jaunus risinājumus. Tāpēc viņiem joprojām būs rūpīgi jāseko tam, lai nesmēķētu neatļautās vietās,” joko Vasils Maļuks.

Kamēr situācija frontē ir sarežģīta, un simtiem kilometru garumā nav vērojamas izmaiņas, tieši Ukrainas drošības dienesta paveiktās darbības ceļ ukraiņu morāli un iedragā Krievijas kaujas spējas.

“SBU veic mērķētus uzbrukumus. Mēs triecam savu adatu tieši ienaidniekam sirdī. Katrai no mūsu speciālajām operācijām ir konkrēts mērķis, un tās sasniedz rezultātu. Kopā tas samazina Krievijas Federācijas spējas kara uzturēšanai un pietuvina mūsu uzvaru,” viņš piebilst.

Viens no primārajiem mērķiem būs Krima un Melnās jūras reģions, par ko liecina arī šogad veiktās operācijas. SBU ir izstrādājusi dronu “Maļuk” jeb “Mazulis”, kas spējīgs pārvietot aptuveni 850 kilogramus sprāgstvielu un lidot arī vētrā, kas apgrūtina pretiniekam šī drona fiksēšanu.

“Pateicoties šiem “mazuļiem”, mēs pamazām izspiežam Krievijas Melnās jūras floti ārā no Krimas,” norāda Vasils Maļuks. Šie droni izmantoti, lai jūlijā veiktu uzbrukumus Kerčas tiltam, kas savieno okupēto Krimas teritoriju ar Krieviju, kā arī izdarītu triecienus pa Krievijas kuģiem.

2022. gada oktobrī SBU jūras droni uzbruka Sevastopoles līcim un nodarīja bojājumus četriem Krievijas karakuģiem. Šogad droni uzbruka diviem raķeškuģiem, tankerim, amfībijas desantkuģim, kā arī sabojājuši lielu militāro velkoni un Krievijas jaunāko izlūkošanas un hidrogrāfijas kuģi.

Tas ir piespiedis Maskavu pārvietot lielāko daļu flotes projām no bāzes okupētajā Sevastopolē, atbrīvojot Melnās jūras rietumu apgabalu no Krievijas kuģiem un ļaujot Ukrainai atsākt izmantot savas ostas kravu pārvadājumiem.

Kerčas tilts pēc 2022. gadā piedzīvotā sprādziena un šogad veiktā uzbrukuma joprojām funkcionē, taču tas ir atvērts tikai daļēji. “Saskaņā ar starptautiskajiem likumiem un kara vešanas likumiem šis tilts mums ir pilnībā leģitīms mērķis. Mums ir jāiznīcina sava pretinieka loģistika,” pauž SBU vadītājs.

Viņš uzsver, ka Kijiva rūpīgi izvēlas savus mērķus – lai ievērotu kara vešanas likumus pretstatā Krievijai, kas nepārtraukti veic teroristiskus raķešu, artilērijas un dronu triecienus pa Ukrainas civiliedzīvotājiem.

“SBU rūpīgi strādā pie mērķu atlases savu speciālo operāciju plānošanas gaitā. Mēs koncentrējamies uz militāro infrastruktūru vai objektiem, ko pretinieks izmanto savu militāro uzdevumu izpildei. Mūsu rīcībā pilnībā atbilst starptautisko likumu normām,” uzsver Vasils Maļuks.

Lielāko daļu savu operāciju SBU veic Ukrainas teritorijā – Donbasā, Krimā un Melnajā jūrā. “Šī ir mūsu zeme, un mēs izmantosim visas iespējamās metodes, lai to atbrīvotu no okupantiem,” viņš norāda.

Ciktāl SBU darbība attiecas uz objektiem Krievijas teritorijā, drošības dienesta šefs atgādina, ka viņus interesē tikai tie mērķi, kas tiek izmantoti militāriem nolūkiem, piemēram, loģistikas koridori ieroču transportēšanai – kā dzelzceļa tunelis Sibīrijā, kas nesen tika iznīcināts ar diviem sprādzieniem (SBU nav oficiāli apstiprinājis savu iesaisti šajā operācijā), kā arī karakuģi, militārās bāzes un līdzīgi mērķi.

“Visas SBU operācijas, kas izskan publiskajā telpā, ir mūsu unikālā darba un tehnisko sasniegumu rezultāts,” drošības dienesta paveikto raksturo ģenerālmajors. “Šīs operācijas ir bijis iespējams īstenot, jo esam spējuši izstrādāt un ieviest dzīvē mūsu pašu tehniskos risinājumus. Tāpēc Krievijai ir jābūt gatavai.”

Avots: sargs.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


11
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
labvēlis
labvēlis

Cerams ka pārsteigums Pūķinam būs bumba zem gultas.

Warfare
Warfare

Kārtējā stulbā plātība. Šad tad sazinos ar paziņām Ukrainā. Viņi NEGRIB vairs karu. Un uzklupt piedevām Krievijai nu galīgi negrib. Ko nu Zaļais savā agonijā samurgojis, tā viņa darīšana. Starp citu tur jābūt vēlēšanām, kuras šis cenšas aizkavēt vai atcelt. ;-)

paskaidrojums
paskaidrojums

Čerčils arī kara laikā pārcēla vēlēšanas.

Warfare
Warfare

Un 1945. gadā zaudēja tajās. Varbūt tie briti arī nemīlēja karu? Starp citu, tehniski uz to vēlēšanu laiku Anglija joprojām bija karastāvoklī.

Dindālz
Dindālz

Ja jau viņi tik ļoti NEGRIB karu, tad kāds ir viņu risinājums?
Nolūgties dieveli un atmesties 10 gadus apakaļ?
Vai varbūt TU esi kārtējā kuņasbērna flauta?

Warfare
Warfare

Viņi vēlas pamieru, sarunas un vēlēšanas. Tik vienkārši. Un vēl to, lai kaut kādai huntai nebūtu iespējas piespiedu kārtā mobilizēt civiliedzīvotājus. Tiesisku valsti vēlas….. Pietiek, fagot?

Derdz
Derdz

Kur tad palicis UA lielais uzbrukums par ko tik slavinošu rakstīja, kā ātri vien avīzes par to aizmirsa visā savā gudrībā

Dindālz
Dindālz

Izpalika jo neiedeva lidmašīnas. A bez “gaisa” tas pretuzbrukums būtu krievu gaumē.
Kapēc neiedeva lidmašīnas – tapēc ka Zeļenska korupcija.
Par to masu kumēdiņos nestāsta, bet jūtūbē tak var sameklēt.
BIHUS Info, Rostislavs Šapošņikovs, un, kautvai, tas pats Dubinskijs (ko kādreiz Šapošņikovs tā “nolika”…)
Ne1 jau neko neslēpj, bet tās “masas” pašas negrib/nespēj ierakstīt 3 vārdus “meklētājmotorā”

psiholoģiska manipulācija
psiholoģiska manipulācija

Tak tepat mūsējais Sārts arī, jau pirms 24. februāra brīdināja, ka ja Krievija sāks uzbrukumu, tad NATO momentā iesaistīšoties, momentā sasitīšot Krievijas armiju. Vajag uzdot sev jautājumu, kādai publikai domāti tādi brīdinājumi? Putinam jau vienalga ko ukraiņi brīdina, notikumi rāda ka Putins tāpat dara savu. Brīdinājumi arī bijuši visādi, gan kā Krimu atkaros, gan no NATO, ASV puses. Tātad tādiem brīdinājumiem cits mērķis. Šis izskatās paredzēts Ukrainas iekšējam patēriņam, šobrīd tieši gatavojās mobilizēt kārtējo pusmiljonu. Tātad ar šādu brīdinājumu cilvēkiem psiholoģiski tiek radīta tāda sajūta, ka jāmobilzējas, ka vēl kaut kāds brīnumierocis tiekot gatavots.

Dindālz
Dindālz

Tas sārts kas daunis? Kapēc tādu hipsteru vispār ņemt vērā? Lai tak iet xtwitterī xčivināt.

Dindālz
Dindālz

Būtu labāk fiksi apkarojuši savus zaglēnus ar Zeļenski priekšgalā.
Cik miljonus grivnu izzaga uz tā nelidojošā drona fona? 8?
BIHUS Info žurnaliste arī bija trāpijusi uz to “izmēģinājumu”. Viens no karavīriem bij no frontes atbraucis skatīties to brīnumu. Nolamājās un…