Polija uz robežas ar Baltkrieviju izvietos 10 000 karavīru

Polija plāno izvietot uz robežas ar Baltkrieviju kopumā 10 000 karavīru, paziņojis Polijas aizsardzības ministrs Mariušs Blaščaks.

Pēc viņa teiktā, 4000 karavīru palīdzēs robežsargiem, bet vēl 6000 atradīsies rezervē.

Blaščaks arī pavēstīja, ka divu gadu laikā Polijai būs spēcīgākā sauszemes armija Eiropā, ja aizsardzības nozares stiprināšana turpināsies.

“Labāk ir tērēt līdzekļus Polijas armijai nekā ārvalstu karaspēkam,” teica ministrs.

Polijas iestādes ir nobažījušās par “Vagner” kaujinieku parādīšanos Baltkrievijā, kā arī par Baltkrievijas varasiestāžu centieniem sūtīt pāri robežai nelegālo imigrantu grupas.

Saskaņā ar Polijas robežsardzes datiem šogad Polijā no Baltkrievijas līdz šim ir mēģinājuši iekļūt 19 000 migrantu, salīdzinot ar 16 000 migrantu visā 2022.gadā.

Pagājušajā mēnesī vien robežu mēģināja šķērsot vairāk nekā 4000 migrantu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar