Polija paraksta līgumu ar ASV 4,75 miljardu dolāru vērtībā par “Abrams” tanku iegādi

tanks Abrams

Polijas aizsardzības ministrs Mariušs Blaščaks šīs nedēļas sākumā parakstīja aptuveni 4,75 miljardu dolāru vērtu darījumu par “250 M1A2 Abrams SEPv3” tanku iegādi no ASV, vēsta portāls “Defense News”.

Piegādes iecerēts sākt jau šogad, Polijas bruņotajiem spēkiem saņemot pirmos 28 “Abrams” tankus. M. Blaščaks arī informēja, ka papildus tankiem līgums ietver arī tehniskā atbalsta un loģistikas paketi, kā arī apmācību un kaujas tehnikai nepieciešamo munīciju.

“Mēs stiprinām Polijas armiju un atturam potenciālo agresoru,” paziņojumā norādīja Polijas aizsardzības ministrs.

Polijas aizsardzības amatpersonas arī paziņojušas, ka iegāde ļaus valsts militārpersonām stāties pretī Krievijas vadošajam “T-14 Armata” tankam. Tikmēr iepirkums ļaus Varšavai nomainīt novecojušos padomju laikā izstrādātos tankus “T-72” un “PT-91” pret jaunu kāpurķēžu transportlīdzekļu platformu. Polijas Sauszemes spēki izmanto arī no Vācijas iegādātos “Leopard 2A4” un “Leopard 2A5” tankus.

Polijas amatpersonas arīdzan risina sarunas ar ASV partneriem, lai paātrinātu citu tās bruņotajiem spēkiem pasūtīto amerikāņu ieroču iegādi.

Polijas prezidents Andžejs Duda arī norādījis, ka ASV prezidenta Džo Baidena vizītes laikā 26. martā Varšavā lūdzis savu ASV kolēģi ” cik vien iespējams paātrināt iegādes programmas, kas pašlaik tiek īstenotas”.

“Pamatojoties uz noslēgtajiem līgumiem, šogad saņemsim pirmās raķešu sistēmas “Patriot”, drīzumā arī artilērijas raķešu sistēmas “HIMARS” un jaunākās paaudzes iznīcinātājus “F-35”,” sacīja A. Duda.

“Sargs.lv” jau ziņojis, ka Polija no ASV kopumā gatavojas iegādāties 250 “M1 Abrams” kaujas tanku. Savukārt līgumu par ASV pretgaisa aizsardzības sistēmu “Patriot” iegādi 4,75 miljardu dolāru vērtībā Polija parakstīja 2018. gadā, tikmēr vienošanās par artilērijas raķešu sistēmas “HIMARS” iegādi 414 miljonu dolāru vērtībā parakstīta 2019. gadā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


9
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Dedzinam pērno zāli
Dedzinam pērno zāli

Nu tagad jau bik taka pa vēlu.
Labāk būtu kārtīgas sankcijas ieviesuši, nevis ļāvuši lidot pāri lidmašīnām uz/no Krievijas.

Bizness ir bizness
Bizness ir bizness

Cerams, ka poļi līgumā par tanku iegādi ierakstīs, ka tiem pašiem amerikāņiem pēc tam ir aizliegts Rašai vai Belorašai pārdot prettanku ieročus.

Bijušais zemessargs
Bijušais zemessargs

Polija dara visu, lai aizsargātu savu valsti. Pat žogu jau uzbūvējuši pret muslimu migrantiem no pagājuša gada augusta. Mēs kā parasti nevaram pat to žogu uzcelt uz baltkrievijas, krievijas, ļaunuma impērijas robežas. Tikai mēnešiem pļurkstam, ka celsim.

levitkucins
levitkucins

Kurš tad pļurkst, ka celsim? Neko necelsim. Un ja kāds iedomāsies celt, tad uzsūtīsim IDB vai KNAB, safabricēsim lietas, pasūtīsim mùsu žurnanālistiem nomelnojošus rakstus lai vajā, utt

aa10aa
aa10aa

žēl, bet izskatās , ka tev taisnība

sunc
sunc

Tieš tā! Savu valsti! Ne ,,, kas gudri spriež kā karot zkaro iepirkumus un pirst privātmājas dīvānā, saimīša krēslā, aun milzu padomju- krīvu valsts pieminekli nogāžot pārdaugavā it kā Uzvasras, simbolu Rīgas atbrīvotāju fallu!

Teodors
Teodors

Poļiem, tāpat kā baltiešiem, ir gara pieredze no primitīvo boļševiku/krievnacistu agresijas un vardarbības.

Ome
Ome

Panam laikam bail no Vācijas !

noriebies
noriebies

Nemuldi ome !!!