Polija palielina uz robežas izvietoto karaspēku, apsūdzot Baltkrieviju gaisa telpas pārkāpšanā

Polijas karogs

Polijas armija apgalvo, ka Baltkrievijas armijas helikopteri šķērsojuši austrumu flangu, pastiprinot spriedzi, ko izraisa “Vagner” kaujinieku tuvums, ziņo “The Guardian”.

Polija ir palielinājusi austrumu robežā izvietoto karaspēku pēc tam, kad apsūdzējusi Baltkrieviju, Krievijas tuvāko sabiedroto, gaisa telpas pārkāpšanā ar militāriem helikopteriem.

Baltkrievijas armija noliedza jebkādu šādu pārkāpumu un apsūdzēja Poliju, kas ir NATO dalībvalsts un viena no Ukrainas dedzīgākajām atbalstītājām konfliktā ar Krieviju, apsūdzības izgudrošanā, lai attaisnotu savu karaspēka palielināšanu.

Saskaņā ar Polijas mediju ziņoto 1. augustā divi Baltkrievijas helikopteri netālu no Polijas-Baltkrievijas robežas pārlidojuši pāri Bjalovežas pilsētai.

Helikopteru fotogrāfiju publicējusi arī vietējā brīvprātīgā Elīza Kovaļčika.

Neatkarīgie izmeklētāji konstatējuši, ka helikopteri Mi-24 un Mi-8 Polijas teritorijā ielidojuši vismaz trīs kilometru dziļumā, tad apgriezušies un aizlidojuši atpakaļ uz Baltkrieviju.

Polijas varasiestādes sākotnēji noliedza gaisa telpas pārkāpšanas faktu un apgalvoja, ka izsekošanas sistēmas Baltkrievijas helikopterus nav piefiksējušas.

“Polijas Republikas Ārlietu ministrija izteica stingru protestu un aicināja Baltkrievijas pusi sniegt incidenta detalizētu paskaidrojumu,” teikts ministrijas paziņojumā.

“Polijas puse uzsvēra, ka šis incidents tiek vērtēts kā kārtējais elements spriedzes eskalācijā uz Polijas-Baltkrievijas robežas. Polija sagaida, ka Baltkrievija atturēsies no šāda veida darbībām,” norāda ministrijā.

Baltkrievijas Aizsardzības ministrija noraidīja apsūdzības par Polijas gaisa telpas pārkāpšanu.

“Apsūdzības par Polijas robežas pārkāpumu, ko veikuši Baltkrievijas gaisa spēku un pretgaisa aizsardzības spēku helikopteri Mi-24 un Mi-8, ir sadomāti, un Polijas militāri politiskā vadība ar tiem nākusi klajā, lai kārtējo reizi attaisnotu spēku un līdzekļu koncentrēšanu pie Baltkrievijas robežas,” teikts paziņojumā, ko citē Minskas oficiālā ziņu aģentūra BelTA.

“Ziņojumus, kas no Polijas puses netiek apstiprināti ar objektīviem kontroles datiem, Baltkrievijas Aizsardzības ministrija vērtē kā tādus, kas ir stilā “viena tante teica”, un norāda, ka helikopteri Mi-24 un Mi-8 gaisa telpu nav pārkāpuši,” piebilda Baltkrievijas ministrija.

Robežu pārkāpa helikopteri, kas piedalās mācībās pie robežas, norāda Polijas Aizsardzības ministrija.

Minska par šīm mācībām Varšavu ir informējusi.

“Robežas šķērsošana notika Bjalovežas pilsētas rajonā ļoti zemā augstumā, un tas apgrūtināja šķērsošanas pamanīšanu ar radiolokācijas sistēmām,” teikts ministrijas paziņojumā.

“Tāpēc šorīt Polijas Bruņoto spēku Operatīvā pavēlniecība paziņoja komunikē, ka Polijas radiolokācijas sistēmas nav fiksējušas Polijas gaisa telpas pārkāpumu,” skaidroja ministrija.

Polija par incidentu informējusi NATO.

“Atgādināsim, ka Krievija un Baltkrievija pēdējā laikā aktivizējušas savas hibrīddarbības pret Poliju,” teikts paziņojumā.

“Ņemot vērā iespējamās tālākās provokācijas, aicinām atbildīgi izplatīt un komentēt informāciju, ko var izmantot Krievijas un Baltkrievijas režīmi,” aicināja ministrija.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Pāviks
Pāviks

Laika gaitā ir vairākkārt pierādīts par rietumu preses regulāriem faktu sagrozīšanas gadījumiem, meliem un manipulācijām.
Tā kā šī info lai paliek informācijas bezkritiskām biezpiengalvām.

ruksis
ruksis

Pūķins izvietoja kodolieročus savā Baltrusas kolonijā, jo viņš jau gatavojās uz provokācijām pret Poliju un pret Baltijas valstīm. Manuprāt, tos Lukašķiņķa kukuruzņikus vajadzēja gāzt zemē.

Poļi atkal melo?
Poļi atkal melo?

Poļiem vairs nevar ticēt. Pirms nepilnas nedēļas apgalvoja ka Vagners dodas uz Suvalku koridoru – puaro.lv/kars/polijas-premjerministrs-vagner-devusies-uz-suvalku-koridoru/ Tur ir mans komentārs (“Ļoti labi”) Laiks rāda ka nekas tāds nav noticis, ar to ziņu biedēja pagājušonedēļ. Šonedēļ vajag citu ziņu ar ko biedēt cilvēkus, pie iepriekšējās jau cilvēki pieraduši un aizmirsuši. Tagad jau Baltkrievu helikopters vainīgs. Ar ko rītdien poļi biedēs cilvēkus? Es lasīju grāmatu “Masu apziņas manipulācijas”, uzskatāms piemērs kā darbojas mediji – pūli vajag ar kaut ko biedēt, tā viņu var vadīt.