Polija pabeigusi 187 kilometru gara žoga būvi uz robežas ar Baltkrieviju, Latvijā vēl atmežo robežjoslu un projektē

polija

Polija pabeigusi 187 kilometru gara žoga būvi uz robežas ar Baltkrieviju, ceturtdien paziņojis Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis.

Baltkrievijai un Polijai ir 418 kilometrus gara robeža, no kuras lielākā daļa stiepjas pa upēm un ezeriem.

Uz zemes robežu tagad iezīmēs 5,5 metrus augsts žogs, kas aprīkots ar kamerām un kustību detektoriem.

Ciktāl žoga būvniecība uz Latvijas – Baltkrievijas robežas?

Kā šī gada 24.maijā TV24 raidījumā “Uz līnijas” skaidroja bijusī iekšlietu ministre Marija Golubeva, pēc tās informācija, kas ir viņas rīcībā, “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ), kam uzticēts šis projekts, veic projektēšanu pēdējā posmā. Paralēli tam Iekšlietu ministrijas struktūras kopā ar “Valsts mežiem” atmežojušas lielu daļu robežjoslas.

“Tagad tur varēs būvēt, jo agrāk nevarēja – tur bija mežs un viss bija aizaudzis. Tas tiešām nebija fiziski iespējams,” atzina Golubeva.

Viņa pastāstīja, ka šobrīd (24.maijā) notiek robežjoslas sagatavošana būvdarbiem.

Iemesls, kāpēc nenotiek būvdarbi, ir tas, ka vairākas reizes VNĪ tos atlika cenu pieauguma dēļ, tāpēc darbi pie žoga būvniecības norit lēnāk.

Tāpat bijusī iekšlietu ministre atklāj, ka žoga būvniecībai nepieciešamais metāls kļuvis ne tikai dārgāks, bet arī mazāk pieejams. Arī tas kavējis būvdarbu uzsākšanu.

Viņa gan uzsver, ka metāls ir rezervēts un lieliem kavējumiem nevajadzētu būt. Saskaņā ar plānu jau jūnijā būtu jābūt gataviem pirmajiem žoga posmiem.

“Austrumu robežas izbūves projekts ir starpinstitūciju sadarbības projekts. Tajā Nodrošinājuma valsts aģentūra (NVA), sadarbībā AS “Latvijas Valsts meži”, veic koku ciršanu, VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) īsteno infrastruktūras būvniecības projektu, deviņu prioritāro posmu izbūvei piesaistītas būvkomersants SIA “Citrus Solutions”.

Kā zināms, Polijas un Baltkrievijas robeža pērn kļuva par migrācijas karsto punktu. Tūkstošiem migrantu, galvenokārt no Tuvajiem Austrumiem, jo īpaši no Irākas, sapulcējās pie Baltkrievijas robežas ar Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, cenšoties iekļūt blokā.

Rietumvalstis apsūdzēja Baltkrievijas autoritārā līdera Aleksandra Lukašenko režīmu par mēģinājumu pievilināt migrantus un virzīt viņus pāri robežai, tādā veidā sodot ES par sankcijām. Baltkrievija to noliegusi un kritizējusi ES par to, ka tā nav uzņēmusi migrantus.

Migrantu pieplūdums uz robežas kulmināciju sasniedza pērnā gada vasarā un rudenī, bet ziemā, iestājoties aukstākam laikam, migrantu plūsma apsīka. Iestājoties vasarai, Polijas varasiestādes ziņoja, ka migrantu pieplūdums atkal palielinās.

Pērnā gada augustā Polija uzcēla uz robežas pagaidu žogu, kas kopš janvāra pakāpeniski tika aizvietots ar pastāvīgu žogu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avoti: db.lv un la.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Bijušais zemessargs
Bijušais zemessargs

Latvijas amatpersonas ir lēnīgas, neizlēmīgas, var teikt noziedzīgas, noziedznieku ietekmējamas. To var redzēt ik vienā struktūrā gandrīz. Kalvīša-putina tandēms to pierādija gāzes sakarā. kalvītis trīs stundu sarunā ar putinu dudz izpļāpājās.

patriots
patriots

Līdz šim mums vēl nav bijusi īsti patriotiska, latviska valdība. Vai nu Godmaņ-, Kalvīš-, utt veidīgi padomieši, vai Kariņ-veidīgi liberasti. Kad pienāks Latvijai tas laiks . . . ?

Derdz
Derdz

Nabaga meža zvēri, būs tagad arī tautība zvēriņiem. Dievs pamosties un sodi tos cilvekus, kuri rada šādus apstākļus.

Stienis
Stienis

Laikam nebūsi īstena ticīgā, jo mums būtu jālūdzas, lai Dievs palīdzētu atbildīgajiem pieņemt taisnīgus un pareizus lēmumus, NEVIS jālūdz viņus sodīt!

Derdz
Derdz

Tikai cilvēks sev ir kronis

muļķis
muļķis

Kāpēc IeM Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks nesēž cietumā?