Polijā izsludina ārkārtējo stāvokli uz robežas ar Baltkrieviju

dzeloņdrātis

Polijas prezidents Andžejs Duda ceturtdien apstiprinājis ārkārtējā stāvokļa izsludināšanu uz Polijas robežas ar Baltkrieviju.

Polijā šāds solis sperts pirmo reizi kopš komunisma sabrukuma.

Ārkārtējā stāvokļa izsludināšana nozīmē, ka no ceturtdienas pusnakts visiem nerezidentiem aizliegts ierasties pierobežas zonā, un lēmums uzliek iedzīvotājiem pienākumu nēsāt līdzi personu apliecinošus dokumentus, kā arī nosaka ierobežojumus plašsaziņas līdzekļu darbībai šajā teritorijā.

Pēdējo mēnešu laikā Baltkrievijas robežas ar Latviju, Lietuvu un Poliju šķērsojuši tūkstošiem migrantu, galvenokārt no Tuvajiem Austrumiem.

Eiropas Savienība (ES) uzskata, ka Baltkrievija tīšām veicina bēgļu plūsmu uz ES valstīm, lai atriebtos par sankcijām, lai gan Baltkrievijas režīms to noliedz.

Polija pēdējās dienās izvietojusi uz robežas 2000 karavīru un ceļ dzeloņstiepļu žogu, lai neielaistu migrantus valstī.

Polijas opozīcija apsūdzējusi valdošo partiju “Likums un taisnīgums”, ka tā izmanto migrantu problēmu, lai vairotu savu popularitāti tajā sabiedrības daļā, kas iebilst pret imigrāciju.

Ārkārtējais stāvoklis būs spēkā 30 dienas. Parlamentā, kas var šo lēmumu atcelt, balsojums par ārkārtējā stāvokļa izsludināšanu plānots pirmdien.

Politiskās debates sevišķi asas izvērtušās jautājumā par aptuveni 30 migrantiem, kas apmetušies improvizētā nometnē uz robežas. Viņi tur uzturas jau gandrīz mēnesi un apgalvo, ka ir no Afganistānas.

Polijas karavīri liedz viņiem ieiet ES teritorijā, kur viņi varētu lūgt patvērumu, un liedz aktīvistiem palīdzēt viņiem.

Polijas un Baltkrievijas robeža ir 418 kilometrus gara.

Arī Latvijā valdība no 11. augusta līdz 10. novembrim izsludinājusi ārkārtējo situāciju valsts pierobežā ar Baltkrieviju.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kur mūsu žogs?
Kur mūsu žogs?

Lukašenko/Putlera cilvēkbumbas ir jāaptur.