Polijā arestēts GRU aģents, kurš uzdevies par spāņu žurnālistu

"Žurnālists" Pablo Gonsaless februārī attēlā, ko publiskojuši "Reportieri bez robežām" @PABVIS

Ukrainas un Polijas pierobežas pilsētas Pšemislas viesnīcā arestēts Krievijas Bruņoto spēku Ģenerālštāba Galvenās izlūkošanas pārvaldes (GRU) aģents, kurš uzdevies par spāņu žurnālistu Pablo Gonsalesu, pārstāvot izdevumus “Publico un TV kanālu “La Sexta.

Viņš šobrīd ir arestēts uz trim mēnešiem. Ja viltus žurnālistu atzīs par vainīgu spiegošanā, tad Polijā viņam draud 10 gadu ilgs cietumsods, vēsta aljazeera.com.

Notikušais uzskatāmi apliecina, ka Krievijas specdienesti aktivizē savus aģentus NATO valstīs, primāri tajās alianses dalībvalstīs, kas robežojas ar Ukrainu un caur kurām tajā nonāk Rietumvalstu palīdzība (letālais bruņojums, humānais atbalsts). Tas norāda, ka ir iespējamas Krievijas dezinformācijas un diversiju operācijas arī citās NATO valstīs, primāri – alianses Austrumu flangā.

Kā zināms, Ukraina kopš 24.februāra cīnās pret Krievijas iebrukumu tās teritorijā. Krievijas diktators V. Putins ir paziņojis, ka vēlas gāzt likumīgi ievēlēto Ukrainas valdību, likvidēt tās bruņotos spēkus un mainīt valsts ģeopolitisko kursu. Kopš kara sākuma Ukrainas aizstāvji jau nogalinājuši vairāk nekā 9000 iebrucēju karavīru. Krievijā šos zaudējumus neatzīst, saucot tos par “viltus ziņām”.

Par iebrukumu Ukrainā Rietumvalstis Krievijas ekonomikai piemērojušas līdz šim nebijušas sankcijas, kas arvien vairāk valsti dzen haosā. Tiesa, tas nav mainījis Krievijas agresīvo politiku. Tā vietā, lai atsauktu karaspēku no Ukrainas, V.Putins ir draudējis Rietumvalstīm ar kodolieročiem.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: sargs.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
virgo
virgo

Labi ka beidzot kāds apzīmē Pūķinu ar pareizo titulu — nevis par “prezidentu”, bet par DIKTATORU.

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Daudzi godīgus banķierus Latvijā uzskata par naudas atmazgātājiem. Visi, kas tā uzskata, apzināti vai neapzināti ir GRU agenti. Viņu mērķis ir kaitēt Latvijas kā Krievijas ofšora izveidei.