Plāno ne tikai palielināt zemessargu skaitu, bet arī uzlabot viņu ekipējumu

specvienības

Aizsardzības ministrija plāno ne tikai palielināt zemessargu skaitu, bet arī uzlabot viņu ekipējumu – nākotnē Zemessardzes rīcībā varētu nodot tādu bruņojumu un ieročus, kādi līdz šim bija tikai Nacionālo bruņoto spēku rīcībā, Latvijas Radio pastāstīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (“Attīstībai/Par!”).

Piektdien, 23.augustā, Baltijas ceļa 30.gadadienā ir arī Zemessardzes dzimšanas diena, kurā zemessargus aicina ierasties darbā kaujas formastērpos, lai popularizētu Zemessardzi.

Pabriks šajā Zemessardzes dzimšanas dienā apsveica un pateicās visiem zemessargiem, teica paldies tiem, kuri pirms 28 gadiem noticējuši brīvībai un iespējai atgūt mūsu valsti, jo tieši tad īsā laikā aptuveni 10 000 cilvēku iestājušies Zemessardzes rindās un bija gatavi ar ieročiem rokās aizstāvēt mūsu brīvību.

Pabriks sacīja, ka 23. augustā mēs pieminam sēru notikumu – Molotova-Ribentropa pakta parakstīšanu, bet tajā pašā laikā tā ir Zemessardzes dzimšanas diena, kas ir  spēcīgs emocionāls un pozitīvs notikums.

Ministrs pastāstīja, ka šobrīd Latvijā ir aptuveni 8300 zemessargi, bet nākamajos gados viņu skaitu plānots palielināt līdz 10 000 un pat 12 000.  Pabriks atzina, ka zemessargu skaits palielinās un AM grib noturēt šo pozitīvo tendenci.  

Zemessardzei ir nopietna loma, un tā tikai pieaugs, nākotnē tai iecerēts vēl nopietnāks ekipējums un, iespējams, arī bruņojums un bruņumašīnas, kas pašlaik ir tikai profesionālajā armijā.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Latvijas Radio

Foto: Saeima.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kristaps Ziemelis
Kristaps Ziemelis

Urrā. Latvija būs neuzvarama! 😁