Pieaug spiediens uz Latvijas-Baltkrievijas robežas: pastiprinājusies nelegālās robežšķēršošanas plūsma Latvijas virzienā

18.06.2024. Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apmeklē Latvijas austrumu robežu un Valsts robežsardzes struktūrvienības. Foto autors: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.

Pēdējās dienās pieaudzis mēģinājumu skaits nelegāli šķērsot Latvijas–Baltkrievijas robežu, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” atzina Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts.

“Pēdējās trīs dienās mēs saskaramies ar diezgan intensīvu personu plūsmu, kas vēlas nelikumīgi iekļūt Latvijā. Vakar bija 62 personas, kuru mēģinājums iekļūt Latvijā tika novērsts. Dienu iepriekš 51 un pirms tam 47.

Tātad pēdējās trīs dienās mēs atkal redzam, ka personas, kas vēlas nelikumīgi iekļūt Latvijā, ir intensificējušās tieši Latvijas virzienā un attiecīgi mūsu kaimiņvalstīs Lietuvā un Polijā to skaits samazinājies,” teica Pujāts.

Šajā gadā Valsts robežsardze no Latvijas–Baltkrievijas robežsardzes nelikumīgas šķērsošanas ir atturējusi kopumā 2770 cilvēkus. 12 personas Latvijā ielaistas humānu apsvērumu dēļ.

Pujāts pauda, ka migrantu plūsmas virzīšana uz Latviju ir apzināta Baltkrievijas dienestu rīcība.

“Ļoti masīvi tika veikti mēģinājumi praktiski visu gadu Polijas virzienā. Pašreiz mēs redzam, ka pēdējās trīs diennaktīs tieši Latvijas virzienā.

To mēs novērojām arī pagājušajā gadā, kad no augusta līdz oktobrim Latvija bija izvirzīta kā galvenais mērķis nelegālajai migrācijai,” skaidroja Valsts robežsardzes priekšnieks.

Viņš norādīja, – pozitīvi ir tas, ka ir izbūvēta infrastruktūra nelegālās imigrācijas ierobežošanai. “Vairāki desmiti nav iekļuvuši Latvijā, jo priekšā ir izbūvētais žogs. Mūsu robežsargu novērojumi liecina, ka personas iet gar žogu un Latvijā iekšā netiek.”

Pujāts atzina, ka turpmākie vasaras mēneši robežsargiem būs saspringti, tāpēc Valsts robežsardze vērsusies pēc palīdzības pie Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


12
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jeblonskis
Jeblonskis

Vai LMT speci nevarētu paprovēt caur to SS7 protokolu uzzināt CIK tad īsti Baltkrievijā ir roaming abonenti?
Tad atmīnusot visus +7**** numurus un atlikušais cipars parāda cik migrantu tur īsti ir.
Jo ne1 cits jau uz Baltkrieviju nebrauc.

plusi un mīnusi
plusi un mīnusi

Mīnēt vajag un robežu vajag aizslēgt. Tad nebūs plūsmas.

nīlzirgs
nīlzirgs

Pārāk daudz ēdiena jātērē.

Skunss
Skunss

Kīmiķiem esot tādas praktiski nenomazgājamas vielas – aromātikas, kuru lielākā daļa apdullinoši smird. Ja nosmērējas, tad no smirdoņas vaļā tikt esot ellīgi grūti. Ar tādām var apsmidzināt žogu, tuvējos krūmus un garantēti, ka bez pamatīgas vemšanas nekāda pārvietošanās nesanāks.

ccca
ccca

super doma

nīlzirgs
nīlzirgs

Tūlīt atvilksies wellcomisti ar odekalona un franču smaržu pudelēm.

Jeblonskis
Jeblonskis

Doma apsverama. Tikai cik tas vel maksās?
Un cik ātri iztvaiko no tādas žoga virsmas? Tagad vasara, saule, žogs uzsilst. Jebkas smirdošs ir arī ātri gaistošs.

mīnusi
mīnusi

Draudziņ, apskaties, kas notiek Rīgā. Pilns ar pēc izskata kalsiskiem nelegālajiem imigrantiem un busiņiem, kas tādus gaida vai pārvadā. Ne visi, droši vien ka, ir atbraukuši te uz pagaidām ofic angļu valodas kursiem ar duolingo priekšzināšanām. Jā, tieši tā tas notiekot.

Jeblonskis
Jeblonskis

Pag, žogs tātad nestrādā?
Ir ierosināta lieta/izmeklēšana?
Ne?
Ā, pareiz, šitai vergu tautai takš var iebarot jebkādu sūdu.

Egons
Egons

Iebrucēji atraduši vājo punktu. Par to ir atbildīgi vienotībnieki, kā arī tie kas viņus atbalsta.

žogs
žogs

Ja jau uz robežas ar Baltkrieviju pilnībā uzbūvēts žogs, par ko tad jāuztraucās? Pastaigā gar žogu, piespiežās pie žoga un saprot ka nekur netiks. Ja liek kāpnes, rok tuneļus, tad jau savādāk.

ccVV
ccVV

vēl var griezt to žogu pušu