Pie Baltkrievijas – Polijas robežas nelegālo migrantu pūlis; Latvijā pagaidu žogs tikai pusē

migranti pie Polijas robežas

Aculiecinieku videoieraksti, kas pirmdien tiek publicēti sociālajos tīklos, liecina, ka simtiem vai pat tūkstošiem cilvēku liela migrantu kolonna gar Baltkrievijas automaģistrāli plūst Polijas robežas virzienā.

Tāds skats fiksēts Baltkrievijas Grodņas apgabalā, netālu no Kužnicas-Bruzgu robežkontroles punkta uz šosejas, kas no Minskas ved Bjalistokas virzienā.

Šo informāciju apstiprinājis arī Polijas drošības dienestu pārstāvis Staņislavs Žarins, piebilzdams, ka migrantu kolonnā ir lielākoties jauni cilvēki, to apsargā un tās virzību kontrolē Baltkrievijas tiesībsargāšanas iestāžu darbinieki. Viņš brīdinājis, ka tas “var izvērsties šimbrīžam lielākajā mēģinājumā iekļūt Polijā ar spēku”.

Polijas prezidenta Andžeja Dudas ārpolitikas padomnieks Jakubs Kumohs tikmēr raksta, ka gājiena apsardzē piedalās Baltkrievijas Valsts drošības komitejas darbinieki, un pieļauj iespēju, ka iecerēts izmantot arī migrantu bērnus, lai Polijai nāktos viņus laist pāri robežai.

Tvitera lietotāji ziņo, ka gar šoseju izvietoti bruņoti Baltkrievijas robežsargi ar suņiem, kas migrantus pirms robežas dzen meža virzienā. Polijas Aizsardzības ministrijas izplatītajos ierakstos redzams, ka daļa migrantu jau nonākuši līdz robežas žogam.

Aizsardzības ministrs Marjušs Blaščaks paziņojis, ka 12 000 Polijas karavīru izsludināta paaugstināta gatavība un viņi ir gatavi aizstāvēt valsts robežu.

“Polijas robeža nav tikai līnija uz kartes, robeža ir svēta – par to ir izlietas poļu asinis,” sociālajā tīklā “Facebook” raksta premjerministrs Mateušs Moraveckis.

Kā norādījis Lietuvas Valsts robežsardzes dienesta (VSAT) vadītājs Rustams Ļubajevs, saskaņā ar dažādu avotu informāciju

Baltkrievijā Polijas robežas tuvumā varētu atrasties no 1000 līdz 5000 migrantu.

Kā tviterī raksta Baltkrievijas opozīcijas līderes Svjatlanas Cihanouskas štāba vadītājs Franaks Vjačorka, baltkrievi ziņo, ka Minskas ielās redz pulcējamies aizvien vairāk migrantu, kuri, domājams, gatavojas, ka viņus nogādās pie robežas. “Tā ir valsts atbalstīta kontrabanda, ko organizē Lukašenko,” viņš norāda.

Vai Latvijas robeža ir gatava iespējamam līdzīgam scenārijam?

Tikmēr Latvijas iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP) sociālajā tīklā “Twitter” migrantu masu pārvietošanos nodēvējusi par satraucošām ziņām un norādījusi, ka Latvijas robežsardze rūpīgi seko līdzi situācijai.

Latvijas iekšlietu ministres Marijas Golubevas (“Attīstībai/Par!”) pārstāve Linda Curika informē, ka pirmdien, 8. novembrī, notika kārtējā sanāksme starp Iekšlietu ministriju, Aizsardzības ministriju, Ārlietu ministriju un atbildīgajiem dienestiem, kā arī Latvija sazinājās ar kolēģiem Lietuvā un Polijā.

Iekšlietu ministres Golubevas padomniece Curika atgādināja, ka šobrīd ir uzstādīta vairāk nekā puse pagaidu dzeloņstiepļu žoga uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, darbus plānots pabeigt novembrī.

Tāpat Ministru kabinetā ir atbalstīts un Saeimā iesniegts “Ārējās sauszemes robežas izbūves likums”, kas izstrādāts, lai nodrošinātu ātru un efektīvu ārējās sauszemes robežas apsardzībai nepieciešamās infrastruktūras izbūvi.

Savukārt aizsardzības ministrs Artis Pabriks (A/PAR) aicina neuztraukties – viss tiekot kontrolēts.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


13
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Latvietis
Latvietis

Baigi, tie savairojušies kā truši turpat pie žoga. Ārprāts!

Fedja
Fedja

Nabaga ļautiņi, tā uzticēties baltkrievu šantāžai: būs ES, pārticība un laime, siltums un saule!
Ārprāts, tā uzmest irākiešus, sīriešus, afgāņus!

Vecs T-40
Vecs T-40

Bail iedomāties kas notiks ja migrantiem izdalīs vecus sarūsējušus t-40 traktorus, traktoram jau tas žogs netraucēs..

irākietis-Lukaša ierocis
irākietis-Lukaša ierocis

Kam domāti ūdensmetēji, steki, gumijas lodes, trokšņa granātas , dūmu vairogi, asaru gāze? Var arī uzliet ūdeni no helikoptera.

irākietis-Lukaša ierocis
irākietis-Lukaša ierocis

4000 čupu dienā, baigi!

Fedja
Fedja

Ārprāts, tik daudz čupu tiks sakrauts Baltkrievijas mežā-“mīna” pie “mīnas”, kāju nebūs kur spert un smaka baigā.

Fedja
Fedja

Latvija nesanāk pa ceļam no Baltkrievijas uz Vāciju. Poļi tiks galā ar to melno varzu.

juaņa
juaņa

Duraki ar tiem žogiem bez citas aizsardzības. Ūdens lielgabali, kas notēmēti paralēli, cieši gar robežu, kā arī piparu gšze tāpat zem spiediena laižama cieši gar robežu un viss tas ātri pārvietojams. Ļoti spēcīgi skaļruņi dzirdes traumēšanai un apžīlbinàšanas granātas kopā ar skaļuma granātām. Ar to vajadzētu pietikt, lai visi pēc kāda brīža sagibētu atgriezties pilsētās un tad tās būs Baķkas galvassāpes.

circenis
circenis

draugs, šie līdzekļi ir paredzēti neapmierināto pilsoņu atgaiņāšanai un represijām! Pret bēgļiem tos piemērot ir bail pat poļiem.

cilvēks -- krievnacistu ierocis
cilvēks -- krievnacistu ierocis

Mums ar steigu vajag pabeigt dubultīgu dzeloņdrāšu žogu ! Tai jābūt valsts prioritātei.

irākietis-Lukaša ierocis
irākietis-Lukaša ierocis

Nu ja, Čapajevam bija Aņka, Putinam ir Irākieši.

Snupijs
Snupijs

Nejau žogs viņus tur, bet tie kas otrā pusē. Labi ka viņi nezin ka mūsu pusē nav neviena kas viņus noturētu.

Fedja
Fedja

Zina jau zina, mūsu pusē gana daudz nodevēju, čekistu, armijnieku, naidnieku.