Par reālu palīdzību iespējamam Krievijas iebrukumam, gatavojot atbalstu diversijām, ģenerālprokuratūra Latvijas pilsonim piemēro vien naudas sodu

Ģenerālprokuratūra kādam Latvijas pilsonim piemērojusi 15 000 eiro sodu par nelikumīgu intelektuāla un fiziska atbalsta sniegšanu Krievijai, vēsta diena.lv. Kā ziņo LTV, šis apsūdzētais ir prokrieviskais aktīvists, Krievijas medija “Sputnik Lietuva” redaktors Marats Kasems.

3.jūlijā stājies spēkā Ģenerālprokuratūras pieņemtais priekšraksts par sodu, ar kuru persona ir atzīta par vainīgu un sodīta par palīdzību ārvalstij pret Latviju vērstā darbībā.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka Latvijas pilsonis laikā no 2017.gada līdz 2022.gada novembrim personisku apsvērumu un mantkārīgu tieksmju nolūkā sniedza intelektuālu un fizisku atbalstu Krievijai.

Apsūdzētais apzinājās, ka viens no Krievijas uzdevumiem ir stiprināt un paplašināt tās ietekmi Baltijas un citās Eiropas Savienības valstīs, tai skaitā vēršoties pret Latvijas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu, valsts iekārtu un valsts drošību kopumā.

Apsūdzētais pilnībā piekrita viņam inkriminētā noziedzīgā nodarījuma apjomam un juridiskajai kvalifikācijai, kā arī atzina savu vainu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā un to nožēloja.

Prokuratūra uzskata, ka apsūdzētais ir izdarījis secinājumus un izvērtējis savas rīcības nepieļaujamību un sekas. 

Prokurors, ņemot vērā minēto, kā arī izdarītā noziedzīgā nodarījuma raksturu un bīstamību, radīto kaitējumu, apsūdzētā personību un mantisko stāvokli un apstākli, ka apsūdzētais izmeklēšanas laikā gandrīz četrus mēnešus bija apcietinājumā, piemēroja viņam 15 500 eiro sodu.

Šāda veida sods Latvijas iedzīvotājam par nelikumīgu sadarbību ar Krieviju nav piespriests pirmo reizi. Kādam Latvijas nepilsonim Ruslanam T. šādu sodu piemēroja, jo viņš sniedza atbalstu Krievijas specdienetam, veidojot un uzturot izlūkdienestam diversiju atbalsta pozīcijas, bet ar Krievijas izlūkdienestu sadarbojies vismaz kopš 2010.gada.

Vīrieti aizturēja 2021.gada 3.novembrī. Izmeklēšanā noskaidrots, ka Krievijas militārais izlūkdienests personai bija devis uzdevumus uzturēt konspiratīvās telpas, izveidot slēptuves diversiju vajadzībām, veikt operatīvās situācijas izzināšanu konspiratīvo telpu apvidū, sekot izmaiņām likumos, kas saistīti ar ārzemju pilsoņu vizītēm Latvijā un dzīvojamo platību izīrēšanas iespējām.

VDD noskaidroja, ka persona tika savervēta Krievijas apmeklējuma laikā, lai Krievijas militārajam izlūkdienestam veidotu atbalsta pozīcijas potenciālu diversiju īstenošanai Latvijas teritorijā militāra konflikta gadījumā. Persona kādā nomaļā vietā bija ierīkojusi slēptuves diversijām nepieciešamo priekšmetu glabāšanai, informējot GRU pārstāvi par to atrašanās vietas koordinātēm.

Ruslans T. tika apsūdzēts par darbību nolūkā palīdzēt ārvalsts specdienestam vērsties pret Latvijas valsts drošību. Persona tika atzīta par vainīgu noziedzīgajā nodarījumā, un 2022.gada 4.janvārī prokuratūra tai piemēroja naudassodu 15 000 eiro apmērā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


10
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kaža
Kaža

Naudas sods veicina vēl intensīvāku pretvalstisku darbību un vienlaicigi šādu sodu noteicēji kļūst par nozieguma atbalstītājiem,kas ņemot vērā mūsu juristu ciešās pagatnes saites ar okupācijas režimu,kad pat Rīgas pils ir kļuvusi par okupantu tiesnešu barības sili,ir saprotami,bet bīstami.

zOvIkOvS
zOvIkOvS

Paldies Karinam un Ko jau 20 gadus. Ir tak jasaprot, viss shis milzigais korumpetibas veidojums ir pilns ar GRU\FSB spiegiem vai vienkarshi noderigiem idiotiem ar zemu cenu visos limenjos – policija un prokuratuura vienkarsi pilna, tieslietu sistemas augstakais eselons paardodas pa kapeikaam, uzraugosas institucijas un pret-spiegosanas iestades arii kuutras un ne paaraak labi kjer spiegus, politiskaa griba shos jautajumus risinaat valdiibaa tuvu nullei jau 20 gadus. Tak salidziniet muusu pret-krievijas ietekmes un pret-spiegosanas rezultatus ar to pasu lietuvu vai poliju, mees esam izsmiekls un to apzinaas visi muusu sabiedrotie, jau tagad paraadaas rekomendacijas apciemojot musu valsti lidzi nenemt neko sensitivu,… lasīt vēl »

vēsture
vēsture

Prokuratūrai 90 tajos bija zināmi kriminālpārkāpumi valdības līmenī un tā neko nedarīja. Nav pārliecība, ka kaut kas mainījies.

punduris
punduris

Prokuratūra savu stāju parādīja sievietes slepkavības lietā, vilks spalvu met, bet tikumu nemet.

nunu
nunu

Izrādās ka iespējams ģenerālprokurors ir kolaborants!

vecā vīzda freiberga hermanoviča
vecā vīzda freiberga hermanoviča

Kapēc neaiztur par atbalsta pasākumu sniegšanu baltkrievijai?

pareizi darīts
pareizi darīts

Bet kāpēc atkal slēpj vārdu? Tā pilsonība tika par daudz viegli izdāļāta Godmaņa, Kalvīša un citu padomiešu laikā.

Pelēns
Pelēns

Tur bija tāda dalītāja biedre Aļdermaņ.

peļņa
peļņa

Tā arī nesapratu- intelektuāls īpašums vai tomer GRU konspiratīvas telpas veidošana un nodrošināšana? Ja tā ir konstatējama sadarbība ar GRU un tās norāžu izpildi- tad te pants tomēr būtu par valsts nodevibu, un te bez mantas pašsaprotamas konfiskācijas 10-15 gadi gan pienāktos

Real warfare
Real warfare

Tas gan labs. Redz, tam Ruslanam viennoziimiigi to 15 000 nav. Ja nu shis peekshnji samaksaas….. Tad nu skaidrs, ka tieshaam spiegs, tak nebuus jau iemesla atkal njemt ciet…