Par nelikumīgu Latvijas-Baltkrievijas robežas šķērsošanu robežsargi aiztur irākiešus un sīrieti

robeža

30.jūlijā Valsts robežsardze Augšdaugavas novadā par nelikumīgu Latvijas-Baltkrievijas robežas šķērsošanu aizturējusi 13 ārzemniekus un divus personu pārvietotājus, informējusi Valsts robežsardze.

Salienas pagastā aizturētas 11 personas – desmit Irākas un viens Sīrijas pilsonis, kuri iepriekš bija nelikumīgi šķērsojuši valsts robežu.

Veicot meklēšanas pasākumus, Salienas pagastā aizturēti arī divi Igaunijas pilsoņi, kuri nodrošināja personas ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijā un to pārvietošanu tālāk uz citām Eiropas Savienības valstīm.

Valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas gadījums konstatēts arī 31.jūlijā turpat Salienas pagastā, kad robežsargi aizturēja vienu Indijas un vienu Šrilankas pilsoni.

Abos gadījumos par valsts robežas tīšu nelikumīgu šķērsošanu personu grupā sākts kriminālprocess. Valsts robežu nelikumīgi šķērsojušās personas ievietotas aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā Daugavpilī.

Savukārt pret abiem Igaunijas pilsoņiem sākts kriminālprocess par apzinātu personu nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijā. Ar Rēzeknes tiesas lēmumu viņiem piemēroti drošības līdzekļi – apcietinājums.

Patlaban uz Latvijas – Baltkrievijas valsts robežas nav novērojama masveida nelikumīga valsts robežas šķērsošana.

Šogad konstatēti pieci Latvijas – Baltkrievijas valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas gadījumi un kopumā aizturēti 27 trešo valstu piederīgie: 23 Irākas, viens Sīrijas, viens Šrilankas, viens Indijas un viens Baltkrievijas pilsonis.

Vērtējot situāciju Lietuvā, kā arī ņemot vērā pieaugošos riskus uz Latvijas – Baltkrievijas valsts robežas, ir ieviesta pastiprināta robežas uzraudzība un mobilizēti Valsts robežsardzes resursi zaļās robežas uzraudzībai, tāpat lūgts atbalsts Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un ik dienu robežsargiem atbalstu sniedz 24 zemessargi, kā arī četri Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras “Frontex” eksperti ar diviem transportlīdzekļiem.

Nacionālie bruņotie spēki no 12.jūlija nosūtījuši zemessargus uz valsts austrumu robežu nelegālās imigrācijas atturēšanas pasākumu pastiprināšanai. Zemessargi tika nosūtīti uz Latvijas – Krievijas un Latvijas – Baltkrievijas robežu.

Šāds lēmums pieņemts, jo iepriekš bija novērojama pastiprināta nelegālo migrantu plūsma pār Lietuvas – Baltkrievijas robežu. Eiropas politiķi ir pieļāvuši, ka migrantu plūsma no Baltkrievijas notiek ar šīs valsts vadības atbalstu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: nra.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar