Par 13 miljoniem eiro iepirks triecienšautenes robežsargiem un zemessargiem

šautenes

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) noslēguši vairāk nekā 13 miljonu eiro vērtu līgumu par triecienšauteņu “G-36” un cita bruņojuma iegādi profesionālajam dienestam, Zemessardzei un Valsts robežsardzei.

Aizsardzības ministrijā (AM) informē, ka vienošanās un pasūtījuma līgums par triecienšauteņu “G-36” iegādi noslēgts ar Vācijas kompāniju “Heckler & Koch GmbH”. Līgums paredz līdz ar triecienšautenēm “G-36” iegādāties arī citu bruņojumu NBS un Valsts robežsardzes vajadzībām

Kopējā iepirkuma līguma summa veido vairāk nekā 13 miljonus eiro (bez PVN). Pirmās ieroču piegādes gan NBS, gan Valsts robežsardzes vajadzībām ir plānotas 2018. gadā, norāda ministrijā.

AM “operacionālās drošības apsvērumu dēļ” neatklāja iegādājamo ieroču skaitu. Tāpat ministrija atturējās sniegt detalizētāku informāciju par cita bruņojuma iegādi – par to, kādus tieši ieročus līdztekus šautenēm “G-36” vēl plānots iepirkt.

AM informē, ka ar triecienšautenēm “G-36” NBS ir apbruņoti regulāro spēku vienību karavīri, pakāpeniski ar tām tiek pārapbruņotas arī Zemessardzes vienības, nomainot triecienšautenes “AK-4”.

NBS triecienšautenes “G-36” lieto kopš 2006.gada, tostarp starptautisko operāciju rajonos Āzijā un Āfrikā. 2016.gadā līgumu par triecienšauteņu “G-36” iegādi noslēdza Lietuvas Bruņotie spēki un arī Francijas Nacionālās policijas speciālā vienība “Brigade Anti-criminalite”.

“Triecienšauteņu “G-36” iegāde un pārējo līgumā iekļauto ieroču iegāde nodrošinās Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes karavīrus, kā arī robežsargus ar viena veida un modernākiem ieročiem.

Tas ir vēl viens solis ciešākas sadarbības un attīstības virzienā, ko bijām apņēmušies pildīt un šobrīd pildām,” uzsvēris aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (Zaļo un Zemnieku savienība).

Saskaņā ar Valsts aizsardzības koncepciju Nacionālo bruņoto spēku likumā paredzētajos valsts apdraudējuma gadījumos Valsts robežsardze piedalās valsts aizsardzības nodrošināšanā, pārejot NBS sastāvā un pildot tiesību aktos un rīcības plānošanas dokumentos noteiktos uzdevumus.

“NATO standartiem atbilstošu un NBS lietojumā esošu triecienšauteņu “G-36” iegāde ļauj plānot savstarpējo savietojamību bruņojuma jomā miera laikā un apdraudējuma gadījumos,” norāda AM.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar