Pagaidu žogs uz robežas ar Baltkrieviju vietām bojāts, pārgriezts, pārkniebts – atsākusies liela nelegālo migrantu plūsma

pagaidu žogs uz robežas ar Baltkrieviju
Foto: ReTV

Kopš augusta atkal pieaug nelegālo migrantu skaits uz Latvijas un Baltkrievijas robežas. Turklāt robežsargi dažkārt uziet bojājumus pagaidu žogā.

Nelegālo robežšķērsotāju vislielākā plūsma no Baltkrievijas bija pirms gada. Vēlāk situācija kļuva mierīgāka, bet šobrīd kopējām robežsargu un policistu patruļām darba atkal ir vairāk.

“Viennozīmīgi var teikt, ka, sākot ar augustu, atsākās liela nelegālo imigrantu plūsma. Maijs, jūnijs, aprīlis bija relatīvi klusi mēneši, kad saglabājās spiediens, bet nebija tik daudz personu;  no augusta atkal plūsma ir mēnesī vairāk nekā 300 personas, kuras mēģina nelikumīgi šķērsot valsts robežu,” pastāstīja Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes Robežkontroles un imigrācijas kontroles dienesta priekšnieks Pāvels Rogožins.

Migrantu iemesli iekļūšanai Latvijā ir dažādi, taču mērķis ir skaidrs – Eiropas Savienība.

“Spiediens notiek visas robežapsardzības nodaļas apsargājamajos iecirkņos. Sākot no Šķaunes un beidzot ar Silenes robežapsardzības nodaļu,” pastāstīja Rogožins.

Atbildīgās iestādes pagaidām nekomentēja, vai Baltkrievijas varasiestādes apzināti sūta bēgļus uz Latviju. Tikmēr Lietuva pirms dažām dienām iesniegusi protesta notu Baltkrievijai par robežžoga bojāšanu.

Latvijas robežsardze atklāja, ka arī mūsu valsts uzstādītais žogs ir bojāts. “Ir konstatēti gadījumi, ka žogs bija bojāts. Mēs nevaram apliecināt, ka tas bija darīts ar Baltkrievijas varasiestāžu atbalstu. Bet gadījumi, kad mūsu pagaidu žogs bija bojāts, pārgriezts, pārkniebts, tad, jā, tādi gadījumi ir bijuši. Bet mēs pēc iespējas ātrāk cenšamies šos trūkumus novērst,” pastāstīja Rogožins.

Pašlaik Latvijas robežsardzei palīdz ne tikai Valsts policijas darbinieki, bet arī Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras “Frontex” pārstāvji no citām Eiropas Savienības dalībvalstīm. Nacionālo bruņoto spēku palīdzība šobrīd vēl nav lūgta.

“Šobrīd Valsts robežsardze faktiski pārvalda šo situāciju patstāvīgi. Bet, ņemot vērā izstrādātos plānus un tiklīdz pieaug šis cilvēku skaits, kur ir nepieciešams lielāks resurss, nepieciešamības gadījumā noteikti būs aicinājums iesaistīties gan Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, gan arī Valsts policijai lielākā apjomā,” sacīja Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.

Iekšlietu ministrijā uzsvēra – ja situācija uz robežas pasliktināsies vēl straujāk, tad palīdzība tikšot prasīta operatīvi un nekavējoties.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: LTV Dienas ziņas

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


20
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
varde
varde

“Maksa par demokratiju”? Tātad Iekšlietu ministrs domā, ka Polijā un Lietuvā nav demokratijas?

Nja
Nja

Ja kaut nedaudz domāšana strādātu loģiski, tad uzreiz būtu skaidrs ka žogs pret cilvēkiem nestrādā un ir izsviesta nauda vējā. Žoga idejas autors vai tik nebūs Einšteins.

Žogi nelidz!
Žogi nelidz!

Nepatīk ļautiņiem tā krievu pasaule, nepatīk. Mūk prom!

Ārprāts
Ārprāts

Golubeva vainīga.

Bijušais zemessargs
Bijušais zemessargs

Polija jau uzbūvējusi gadu laikā, kā arī Lietuva, bet pateicoties pretvalstiskiem ierēdņiem , kas strādā valsts iestādēs, Latvija tikai tagad būvēs sētu uz robežas. Kur tik griezies visur tiek nobremzētas ieceres un plāni. Tā ar gāzes neatkarību no krievijas, ļaunuma impērijas, tā termināla būvniecības novilcināšanas u.t.t.

1. oktobris
1. oktobris

Man pazīstamie zemessargi slavē Kariņu un vienotību. Ja redzi ka valstī notiek pretvalstiskas darbības un tiek nobremzētas ieceres un plāni, tad nebalso par vienotību, vai kādu no koalīcijas partijām. Vienotība jau 20 gadus pie “šprices”, maina tikai nosaukumu (Jaunais laiks, vienotība, jaunā vienotība), un neko labu nav izdarījusi, tikai Valstij parādi aug. Ne jau kaut kur apakšām kaut kādiem ierēdņiem ir teikšana kaut ko nobremzēt, to dara augšas. Gāzes termināļa būvniecību 2011 gadā nobremzēja Dombrovska valdības laikā (Vienotība).

1. oktobris
1. oktobris

Tagad jau arī, Kariņa valdības laikā to žogu jau 2 gadus nevar uzbūvēt, bet nē, cilvēki cepsies par pretvalstiskiem ierēdņiem, mistiskiem krieviem un hibrīdkaru, bet turpinās vēlēt par vienotību.

vilakovskis
vilakovskis

Jaunākos un vecākos vdirsniekus no kafijas aparātiem Rīgā un Viļakā nost! Pa taisno uz Baltkrievijas dobežu lai sargā!
Kafijas aparāti lai atpūšas

Jabadabado
Jabadabado

Rīgas tirgus pilns ar Baltkrievu cigaretēm.

pirobeža
pirobeža

Domā viņas kāds stiepj ar mugursomu pa caurumu žogā? Nē ar fūrēm ieved. Atceries kā pēc 2018 gada vēlēšanām, kad pirmoreiz netika daža laba lielā partija, tā uzreiz sākās reformas un rotācijas robežsardzē un VID sāka apsūdzēt robežsargus. Vienkārši jauni spēki pārņēma kontrobandas biznesu savā kontrolē. Tā uz to visu skatos es.

levitkucins
levitkucins

Atvērto kāju politika dod savus rezultātus

Kas tas par žogu?
Kas tas par žogu?

Ungārija uztaisīja kārtīgu žogu. Mums tādu arī vajag.

Migra
Migra

imitācijas žogs ar pareizām zaļajām caurejm…. ‘Par to līdzekļi apgūti un ko tad vel? salikt tikai pareizi vajag soctīklos ar visiem komjauniešu vārtiem Būvējam, imitējam zaļie tik gaida savus karsti mīļotos zaļos vīriņus Laiks tāds, arī putniņi migrē

Jenotība
Jenotība

Zinot kā parasti notiek, tad izskatās ka tika apgūti līdzekļi, kā rezultātā vietām žogam nepietika, tagad jau var stāstīt kā kāds ir gājis bojāt, griezt un kniebt, neviens jau pārbaudīt nevarēs, bet atkal varēs apgūt līdzekļus žoga atjaunošanai

Ķelle
Ķelle

Pārbaudiet Mūrnieku

Putjins
Putjins

Eta moj čelovek

nacionālists vasja dzintars
nacionālists vasja dzintars

Latvija – latiškaja strana, da

n@cists pūķinists
n@cists pūķinists

Mūc prom uz savu roģinu, urla!

kariņš no Delavēras
kariņš no Delavēras

Latvija nav vājais posms ķēdē. Atvērto durvju politika ir Lagvijas ekonomikas izaugsmes viens no priekšnoteikumiem.

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Labi. Ļoti labi.