Pabriks: Putina paziņojums par daļēju mobilizāciju militārā apdraudējuma līmeni Latvijā nepaaugstina

Aizsardzības ministrija informē, ka, neraugoties uz Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojumu par daļēju mobilizāciju Krievijā, militārā apdraudējuma līmenis Latvijā joprojām ir zems.

“Putins nespēj samierināties ar neveiksmēm paša uzsāktajā Ukrainas okupācijas plānā un kara laukā, tādēļ viņš ir gatavs eskalēt situāciju gan ar konvenciāliem draudiem, gan kodolšantāžu un citiem elementiem. Latvija cieši sadarbojas ar NATO sabiedrotajiem, veicot nepārtrauktu situācijas monitoringu un izvērtējumu,” norāda aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Kā zināms, 21. septembra rītā V. Putins savā televīzijas uzrunā paziņoja, ka no 21.septembra Krievijā izsludināta daļēja mobilizācija. Tas nozīmē, ka iesaukti tiks Krievijas armijas rezerves karavīri un tie, kuri kādreiz dienējuši un atvaļinājušies.

Aizsardzības ministrija atgādina, ka visā Latvijā no 5. septembra līdz 9. oktobrim norisinās ikgadējo militāro mācību “Namejs 2022” rudens posms, un bruņotie spēki ir augstā kaujas gatavībā.

Mācībās “Namejs” piedalās karavīri un zemessargi no visām Nacionālo bruņoto spēku vienībām, rezerves karavīri un Latvijas pilsoņi, kas apgūst rezervistu militārās apmācības kursu, kā arī NATO sabiedroto valstu karavīri.

“Putina paziņojumu šodien ir jāapspriež arī NATO līderu līmenī. Rietumu sabiedrībai ir jāturpina stingrais kurss, un jādemonstrē vienota nostāja, sniedzot visa veida atbalstu Ukrainai gan ar bruņojumu, gan cita veida palīdzību. Tāpat visai demokrātiskajai pasaulei ir tieši un nepārprotami jāpasaka Krievijai, ka nekādi viltus referendumi okupētajās Ukrainas teritorijās nemainīs mūsu attieksmi pret šo netaisnīgo karu. Es aicinu visu rietumu sabiedrību nepakļauties Krievijas kodolšantāžai,” uzver A. Pabriks.

Kā ziņots, pirms septiņiem mēnešiem, 24. februārī, Krievija uzsāka plaša mēroga karu Ukrainā. Aizsardzības ministrija nosoda Krievijas uzsākto karu pret Ukrainu, kura mērķis ir daļēji vai pilnībā pārņemt Ukrainas teritoriju, iznīcināt tās suverenitāti un izveidot Krievijai lojālu pārvaldi okupētajās teritorijās. Šī nežēlīgā kara rezultātā ir miruši ne tikai Ukrainas karavīri, bet arī civiliedzīvotāji, tostarp bērni.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: sargs.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


11
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Skolnieciņš
Skolnieciņš

The world stands with Ukraine. Ukrainians are deeply thankful for the unprecedented wave of support for Ukraine from around the world. The whole world is demonstrating political solidarity, providing military equipment, and humanitarian aid, and imposing sanctions in an effort to limit Russia’s ability to finance and conduct its brutal war of aggression against the people of Ukraine. Governments, international organizations, businesses, celebrities, and regular citizens from dozens of different countries stand strong with Ukraine in the fight for peace and freedom in Europe. The actions and statements of the global community have shown that there is no place in… lasīt vēl »

Pūķins sargā žopu
Pūķins sargā žopu

Ar NATO valstīm viņš karot nesāks.

Eriks
Eriks

Putins nē, viņa pēctecis gan..

Skolnieciņš
Skolnieciņš

Pasaule atbalsta Ukrainu. Ukraiņi ir bezgala pateicīgi visai pasaulei par sniegto beznosacījuma atbalstu savai valstij. Civilizētā pasaule pauž politisku solidaritāti, sniedz militāro bruņojumu un humāno palīdzību, kā arī ievieš bargas sankcijas, ar mērķi liegt Krievijai iespējas īstenot asiņaino karu pret Ukrainas tautu. Valstu valdības, starptautiskas organizācijas, biznesa segments, slavenības un citi cilvēki no vairākiem valstu desmitiem drosmīgi atbalsta Ukrainu cīņā par mieru Eiropā. Civilizētās pasaules nostāja un rīcība rāda, ka civilizētajā pasaulē nav vietas barbarismam, varmācībai un agresijai, kuru tagad atklāti demonstrē Krievija. 141 pasaules valsts pauda savu solidaritāti ar Ukrainu, kad 2022. gada 2. martā ANO Ģenerālā Asambleja pieņēma… lasīt vēl »

Anna
Anna

Nekad neklausīšos šajos , mūsu valsts, murmuļos! Ka apdraudējuma nav, teiks, lai neizceltos haoss valstī! Kad sāks mest bumbas un šaut, teiks, lai pamet dzīvesvietas. Bet…… uz kurieni dosimies? KUR Latvijā ir tā drošā vieta?

Visi normāli cilvēki saprot, ka apdraudējums Baltijas valstīs paaugstinās. Lai Dieviņš nogrābstās…, bet tiešām jūs domājat, ka nekas Baltijai nenotiks? Neesat naivi. Mazāk klausieties ieliteņos, vairāk uzticieties savai zemapziņai, sirdsbalsij.:) Tas ir mans ieteikums. Mēs drīzumā pārceļamies uz ASV.

stop, Annučka !
stop, Annučka !

ASV krievus nelaiž iekšā.

Pie mums viss čotka
Pie mums viss čotka

Pabrikam šķiet, ka Suvalku koridors ir tikai leišu problēma. Leiši veica aizsardzības vienību pastiprinājumu, a mums viss ir pod kontroļem.

Labus darbus vajag
Labus darbus vajag

Nu ko te var ālēties. Te drīzāķ palīdzību vajadzētu sniegt ukraiņiem – vajag sagatavot video ar labiekārtotam kazarmā, kur dod hamburgerus un rāda Netflix krievu valodā. Bet šnabi sola tikai pēc kara beigām, citādi viss tīrs un akurāts – dzīves apstākļi krievu gūstekņiem. Wellcome! Tālāk vajadzētu kārtīgi videoinstrukciju – kā pareizi krievu jauniesaucamajiem padoties gūstā. Ieroci jāpamet vai nē, javed sev līdzi sagūstīts virsnieks -vai nē, būs te kāds bonus par to (gulēšana apaksējās nārās garantija)? Vai pirms tam ir jāsaber smiltis lielgabalu stobros un degvielas bākās (kur tās atrodas??) Varbūt drīkst solīt par katru tādu labu darbu nedēļu brīvu… lasīt vēl »

pauze
pauze

tad tikmēr saeima var muļķi laist un filonēt dzīvnieku tiesībam un sievešu tiesībām izpausties

Drosmiņš
Drosmiņš

vajag doties iekarot to Krieveliju!!!

Dīvānā irdējs
Dīvānā irdējs

Martā bija iespēja doties :)