Pabriks par migrantu krīzi: Esam soļa attālumā no NATO līguma 4.panta iedarbināšanas

Artis Pabriks

Pašlaik esam viena soļa attālumā no NATO līguma 4.panta iedarbināšanas, komentējot Baltkrievijas radīto migrantu krīzi uz Polijas, Lietuvas un Latvijas robežām, intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Saskaņā ar Vašingtonas līguma 4.pantu ikviena NATO dalībvalsts var pieprasīt konsultācijas ar pārējām dalībvalstīm, ja tā uzskata, ka apdraudēta tās teritoriālā nedalāmība, politiskā neatkarība vai drošība.

Pēc Pabrika vārdiem, visas trīs valstis saprot šī panta nopietnību, attiecīgi vēl nogaida, jo uzskata, ka ar situāciju vēl tiek galā, bet stāvoklis var strauji mainīties un šī panta iedarbināšanu izslēgt nevar.

Ministrs informēja, ka Polija, Lietuva un Latvija vienojušās – ja kāda no valstīm vēlēsies uzsākt konsultācijas pēc šī panta, tad pārējās pievienosies iniciatīvai un pieteikumu visas trīs valstis iesniegs kopīgi.

Negribam velti izmantot iespējas iesaistīt NATO un pagaidām vēl nogaidām, kāda tālākā rīcība sekos no Baltkrievijas un Krievijas,

piebilda politiķis, atkārtoti uzsverot, ka Baltkrievija neatkarību “de facto” jau ir zaudējusi.

Šonedēļ Eiropas Savienības (ES) līmeņa sarunās Pabriks uzsvēris, ka migrantus pāri robežai nelaidīs ne Latvija, ne Polija un Lietuva. Mums ir svarīgi nodot vēstījumu, ka situācija uz ES austrumu robežas ir saspīlētāka un svarīgāka par Āfrikā notiekošo, piebilda politiķis.

Kā zināms, Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros aizvadīto mēnešu gaitā notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Savukārt kopš pagājušās pirmdienas notiek masveidīgi migrantu mēģinājumi no Baltkrievijas puses vardarbīgi ielauzties Polijas teritorijā.

ES apsūdzējusi Minskas režīmu centienos tādējādi atriebties par atbalsta sniegšanu baltkrievu opozīcijai un par sankcijām, kas vērstas pret Baltkrieviju, reaģējot uz pagājušā gada protestu vardarbīgo apslāpēšanu.

Šādos apstākļos Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis ir paziņojis, ka NATO jāsper “konkrēti soļi”, lai atrisinātu migrācijas krīzi uz Baltkrievijas robežas, tāpēc Varšava kopā ar Lietuvu un Latviju varētu pieprasīt konsultācijas saskaņā ar alianses līguma 4.pantu. “Mēs apspriežam ar Latviju un, īpaši, ar Lietuvu, vai iedarbināt NATO līguma 4.pantu,” aģentūrai PAP pavēstījis Moraveckis. “Mums nepietiek ar publisku satraukuma paušanu. Tagad mums nepieciešami konkrēti soļi no visas alianses puses.”

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Latvijas Radio

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Māris
Māris

Ministru kabinets un Saeima ir jāpārvieto uz Latvijas Baltkrievijas robežu, lai būtu pirmajās rindās cīņā par baltsarkanbalto karogu uzvaru Baltkrievijā un robežsardzei vajadzētu atkāpties un ļaut savas intereses realizēt politiķiem.

Latvietis
Latvietis

Putinietis: Pabrik, rokas nost no mūsējiem!

Latvietis
Latvietis

Kariņ, krievnacisti dikti satraukušies: mūsējos sitīs!

reņģe
reņģe

varenai armijai nav resursu, lai tiktu galā ar pārrobežu klaidoņiem – tie ir bruņoti līdz zobiem, ar aviācijas aizsegu un droniem – tas ir forsmažors! komandiertis ar pakaļpiedziņas porše un zobenbrāļiem 6-riteņu kaarietēs purva ceļus izbraukt nevar. Pēdējais laiks ieviest ārējo pārvaldi bez vietējiem starpniekiem…