Pabriks par Arestoviča teikto: aizsardzības nozare neuzskata, ka sekos Krievijas iebrukums Latvijā

Artis Pabriks

Latvijas aizsardzības nozare nevarot izslēgt to, ka nākotnē Latvijai būs jāsastopas ar Krievijas spiedienu, tomēr aizsardzības nozare neuzskata, ka sekos Krievijas iebrukums Latvijā, norādīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Vērtējot Ukrainas prezidenta biroja padomnieka Oleksija Arestoviča intervijā pausto, ka Latvijas iedzīvotājiem ir jāsāk dzīvot ar domu, ka karš noteikti būs un, tikai dzīvojot ar šādu domu, iespējams sagatavot spējīgus bruņotos spēkus, Pabriks norādīja, ka šāda intervija ir ļoti vajadzīga, jo ir svarīgi saprast, ko un kā ukraiņi domā.

Latvijai ir jāieklausās un jāanalizē Ukrainas pieredze, bet tas nenozīmē, ka “mums viss jāpārņem viens pret vienu”. Arestovičs skatās no Ukrainas prizmas, bet aizsardzības nozare jau iepriekš paudusi, ka, ja Latvija nebūtu ES un NATO, tad Latvija atrastos Ukrainas pozīcijās un pie mums jau būtu karš, norādīja Pabriks.

Arestovičs labi pārzinot situāciju Ukrainā, bet viņš pilnībā nepārzinot situāciju, kurā atrodas Latvija. “Aizsardzības nozarē vienmēr esam teikuši, ka mums situācija ir jāanalizē no paša drūmākā skatu punkta, neizslēdzot, ka mums būs jāsastopas ar Krievijas spiedienu nākamos piecus vai desmit gadus,” uzsvēra Pabriks.

Aizsardzības nozare neuzskata, ka būs karš, taču tā zinot, kas Latvijai jādara, lai atturētu Krieviju no uzbrukuma vai kara. Tie ir jautājumi par valsts aizsardzības dienesta vai jauna bruņojuma ieviešanu, gan par Latvijas stiprināšanu NATO iekšienē un ES.

“Protams, Nacionālo bruņoto spēku un Aizsardzības ministrijas pamatnostāja ir tāda, ka nevaram izslēgt, ka šī agresīvā valsts gribētu mums uzbrukt. Patlaban mēs gatavojamies visāda veida pārsteigumiem, lai tos atturētu. Nav jākrīt panikā par šo Arestoviča interviju. Viņš mūs brīdina par to, kāda ir Krievija, un mēs saprotam, kāda ir Krievija, jo tā būs agresīva nākamos gadus. Esam gatavi, un nav par to jābaidās,” uzsvēra Pabriks.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


9
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jeblonskis
Jeblonskis

Melīgais Kuņasbērns Švabriks: “Apdraudējums nau, bet iepirkumus jātaisa!”

Soldieris
Soldieris

Ministra jaunckungs nav sapratis par ko runāja Arestovičs. Viņš neteica ka būs uzbrukums, viņš teica ka mūsu aizsardzība ir jābūvē tā it kā viņa būs. Nevar ieslīgt dārgos, bezjēdzīgos projektos, turpināt pēc inerces utt. Visa aizsardzība jāpakārto tikai tam, it kā gatavotos. Nevis jāplikšķina acis, jābīda sev politiskā karjera un jāsoļo parādēs.

virgo
virgo

Nav ko cilvēkus tracināt. Krieviem rokas pilnas ar Ukrainu. Un par Austrumsibīriju arī jāuztraucas, tāpēc jau tur tagad tiek sastiķēti tādi “manevri”, piesaistot ķīniešus.

a@a.lv

Diezgan pārliecināts ka daudzi citi deputāti un ministrjas no dažādām valstīm to pašu domāja par Ukrainu 2021. gadā.

hmm
hmm

Kad beidzot apklusīs šis diletants un starppartiju staigulis. Kad beidzot mūsu ministrus izvēlēsies pēc profesionalitātes?

ko knab saka?
ko knab saka?

jauka vienas partijas divu valdes locekļu saspēle ar a) sensacionālu virsrakstu no Arestoviča intervijas UN b) Pabrika izjāšanu baltā zirgā ar bažu noņemšanu.
Feinas, neslēptas un manipulējošas pirmsvēlēšanu konstrukcijas.

G. Akmeņkalns
G. Akmeņkalns

Man Arestoviča intervija paniku neraisa, bet kā paklausos Pabriku, tā … nu nav šis cilvēks īstajā vietā…pa mākoņiem vien, drūmi!

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Krievija savā ofšorā iebrukt nevar

Real warfare
Real warfare

Tieshi taa. Kaada vella peec uzbrukt teritorijai, kura pashiem jau pieder?