Pabriks: Draudi drošībai ir lielāki nekā pirms diviem mēnešiem

Artis Pabriks

Iesaistot Nacionālo bruņotos spēkus robežu aizsardzībā, netiks sākts bruņots konflikts ar migrantiem, kuri šķērsos Latvijas-Baltkrievijas robežu, TV24 raidījumā “Nedēļa. Post scriptum” norāda aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

“Pirmkārt, ir jāsaprot, ja mēs domājam par militāra spēka izmantošanu, lai atvairītu migrantus, cilvēki varētu domāt par kaut ko līdzīgu karadarbībai. Armija netaisās karot ar migrantiem, kurus izmanto Lukašenko un Kremlis,” precizē aizsardzības ministrs, “Ja mēs runājam par to, kā šī krīze var tālāk eskalēties, es gribētu teikt, ka draudi drošībai pašreiz ir lielāki nekā pirms diviem mēnešiem. Mēs redzam, ka iespēju loks, kas ir dots pašam Lukašenko Baltkrievijā, sašaurinās. Viņš no sākuma vēlējās šos migrantus lielā skaitā pie sevis uzaicināt un izmantot kā tādu maiņas elementu, lai sankcijas no Eiropas Savienības (ES) puses tiktu mīkstinātas. Acīmredzami, ka viņam tas neizdosies, jo ES plāno sankcijas pastiprināt un neviena no robežvalstīm nav gatava viņa hibrīduzbrukuma plānu akceptēt un migrantus uzņemt.”

A. Pabriks skaidro, ka spiediens Baltkrievijas iekšienē pieaug, jo baltkrievi nezina, ko ar migrantiem iesākt. “Protams, ir vairāki varianti, ko Lukašenko varētu izdomāt. Viens variants ir padoties pašam sev un vest viņus atpakaļ no turienes, no kurienes viņš pats viņus ir atvedis. Nebija tāda situācija, kur Lukašenko no rīta pamostas un pēkšņi uz Minskas ielām no Mēness ir nokrituši migranti – viņš pats viņus tur atveda,” pārliecināts ministrs.

Kā otrs variants Baltkrievijas prezidentam Aleksandra Lukašenko ir eskalēt situāciju uz ES robežas, ko viņš arī pašlaik dara, lai piespiestu Latviju, Poliju un Lietuvu padoties, izmantojot arī palīdzību no Krievijas. “Mums jāatceras vēl viena lieta – mēs vairs nevaram uzskatīt Baltkrieviju par neatkarīgu valsti. Jā, formāli viņa skaitās neatkarīga, bet faktiski neuzskatu, ka tā pieņem kādus lēmumus neatkarīgi no Kremļa,” uzskata A. Pabriks.

Aizsardzības ministrs nenoliedz, ka arvien palielinoties spiedienam uz mūsu robežām, eskalācijas rezultātā var rasties arī papildus spriedze. “Mēs redzam, ka Polija izmanto bruņotos spēkus. Mēs izmantojam bruņotos spēkus un, protams, savā propagandā Minskas un Maskavas televīzija jau nestāsta patiesību. Viņi stāsta to, ka šie migranti ir no Mēness ir nokrituši Polijā, mēs viņus atdodam Baltkrievijai un vēl pievelkam militāros spēkus. Viņi gatavo savu sabiedrību domāt, ka rietumu puse gan spiež viņiem migrantus virsū, gan sūta karavīrus,” norāda ministrs.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

nra.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


9
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Arturs
Arturs

Dīvaini, kā tad rodas drošības apdraudējumi?! Latvijas neapdomīgas politikas rezultātā….kāpēc Somijai tādu apdraudējumu nav?!….Somija nav NATO dalībniece.

Gusliks12
Gusliks12

Mūsu slepenais ierocis Бессмертный полк.

motorhead 1916
motorhead 1916

Nekaros, nekaros… Un ja tie tomeer ieliidiis un , teiksim, ienjems Kraaslavas domi? Tad ieraus kopiigi, vai? Starp, citu, vinji tikai pagaidaam ir neapbrunjoti…

Latvietis
Latvietis

Pabrik, kāpēc tu kāp krievnacistam un durakam uz olām?

Piekrītu
Piekrītu

Draudi Latvijas drošībai ir lielāki. Pabriks raujas pie varas un grib nomainīt Kariņu. Esot izdomājuši šo valdības rokādi, lai saglābtu līdzšinējās koalīcijas iespējas uz nākošajām vēlēšanām. Ja mums arī ir kādi draudi, tad tie nāk no šī brīža koalīcijas kaitnieciskās darbības. Neļausim sevi piešmaukt!

Snupijs
Snupijs

To tu pa atslēgas cauru noklausijies vai mama teica? No Pabrika MP tāds kā no cūkas balerīna. Protams viņš ir godkārīgs un pametīs zem riteņiem visu savu jomu, ja kādu labumu spēs izgūt. Bet varu veido lielākas naudas pārstāvji un Pabriks nevienam tur nafig nav vajadzīgs.

hmm
hmm

Šoreiz snupij galīgi garām. Otrais teikums pareizs, bet pie mums vairs nevalda loģika.

Snupijs
Snupijs

Diemžēl pareizi. Politiku veido tiem kam ir nauda, nevis smukās sejas televizorā.

Piekrītu
Piekrītu

Paskatīsimies. Laiks rādīs. Lielākās varas pārstāvji parasti virza lielākos kretīnus, par kuriem var savā starpā vienoties. Pabriks kā kompromisa figūra viņiem der. Pārējie varianti ir vēl sliktāki. Runa ir par stāvokļa glābšanu priekš nākošajām vēlēšanām.