Oficiāli apstiprināts, ka Polija iegādāsies 486 raķešu palaišanas sistēmas HIMARS

HIMARS

Polijas aizsardzības ministrs Mariušs Blaščaks pirmdien, 11. septembrī, apstiprināja, ka noslēgts pamatlīgums par 486 raķešu artilērijas sistēmu HIMARS M142 palaišanas moduļu iegādi no ASV bāzētā ražotāja “Lockheed Martin”.

“Saskaņā ar pieņemto grafiku piegādēm ir jāsākas 2025. gadā,” paziņojumā presei vēstīja Polijas Aizsardzības ministrija.

“Lockheed Martin” ražoto raķešu artilērijas sistēmu iegāde ir daļa no Polijas armijas “Homar-A” programmas, un tajā iesaistīsies arī valsts aizsardzības industrija, piegādājot produktus un komponentes.

Minētā programma ir izstrādāta, lai veiktu pāreju uz jaunu tehnoloģiju izmantošanu Polijas armijas bruņojumā, tostarp arī atsevišķu HIMARS sistēmās izmantoto raķešu tehnoloģiju patentu iegādi. Tas liecina, ka ilgtermiņā Polija vēlas pati ražot HIMARS paredzētās raķetes.

Pamatlīgums par HIMARS iegādi noslēgts vairāk nekā septiņus mēnešus pēc tam, kad ASV Valsts departaments atbalstīja Polijas lūgumu iegādāties mūsdienīgas raķetes un raķešu palaišanas sistēmas aptuveni 10 miljardu ASV dolāru vērtībā. Darījums ietver arī 45 M57 ATMS taktiskās raķešu sistēmas, kā arī simtiem dažādus vadāmo raķešu un kaujas galviņu variantus.

Līdz šim saskaņā ar 2019. gada februārī noslēgto līgumu Polijas Aizsardzības ministrija iegādājusies 20 HIMARS raķešu palaišanas iekārtas aptuveni 414 miljonu ASV dolāru vērtībā.

Avots:
Sargs.lv/Defense News

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
levitkucins
levitkucins

Latvānija ne no viena neko nepirks. Mēs paši saražosim haimarsus, un vēl labākus. Nosauksim tos par divdūjiņām un apzīmēsim ar latvāņu zīmēm, pērkona zīmi un zalkša zīmi. Lai naidnieks bīstas

vecā vīzda freiberga (hermanoviča)
vecā vīzda freiberga (hermanoviča)

Kultūras lielvalstij nekādi ieroči nav vajadzīgi. Sakausim visus ar gara spēku.