Norvēģijas izlūkdienests: Krievijas karakuģi devušies jūrā ar taktiskajiem kodolieročiem

karakuģi

14. februārī Krievijas Federācijas Ziemeļu flotes kuģi pirmo reizi kopš PSRS sabrukuma devušies jūrā ar taktiskajiem kodolieročiem uz klāja,
ziņo Norvēģijas izlūkdienesti.

Tā kā trīs ceturtdaļas no raķetēm iztērētas Ukrainā, “nestratēģiskajiem kodolieročiem būs lielāka nozīme Krievijas reģionālajā aizsardzībā”, līdz Kremlis atjaunos tālas darbības precīzo ieroču arsenālu, vēsta Norvēģijas izlūkdienesti.

“Tagad diemžēl gandrīz Eiropas centrā notiek asiņains karš. Tās ir Krievijas iebrukuma sekas. Krievija tagad cenšas izmantot kodolieročus kā sava veida pēdējo argumentu, draudot Rietumiem ar to izmantošanu. Tomēr tas ir ļoti pamanāms, ka ne tikai Rietumi, bet arī pati Krievija baidās no tiešas militāras sadursmes,» telekanāla “Freedom” ēterā sacīja eksperts.

Pēc viņa teiktā, Krievijas prezidents Vladimirs Putins cenšas iztaustīt “vājos” rietumvalstu vidū, tāpēc biedē ar taktiskajiem kodolieročiem. “Šobrīd tas nav tik daudz militārs, bet gan propagandas mērķis. Krievija grasās sarīkot “lielu propagandas izrādi” plaša mēroga iebrukuma Ukrainā gadadienā,” skaidroja Fesenko.

Vienlaikus viņš norādīja, ka

Krievijas karakuģi ar taktiskajiem kodolieročiem jūrā ir daļa no propagandas šova, jo pagaidām tiešas briesmas nedraud. 

“Pagaidām Kremlis drīzāk cenšas nobiedēt Rietumus ar propagandu. Bet, protams, vismaz potenciāli šāds risks pastāv, un šis risks ir saistīts tikai ar Putinu un, teiksim, ar viņa garīgo līdzsvaru,» rezumēja eksperts.

Tikmēr bijušais ASV armijas komandieris Eiropā, atvaļinātais ģenerālleitnants Bens Hodžess uzskata, ka Vašingtona ir pārvērtējusi Krievijas kodolieroču izmantošanas riskus. Baltais nams uzskata, ka Krievijas Federācija nespers šādu soli un vairs neiebilst pret triecieniem Krimai, izmantojot Amerikā ražotu aprīkojumu un munīciju.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Svensons
Svensons

Nu , un tad ?

rusofobs
rusofobs

Cerams, ka aizies turpat kur “Kursk”. Krievi nav kuģotāji.

Haha
Haha

Krievija jau ar saviem ieročiem var darīt ko grib. Smieklīgi skatīties, kā visur mūsu presē kaut ko paši sev mēģina iestāstīt par propogandas šovu un tamlīdzīgi. Redzams ka paši ir vāji, mazi un no visa baidās, tāpēc propogandē kaut ko par “propogandas šovu”

Skolnieciņ
Skolnieciņ

Putlera intimidācija. Mazais kurkulis nezina kā citādi demonstrēt savu “varenību”.