Nogalināti bērni, sagrautas skolas un lielveikali: žurnālisti identificē 30 Krievijas kara inženierus, kas notēmē raķetes uz objektiem Ukrainā

Neatkarīgā tiešsaistes laikraksta “The Insider”, pētnieciskās žurnālistikas grupas “Bellingcat” un Vācijas žurnāla “Der Spiegel” žurnālisti ir atraduši slepenu apakšvienību Krievijas Bruņoto spēku Galvenā skaitļošanas centra sastāvā un identificējuši 30 Krievijas kara inženierus, kuri notēmē raķetes uz Ukrainas civilajiem objektiem. 

Ekrānuzņēmums no Twitter

“The Insider”, “Bellingcat” un “Der Spiegel” kopīgajā pētījumā teikts, ka lielākā daļa šo kara inženieru ir jaunieši un jaunietes ar pieredzi informācijas tehnoloģiju jomā un pat datorspēļu izstrādē.

Viņi visi ir reģistrēti kā dzīvojoši un strādājoši Maskavā, Znamenkas ielā 19, kas ir Krievijas Bruņoto spēku Ģenerālštāba oficiālā adrese.

 Krievijas raķešu triecienos Ukrainā iesaistītās personas/ Bellingcat

Žurnālisti izpētīja Galvenā skaitļošanas centra priekšnieka ģenerālmajora Roberta Baranova telefonsarunu metadatus no šī gada 24.februāra līdz aprīļa beigām. Katru reizi pirms raķešu palaišanas viņam zvanīts no pulkveža Igora Bagņuka tālruņa numura, kas arī reģistrēts šajā adresē.

Bagņuka telefona zvanu izpētē noskaidrots, ka viņš sazinājies ar vairāk nekā 20 kara inženieriem un IT speciālistiem no Galvenā skaitļošanas centra.

Pamatojoties uz atkārtotajiem zvaniem, žurnālisti rekonstruēja 33 kara inženieru apakšvienību, kas pakļauta Bagņukam, un sasaistīja atsevišķus spārnoto raķešu triecienus ar konkrētām šīs apakšvienības komandām.

Pētījumā teikts, ka Galvenā skaitļošanas centra apakšvienībā ir trīs komandas, no kurām katra programmē viena konkrēta raķešu tipa lidojuma trajektorijas. Viena komanda ar 10 kara inženieriem notēmē jūrā bāzētās raķetes “Kalibr”, otra ar astoņiem kara inženieriem notēmē uz zemes bāzētos operatīvi taktiskos raķešu kompleksus “Iskander”, bet trešā ar deviņiem kara inženieriem notēmē gaisā bāzētās raķetes H-101. 

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: sargs.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


9
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
rusofobs
rusofobs

Krievnacisti rīkojas kā īsti nacisti.

derdz
derdz

reiz tante teica, ka zinu ko tu izdarīji pagājušā vasarā, kā akmens laikmetā, tu biji tur, jo es redzēju un dzirdēju, tātad vainīgs, bet mūsdienās reiz bija tiesa, un prasīja ekspertīzi, un eksprtīze pateica, nav vainīgs, kaut dirdēju, bet mūsdienās vai vēl irtiesa

Pučino
Pučino

Jauniēsi spēlē kara spēlītes un ir savā elementā.. tika spēlīte mirst tukstošiem cilvēku, daudz arī bērnu. Te par atbildību un morāli ir pilnīgi lieki kaut ko pukstēt nesaprotamā jauniešiem terminoloģijā un valodā.

pūļa psiholoģija
pūļa psiholoģija

Baigi interesanti, ka stāsta ka krievi ar raķetēm, kuras tūlīt tūlīt beigsies, šauj nevis pa militāriem objektiem, bet pa civiliem. Tas kaut kā nav loģiski, bet ja sāc domāt un analizēt mediju saturu, tad redzams, ka daudz kas te iet pretrunās, nereti pat raksta sākums ar beigām ir pretrunās, tātad notiek briesmīga melošana. Krievi savukārt vaino ukraiņus, ka tie apšauda civilos mērķus, un slēpjās starp civiliedzīvotājiem. Es redzu, ka vienīgais ieguvums te ir Ukrainai – var visiem stāstīt kādus noziegumus veic Krievija, un visi šausminās un sūta naudu un palīdzību. Manuprāt viss ir nedaudz savādāk, jau pašā kara sākumā krievi… lasīt vēl »

aa10aa
aa10aa

ne ukraiņi ielīda krievijā, bet otrādi – ar to viss ir pateikts

Dubultie standarti
Dubultie standarti

Un ko latviešu karavīri darīja Irākā? Kurā pusē karoja? Vai iebrucēja, okupanta vai upura pusē? Ar to arī daudz kas pateikts!

Warfare
Warfare

Piekriitu. Starp citu, nesen tak Ukrainai sanaaca nepatikshanas ar Amnesty International shai sakaraa. Un nav jau pirmaa reize. Bija par kaseshu bumbaam arii jau Donbasa laikaa. Un ne tikai. HRW, t. i., Human Rights Watch arii tolik zinjoja.

Kā tad
Kā tad

Atradies baigais speciālists pūļa psiholoģijā! Pats jau piederi pie tā Kremļa nozombēto pūļa un tāpēc te smirdini viņu propagandu.

nozombētais pūlis
nozombētais pūlis

Kāpēc uzreiz kremļa propoganda? Tāpēc ka kāds domā un apšauba šejienes propogandu? Šeit ir tieši tāds pats televizors kā Krievijā, strādā tieši tāpat, un melo tieši tāpat, un tikpat daudz, ja neesi pamanījis. Ir jābūt vai nu aklam vai ticīgam, lai to neredzētu. Pats arī ja kas izplati propogandu, tiklīdz kāds viedoklis nepatīk, tā uzreiz Kremļa propoganda – tātad citas propogandas nozombēts!