Nevis steidzas ar žoga būvniecību, bet iekārto papildu izmitināšanas vietu

Iekšlietu ministre Marija Golubeva (A/PAR)

Liepnas pagasta bijušajā internātskolas internāta ēka tiks pārveidota par patvēruma meklētāju izmitināšanas centra filiāli, informē Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP), solot filiāles darbības nodrošināšanai algot vietējo pagastu iedzīvotājus.

Liepnas pagastā internāta ēkā paredzēts izveidot patvēruma meklētāju izmitināšanas centra filiāli ar kapacitāti līdz 250 personām. Tās darbību administrēs Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde.

Par pašvaldības īpašumu – bijušās internātskolas internāta ēku, palīgēku un daļu zemesgabala 0,66 hektāru platībā – nodošanu Nodrošinājuma valsts aģentūrai bezatlīdzības lietošanā uz četriem gadiem šonedēļ jau lēma Alūksnes novada dome.

Ieceri par jaunu patvēruma meklētāju izmitināšanas filiāli PMLP skaidroja ar pasaulē valdošiem ģeopolitiskajiem izaicinājumiem, kas varētu izraisīt patvēruma meklētāju skaita palielināšanos.

Paredzēts, ka līdz šī gada beigām ēka tiks pielāgota patvēruma izmitināšanas centra filiāles vajadzībām, tiks veikti nepieciešamie tehniskie uzlabojumi un labiekārtošanas darbi. Tam tiks izmantots Eiropas Savienības fondu finansējums aptuveni 700 tūkstošu eiro apmērā.

Tāpat kā centrs “Mucenieki” arī jaunā patvēruma meklētāju izmitināšanas filiāle būs nožogota un visu diennakti tiks apsargāta.

Vajadzības gadījumā sabiedriskās kārtības uzturēšanai PMLP sadarbosies ar Valsts policiju.

Tikmēr vietējie iedzīvotāji ReTV Ziņām izsaka raizes par drošības situāciju. Savukārt pašvaldība vēl lemj par papildus drošības spēku piesaistīšanu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar