NBS komandieris: Patlaban nav iemesla satraukumam par drošības situāciju Latvijā

NBS komandieris

Neviena NATO valsts nerunā par Krievijas ultimāta izpildi saistībā ar ASV spēku izvešanu no Baltijas valstīm. To Latvijas Radio intervijā sacīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Atsaucoties uz Krievijas paziņojumu ar uzstādījumu, lai ASV izvestu savus karavīrus no Baltijas valstīm, NBS komandieris norāda, ka ir ticies ar vadošajiem politiķiem no NATO valstīm un neviena no NATO dalībvalstīm “nav ieminējusies par šāda veida Krievijas ultimāta izpildi”.

Kalniņš skaidroja, ka situācija ir gluži pretēja:  “Drošība atbilstoši [NATO līguma] 5.paragrāfam nemainīgi un nesatricināmi tiks nodrošināta jebkurā sekundē.”

Jāatgādina, ka NATO līguma 5.pants garantē – uzbrukuma gadījumā vienai valstij pārējās nāk palīgā.

NBS komandieris norādīja, ka sabiedrībai patlaban nav iemesla satraukumam par drošības situāciju Latvijā.

Savukārt saistībā ar Latvijā patlaban notiekošajām starptautiskajām militārajām mācībām Kalniņš atzīmēja, ka tā nav atbilde Krievijai un Baltkrievijai, bet gan tās esot sen plānotas. Taču, neskatoties uz to, tās ir atbilstošas saistībā ar notikumiem pie Ukrainas, sacīja NBS komandieris.

Pagājušās nedēļas beigās sāktās mācības notiks ne tikai Latvijā, bet visās trijās Baltijas valstīs un arī Polijā. Latvijā to visvairāk bruņotos spēkus varēs redzēt Vidzemes un Latgales reģionos. 

Vienlaikus nedēļas nogalē starptautiski manevri sākās arī Polijas dienvidaustrumos. Oficiālā Varšava ziņo, ka tajos piedalās mehanizētās divīzijas karavīri kopā ar ASV armijas desanta divīzijas militārpersonām. Polijas aizsardzības ministrs Mariušs Blaščaks uzsvēra, ka šāda veidā tiekot konsekventi stiprināta drošība NATO austrumu flangā.  

Kā zināms, pērn Krievija sāka savilkt pie Ukrainas robežām karaspēka kontingentu, raisot bažas par jaunu iebrukumu kaimiņvalstī. Decembrī Maskava izvirzīja Rietumiem ultimātu, pieprasot apturēt tālāku NATO paplašināšanos uz austrumiem. Krievijas Prezidents Vladimirs Putins piedraudējis, ka gadījumā, ja Maskava nesaņems viņa pieprasītās “drošības garantijas”, viņam nāksies īstenot “militāri tehniskus pasākumus”.

ASV un citas NATO dalībvalstis paziņojušas, ka šīs prasības ir nepieņemamas un nav pat apspriežamas, taču izrādījušas gatavību runāt par ieroču kontroli, raķešu izvietošanu un par pasākumiem savstarpējās uzticības stiprināšanai. ASV prezidents Džo Baidens brīdinājis Putinu, ka ASV noteiks Krievijai līdz šim nepieredzētas sankcijas, ja tā uzbruks Ukrainai.

Virkne valstu aicinājušas savus pilsoņus pamest Ukrainu pēc tam, kad ASV brīdināja, ka drīzumā varētu sākties jauns Krievijas militārais iebrukums Ukrainā. Vienlaikus rietumvalstis turpina diplomātiskos centienus novērst Krievijas uzbrukumu Ukrainai.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
virgo
virgo

Ja mēs nebūtu NATO dalībvalsts, tad Putlers jau būtu mūs aprījis.

Stienis
Stienis

Nav, nav… nemaz. Viss ir kārtībā! Galvenais, aiziej iedur trešo vai ceturto balstvakcināciju! Dzīves paradīzē!