NBS komandieris atklāj, kāda ir viena no Latvijas armijas vājākām vietām

nbs-komandieris-raimonds-graube

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Ģenerālleitnants Raimonds Graube intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” norādīja, ka viena no bruņoto spēku vājākajām vietām ir spējas kontrolēt zemu lidojošus helikopterus.

Runājot par Latvijas armijas plāniem iegādāties pretgaisa aizsardzības raķetes “Stinger”, Graube norādīja, ka galīgs lēmums vēl nav pieņemts un tiek izskatītas dažādas versijas. “Tas, ka šādas sistēmas ir vajadzīgas, kļuva skaidrs pagājušā gada rudenī. Mēs apstiprinām, ka tā ir viena no mūsu vājākām vietām – spējas kontrolēt zemu lidojošu helikopterus, kas varētu ietekmēt specvienību pārsviešanu un mūsu iespēju reaģēt uz šiem draudiem,” teica Graube.

Pretgaisa aizsardzības raķetes “Stinger” ir vienas no nopietnākajām sistēmām, kuru Latvija varētu iegādāties, intervijā teica NBS komandieris. “Ja gadījumā kāds [militārs lidaparāts] pārkāpj Latvijas gaisa telpu un nereaģē [uz brīdinājumiem], viņš var tikt notriekts. Iegādāsimies arī radarus zemu lidojošiem objektiem valsts austrumu pusē. Mums jāspēj redzēt objektus, kas lido 100 – 150 metru augstumā,” teica Graube.

NBS komandieris uzsvēra, ka tas nav saistīts tikai ar militāro aizsardzību – arī noziedzīgā pasaule aizvien vairāk izmanto bezpilota lidaparātus. “Es domāju, ka tā ir nākotne, kurā kontrabanda varētu tikt realizēt pār Latvijas robežām [ar bezpilota lidaparātiem],” norādīja Graube.

Tiek lēsts, ka spējas cīnīties ar šādu apdraudējumu Latvijai varētu parādīties nākamajā gadā.

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
grr brr
grr brr

cerams, ka ir arī stipras vietas