NATO starptautiskā bataljona uzņemšanai AM vajag 8,9 miljonus eiro

Bergmanis NATO
Foto: Saeimas kanceleja

Aizsardzības ministrijai (AM) nepieciešams 8 940 900 eiro liels priekšfinansējums, lai nodrošinātu Kanādas vadītā NATO starptautiskā bataljona uzņemšanu Latvijā.

AM rosinājusi šo finansējumu pārdalīt no gadskārtējā valsts budžeta izpildes procesā pārdalāmā finansējuma. Par to nākamnedēļ lems valdība, liecina otrdienas sēdes darba kārtība.

AM skaidro, ka ar NATO Kaujas grupas uzturēšanos Latvijā saistītās atbalsta vajadzības un funkcijas, kuras nav uzskatāmas par uzņemošās valsts atbalsta funkcijām tiks nodrošinātas saskaņā ar 2017.gada martā noslēgto Latvijas un Kanādas vienošanos par NATO spēku pastiprinātu klātbūtni Latvijā un uzņemošās valsts atbalsta nodrošinājumu un citiem pienākumiem.

Latvijas puse nodrošinās ar NATO Kaujas grupas uzturēšanos saistīto vajadzību un atbalsta funkciju īstenošanu, savukārt pēc pakalpojuma saņemšanas Kanādas puse veiks pēcapmaksu par saņemtajiem atbalsta pakalpojumiem 60 dienu laikā no rēķina saņemšanas.

Atbilstoši Nacionālo bruņoto spēku veiktajiem aprēķiniem 2017.gada laikā priekšfinansējums, kas nepieciešams, lai nodrošinātu plānotās NATO Kaujas grupas vajadzības un tai nepieciešamās atbalsta funkcijas ir 8 940 900 eiro, kas tiks atmaksāti 2017. un 2018.gada laikā.

Saskaņā ar tehnisko vienošanos, galvenās izdevumu pozīcijas ir ēdināšana, dzeramais ūdens, pārvietojamo tualešu, izlietņu un cita inventāra iegāde, kā arī degviela, smērvielas un militārie materiāltehniskie līdzekļi.

AM gan norāda, ka izmaksas ir provizoriskas un precīzi aprēķini būs zināmi tikai, sākot faktisko sadarbību un zinot precīzu skaitu karavīru, kas atradīsies Latvijas valsts teritorijā.

Saskaņā ar tehnisko vienošanos, sākotnējie ieguldījumi līdz jūnijam varētu būt līdz deviņi miljoni eiro un tālākajā periodā ik mēnesi tie būs aptuveni divi miljoni eiro, kas pēcmaksājumā no sabiedrotajiem tiks saņemti aptuveni 60 dienu laikā.

Ņemot vērā iepriekšminēto, attiecīgi 2017.gadā dotācija no vispārējiem ieņēmumiem plānota 8 940 900 eiro, ārvalstu finanšu palīdzība 12 825 220 eiro un faktiskie izdevumi 18 651 700 eiro. Atmaksa valsts pamatbudžeta ieņēmumos tiks nodrošināta atbilstoši faktiski veiktajiem izdevumiem, kas samazināti par pievienotās vērtības nodokļa un akcīzes nodokļa apjomu, jo NATO spēki, uzturoties citā NATO dalībvalstī ir atbrīvoti no akcīzes nodokļa un pievienotās vērtības nodokļa maksājumu veikšanas. 2018.gadā ārvalstu finanšu palīdzība plānota 15 537 280 eiro apmērā.

Jau ziņots, ka Latvijas drošības stiprināšanai līdz pilnā apmērā jūnijam ieradīsies Kanādas vadītais vairāk nekā 1000 karavīru lielais NATO starptautiskais bataljons.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: portāls skaties.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
janka
janka

labāk meita m—ka nekā dēls dzižskareivis

spokavīrs
spokavīrs

no svaru cilāšanas pārslēgties uz finansējuma sadalīšanu var tikai onkulis, kuram smadzenes pārpumpējušās muskuļos

Yes
Yes

Uz zooparku atpakaļ vel u