NATO virspavēlnieks atklāj, kas kļūs par galveno mērķi karā ar Krieviju

NATO virspavēlnieks Eiropā

Ja notiks militāra konfrontācija starp NATO un Krieviju, tad par sabiedroto karaspēka galveno mērķi kļūs Kaļiņingradas apgabals, kur ir koncentrētas daudzas ieroču sistēmas, kas spēj sasniegt mērķus uz sauszemes, jūrā un gaisā. Ar šādu paziņojumu klajā nāca NATO  virspavēlnieks Eiropā Filips Brīdlavs, vēsta amerikāņu militārais laikraksts  Stars and Stripes.

NATO komandieris uzskata, ka Krievijas pusanklāvs Baltijas jūrā starp Poliju un Lietuvu ir “cietoksnis”, caur kuru nāksies izlauzties alianses karaspēkam.

 

“Mums ir jābūt pārliecinātiem, ka spēsim to sagraut,” teica Brīdlavs.

 

Kā vēl vienu problemātisku apgabalu, kuru NATO nevajadzētu atstāt novārtā, virspavēlnieks minēja Ziemeļatlantiju – jūras teritoriju ap Grenlandi, Islandi un Lielbritāniju, kur pēdējos gados bieži parādās krievu zemūdenes.

 

Tādēļ ASV jāstiprina militārais potenciāls Eiropā, lai spētu efektīvi cīnīties pret Krievijas “agresīvo politiku”. Augstā NATO militārpersona lēš, ka alianse ir gatava palielināt savu klātbūtni gar austrumu robežu ar jaunām multi-etniskām nodaļām, teica NATO virspavēlnieks Eiropā Brīdlavs.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Avots: Stars and Stripes

 

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar