Militārie izdevumi pasaulē sasnieguši jaunus augstumus

militārie izdevumi

Militārie izdevumi pasaulē 2022.gadā sasnieguši jaunus augstumus, secināts publiskotajā Stokholmas Starptautiskā Miera pētījumu institūta (SIPRI) ziņojumā.

Institūts aplēsis, ka militārie izdevumi, ņemot vērā inflāciju, pērn palielinājušies par 3,7%, salīdzinot ar 2021. gadu, un sasnieguši 2,24 triljonus ASV dolāru.

Neņemot vērā inflāciju, pieaugums būtu 6,5%.

Militārie izdevumi Eiropā pērn pieauguši līdz augstākajam līmenim 30 gados – ņemot vērā inflāciju, tie palielinājušies par 13%.

Tas lielākoties skaidrojams ar Krievijas karu Ukrainā, militāro palīdzību Kijivai un bažām par Krievijas radīto draudu palielināšanos, norādīts SIPRI ziņojumā.

Militārie izdevumi pasaulē 2022. gadā pieauguši astoto gadu pēc kārtas.

“Nepārtrauktais globālo militāro izdevumu pieaugums pēdējos gados ir zīme, ka mēs dzīvojam arvien nedrošākā pasaulē,” norādīja SIPRI pārstāvis.

Militāro izdevumu ziņā pirmo vietu joprojām ieņem Savienotās Valstis, kurām seko Ķīna un Krievija, kas kara dēļ pakāpusies no piektās uz trešo vietu.

Pirmo piecinieku noslēdz Indija un Saūda Arābija.

Ukrainas militārie izdevumi pērn pieauguši par 640% un tā pašreiz atrodas SIPRI saraksta 11.vietā. Gadu pirms tam Ukraina atradās 36. vietā.

Vācija joprojām atrodas septītajā vietā.

Ikgadējais SIPRI ziņojums tiek uzskatīts par visaptverošāko kopsavilkumu par valstu militārajiem izdevumiem. Dati ietver informāciju par algām, operāciju izmaksām, ieroču un aprīkojuma iegādi, kā arī pētījumiem un attīstību.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: sargs.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Sdr
Sdr

Nu jā latvijas medicīnas cik tur šogad trūka 300 vai 400 miljoni arī aizsūtīti ukrainai. Vismaz summa kas trūka medicīnai atbilda tai ko valsts aizsutīja jurašam uz ukrainu. Varu pat linkus uz rakstiem sameklēt.