Maskava plāno svētku uguņošanu par godu padomju karaspēka veiktajai Rīgas “atbrīvošanai”

salūts

Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) izsaukusi Krievijas pagaidu pilnvaroto lietvedi Vadimu Vasiļjevu, lai paustu nosodījumu par plāniem Maskavā rīkot svētku uguņošanu, kas veltīta padomju karaspēka veiktajai Rīgas “atbrīvošanai” no vācu okupācijas, informē ĀM.

Ministrija norāda, ka Latvija kategoriski nosoda pēdējā laikā Krievijā valdošos centienus attaisnot Staļina un Hitlera kopīgi pastrādātos noziegumus, tostarp Molotova–Ribentropa pakta noslēgšanu. Īpaši ciniski ir Maskavā organizēt Baltijas valstu galvaspilsētu “atbrīvošanas” salūtus pakta noslēgšanas 80. gadadienā.

“Apsveicot nacisma sagrāvi, atgādinām pasaulei, ka Latvijai, Lietuvai un Igaunijai brīvības un neatkarības atjaunošana notika 45 gadus vēlāk, jo Sarkanās armijas ienākšana nozīmēja padomju okupācijas atjaunošanu. Sarunā Krievijas vēstniecības pārstāvim tika norādīts, ka Maskavā plānoto svētku uguņošanu par godu padomju karaspēka veiktās Rīgas pilsētas atbrīvošanas no vācu okupācijas 75. gadskārtai Latvijas puse uzskata par nepieņemamu un nedraudzīgu rīcību,” teikts Latvijas ĀM paziņojumā.

Krievijas Rietumu militārais apgabals otrdien paziņoja, ka šogad un nākamgad Maskavā notiks 17 salūti, lai atzīmētu 75. gadadienu kopš padomju karaspēka ieiešanas dažādu Austrumeiropas un Viduseiropas valstu galvaspilsētās.

Saistībā ar šādiem Krievijas plāniem, protestus izteikušas arī Igaunija un Lietuva. Salūts, lai atzīmētu Rīgas ieņemšanas gadadienu, Maskavā paredzēts 13. oktobrī.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,TwitterYoutube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar