«Mammu, mums uzbruka bandīti?» Baltkrievijā protestu laikā cietusi piecgadīga meitenīte

Baltkrievija

Tāpat kā daudzās Baltkrievijas pilsētās, arī Hrodnā jeb Grodņā 11.augusta vakarā, protestējot pret iespējamo prezidenta vēlēšanu rezultātu falsificēšanu, iedzīvotāji bija izgājuši ielās. Tobrīd pilsētu savā automašīnā šķērsoja Innas Čereuhas (Инны Череухо) ģimene kopā ar viņu piecus gadus veco bērnu. Automašīna iekļuva signalizējošu braucamrīku plūsmā. Kādā brīdī, stāsta Inna, viņiem un vēl divām automašīnām priekšā uzradās bruņutehnika un OMONieši. Pāris minūtes vēlāk viņu mašīnai izšķīda stikls. Kad Inna pagriezās, viņa ieraudzīja asinīm noplūdušo meitiņu.  

Izdevuma TUT.BY žurnālistiem sazvanīt Innu izdevās brīdī, kad viņa slimnīcā gaidīja meitas datortomogrāfijas rezultātus. Meitenītes vārds ir Juļa un viņai ir pieci gadiņi. Visu nakti meitene kopā ar mammu pavadīja slimnīcā. Tēti bija savākuši tiesībsargi – viņu atbrīvoja tikai no rīta.  

— Viss ir kārtībā? Paldies Dievam, — žurnālisti saklausa frāzi Innas un ārsta sarunā.

Jūtams, ka Inna ir satraukta, taču runā mierīgi. Viņa vēl joprojām nespēj atgūties no vakarvakarā piedzīvotā pārbīļa.

11. augusta vakarā, stāsta Inna Čereuha, visa ģimene braukusi no Ģevjatovkas  uz Oļšanku – tie ir divi mikrorajoni, katrs savā pilsētas malā. Grodņas centrs bijis slēgts, tāpēc viņi nolēmuši to apbraukt. Kādā izvēlētā maršruta posmā notikusi autobraucēju protesta akcija – viņi skaļi signalizējuši. Kas notika tālāk, Inna nespēj saprast līdz pat šim brīdim.

— Mums priekšā bija Skoda un mikroautobuss. Mēs apjukām, kad ieraudzījām, kā militārā tehnika nogriež ceļu mikroautobusam un tas uz ceļa sagriezās sāniski. Vīrs izbrauca pretējā virziena joslā, lai tos apbrauktu. Bet pie mums jau skrēja OMONieši, sāka ar stekiem dauzīt mašīnu – priekšējo un sānu stiklus, spoguļus. Tad mūsu mašīnā no aizmugures ietriecās militārā tehnika, sajutām stipru triecienu.

Kad Inna pagriezās, lai pārliecinātos, ka meitiņai viss kārtībā,  viņa ieraudzīja bērna asinīm klāto seju.

Cietušā bērna vecāku atsūtīts fotouzņēmums

— Es nesapratu, kas tās ir par asinīm. Viss bija kā miglā tīts. Vīrs nekavējoties gribēja vest mūs uz turpat tuvumā esošo slimnīcu, bet tūlīt pat pieskrēja cilvēki un piedāvāja aizvest.  Meita raudāja – viņa bija līdz nāvei pārbijusies. Vīram pierē bija dziļa brūce. Viņu uzreiz apturēja milicijas darbinieki un aizveda sev līdzi, lai noskaidrotu lietas apstākļus, izlaida tikai no rīta. Tikko zvanīja izmeklētājs, izsauca atkal.

Mediķi bērnam uzlika četras šuves — meitenei, stāsta Inna, pāršķelta piere labajā pusē pie deniņiem, brūce ir apmēram divarpus centimetrus dziļa, kā arī ir sasitumi.

— Bija daudz asiņu, acīmredzot, kad šķīda stikli, kāda no šķembām trāpīja bērnam pa galvu. Slimnīcā meita man jautāja: «Mammu, mums uzbruka bandīti?»

Šobrīd, stāsta Inna, viņu Passat B3 aizvests uz maksas stāvvietu ekspertīzes veikšanai.

— Bez tam, mums acīmredzot būs jāsamaksā sods par iebraukšanu pretējā joslā un satiksmes negadījuma vietas pamešanu, kad vīrs centās bērnu aizvest uz slimnīcu.

Inna apgalvo, ka protesta akcijā viņi nepiedalījās un nesignalizēja, jo tīri tehniski tas nav bijis iespējams – viņu automobilim nedarbojas skaņas signāls.

Izdevumam TUT.BY nekādus komentārus par šo notikumu no tiesībsargājošām struktūrām dabūt nav izdevies.

Protestos aizturēti kopumā aptuveni 6000 cilvēku 

Baltkrievijā naktī uz trešdienu protestu laikā aizturēti vairāk nekā 1000 cilvēku, trešdien paziņoja Iekšlietu ministrija.

Vienlaikus ministrija pavēstīja, ka nakts protestu laikā ievainots 51 protestētājs un 14 tiesībsargājošo iestāžu darbinieki, ierosinātas 17 krimināllietas par uzbrukumiem tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem.

Ministrija arī paziņoja, ka naktī uz trešdienu valstī “25 apdzīvotās vietās tika fiksētas atsevišķas pilsoņu pulcēšanās”.

Savukārt pēdējo trīs dienu laikā protestos aizturēti kopumā jau aptuveni 6000 cilvēku. 

Kā zināms, svētdien notikušajās Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,08% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska – 10,9%, liecina oficiālie provizoriskie rezultāti. Opozīcija uzstāj, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti.

Pēc vēlēšanām Baltkrievijā izcēlušies protesti pret Lukašenko, kas izvērtušies sadursmēs ar drošības spēkiem.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots:  TUT.BY

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
meita
meita

Vislielākais bandīts sēž Kremlī.