Lietuvas izlūki: Arī pašlaik Kaļiņingradas apgabalā esošie Krievijas militārie spēki ir pietiekami, lai kavētu aizsardzības spēku nogādi uz Baltijas reģionu

karakuģi

Krievijas gaisa un jūras spēki Kaļiņingradas apgabalā kopš kara sākuma Ukrainā nav samazināti, teikts ceturtdien publiskotajā Lietuvas izlūkdienestu ikgadējā ziņojumā.

“Krievijas militārās spējas Kaļiņingradas apgabalā tika novājinātas saistībā ar piedalīšanos un zaudējumiem karā pret Ukrainu, taču Krievijas militārie draudi Baltijas jūras reģionā samazinājušies tikai zināmā mērā,” sacīts Lietuvas Valsts drošības departamenta un Aizsardzības ministrijas Otrā operatīvo dienestu departamenta ziņojumā par draudiem nacionālajai drošībai.

Dislocēšana uz okupētajām Ukrainas teritorijām lielākoties skāra sauszemes spēkus, savukārt gaisa un jūras spēki palikuši gandrīz neskarti, norādīts ziņojumā.

Tajā teikts, ka pagājuša gada janvārī no Kaļiņingradas apgabala uz Melno jūru devušies trīs desantkuģi, bet četri iznīcinātāji “Su-30” pārvietoti uz Krimu, taču tie vēlāk aizstāti ar vēl modernākām lidmašīnām.

“Tomēr cits bruņojums ir palicis eksklāvā un pilda savas ierastās funkcijas,” sacīts ziņojumā.

Tajā norādīts, ka

pašlaik Kaļiņingradas apgabalā esošie Krievijas militārie spēki ir pietiekami, lai kavētu nepieciešamo aizsardzības spēku nogādi uz Baltijas reģionu un traucētu pretinieka karaspēka manevrēšanas brīvību.

Ziņojumā uzsvērts, ka “Krievijas militāro draudu mazināšanās Baltijas jūras reģionā ir tikai pagaidu rakstura”.

Kremlis arī cenšas sagatavot Kaļiņingradas apgabalu “pilnīgai izolācijai un nodrošināt, lai tā enerģētikas sistēma darbotos neatkarīgi”, norāda Lietuvas izlūkdienesti.

Ziņojuma teikts, ka pirms iebrukuma Ukrainā Krievija sāka gatavoties Kaļiņingradas apgabala nodrošināšanai ar nepieciešamajām piegādēm un sagatavot apgabala infrastruktūru funkcionēšanai izolācijas režīmā. Tika piešķirti papildu kuģi preču transportēšanai uz Kaļiņingradas apgabalu pa jūru un veikti pasākumi energoresursu piegādēm, neizmantojot tranzītu caur Lietuvu.

Lietuvas amatpersonas bija nobažījušās, kad pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā Kaļiņingradā ieradās glabāšanas un regazifikācijas kuģis (FSRU) “Maršal Vasiļevskij”. Tomēr tā atvestā sašķidrinātās dabasgāzes krava netika izmantota līdz pat novembrim, sacīts ziņojumā.

“Ļoti iespējams, ka lēmums sākt izmantot “Maršal Vasiļevskij” tika pieņemts, lai nostiprinātu Kaļiņingradas apgabala enerģētisko neatkarību,” secina izlūkdienesti.

Dabasgāze Kaļiņingradas apgabalam tiek piegādāta pa cauruļvadu caur Lietuvu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: tvnet

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
maiss būs ciet
maiss būs ciet

Ne tikai kavētu, bet lai maisā noturētu līdz pilnīgai okupācijai tajās 10-12 stundās. Tikmia neaptēsti soctīklu klladzinātāji un feministu sektas te pūš bur buļus par iedomātu bēguļošanu… un labāk zem sveša zābaka, nekā pat domu pieļautu par valsts aizdsardzības dienestu vai Zemessardzi.

Tad ej savā dienestā
Tad ej savā dienestā

Bet zemessardze jau ir. Ar kādām tiesībām kāds var izdomāt mani obligāti iesaukt? Kas tieši man te par velti būtu jāsargā? Maksājat tikpat cik premjeram un arī es sargāšu. Ja tomēr mani iesauks dienestā tad es ar lielāko prieku iztērēšu valsts dienesta resursus, un pēc tam aizbraukšu prom. Lkm tādā gadījumā būs jāpārceļas tālāk kā ES valstis, es ar savu izglītību varu to atļauties. Te jebkurā gadījumā nebūs kas karo, vēl jautājums vai būs kas te strādās un maksās nodokļus, izskatās ka iet uz to ka nē.

Opaps
Opaps

Krievi saka ” v semje ņe bez uroda”.