Liepnieks par to, vai Latvijā ir pamats aktivizēties runām par gatavošanos karam

Pēdējā laikā bieži dzirdam, ka ir jābūt gataviem karam ar Krieviju. Vai šādiem brīdinājumiem ir pamatojums, komentāru sniedz rakstnieks, politisko procesu vērotājs Jurģis Liepnieks TV24 raidījumā “Nedēļa. Post scriptum”.

Pirmoreiz publicēts 7.janvārī.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


19
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kaža
Kaža

Ja no Krievijas pastāvigi nāk solījumi atjaunot imperiju,tad kāds pamats uzskatīt,ka Latvijai nav nepieciešams būt gatavai atvairīt agresiju?To nesaprast un nebūt gataviem ir tiešs Kremļa propogandas mērķis,kam centīgi piebalso publiski arī it kā neredzamie krievu pasaules ietekmes aģenti.

ruksis
ruksis

Nē, nav pamats. Labāk aizver muti, Jurģi, vai runā kautko pozitīvi pārmaiņas pēc.

Sitā
Sitā

Burbuļot vientieši vienādi sekmīgi jau var arī par NLO, par kādu karu te grib kaut ko pūst, ja visas taču stambula jau sargā un nevar būt augstākas prioritātes valdībai par homoseksuālisma legalizāciju un kā pareizā dzīves veida izcelšanu, sabiedrības virzīšanu

Finks
Finks

Krievija ir gatava karot pat tad, kad simtprocentīgi zaudēs, to pierāda vēsture. Tas, ka viņiem kaut kas kādu laiku sanāk nav iemesls pārskatīt secinājumus tikai jāatceras, ka bez lendlīzes otrajā pasaules karā būtu visai interesanti rezultāti. Ja kaimiņos ir neadekvāts pustrakais ar Napoleona ambicijām, tad ir vērts sagatavoties jebkam.

Diemžēl
Diemžēl

Ja tu uzvari karā, tad pārējam nav nozīmes. Zaudētājs maksā par visu. Zaudētāja kara noziegumi tiek reizināti, uzvarētāja pamatoti ar humānismu. Kurš uzvar, tam arī taisnība. Nevajag iesaistīties karos, ja nav pārliecības par uzvaru. Sevišķi bīstami ir nenovērtēt pretinieku. Pēc tam visiem tiem: ja es būtu zinājis, es varēju iemaukt pa purnu, es būtu vinnējis, ja …. nav nekādas nozīmes. Pilnīgi nekādas. Turklāt tavi draugi aiziet draudzēties ar uzvarētāju un vēl iesper pašam pa pakaļu. Tā ir bijis neskaitāmas reizes.

Finkam
Finkam

Ja salīdzina skaitļus, ko un cik paši krievi ražoja, un tos dažus % cik piegādāja lendlīzē un ko, tad tā lendlīze neko nemainīja. Tās lendlīzes nozīme ir stipri uzpūsta. Lendlīzē piegādāja jau novecojušas tehnoloģijas un ieročus, tā lai pie krieviem nenonāk rietumu jaunākās tehnoloģijas, jo gatavojās ka pēc kara ar Vāciju rietumi karos ar krieviem. Pastāsti ko tev pierāda vēsture? Kad krievs ir simtprocentīgi zaudējis? Vēsture rāda pretējo, ka parasti no krieva labi dabū pa muti. Jā labi, 1. pasaules karš beidzās ar Krievijas impērijas sabrukumu, un sākās PSRS. Sabrukumam bija citi iemesli, revolūcija. Šodienas Krievijā ir pilnīgi cita situācija.… lasīt vēl »

Warfare
Warfare

Kaut kā neatminos, ka ieroči kā tādi vispār tika piegādāti. Lidmašīnas gan, un laikam ap 50 000 t.s. Vilīšu, no kuriem daži vē šodien lietojami. Bez tam ražot jau var, ko grib, bet bez bendžas tie verķi nekust. Tika piegādātas arī naftas pārstrādes pilna cikla rūpnīcas, laikam kādas 40, te jāpārbauda, varbūt kļūdos.

Levis Ļevuška
Levis Ļevuška

Piedod vecīt, bet tu esi dziļi tups

Key
Key

Muahahaha :D Kad beidzot idiotiem sāks noslēgt internetu?! Izlasi vismaz kādu grāmatu, deģenerāt, un tad drukā komentārus!

tā, lūk
tā, lūk

Krievija ir zaudējusi ļoti daudzus karus. Pat ļoti daudzus… Pamācies vēsturi! Kas atteicas uz lendlīzi, tad to nevajag novērtēt par zemu, jo bija resursu pozīcijas, kurās piegādes pārsniedza pat 70% robežu no tā, ko varēja atļauties saražot utt. pati PSRS. Pat slavenās katjušas tika liktas uz lendlīzē piegādātājiem auto. Nerunāsim nemaz par vienkāršu tušonku, kuru ēda gan armija, gan civilie.

tā, lūk
tā, lūk

Krievija ir zaudējusi Otomāņu, Persijas, Krimas karu, Japānas karu. Tā ir zaudētaja arī 1. pasaules karā. Tapat Latvijas Neatkarības karā, parakstot Miera līgumu. Arī Igaunijas Neatkarības karā, Polijas – PSRS karā. Afganistānas karā. 1. Čečenijas karā. Galu galā – arī Aukstajā karā.

Derdz
Derdz

Cik grāmatas izlasiji un vai pakonsultejies pirms runā ar dievu cilvēku raditaju, jo reizēm nešķiet ja cilvēkam dots domāt tad varbūt tā ir tikai ilūzija par to kāpēc tā urt

Pretšķībnis
Pretšķībnis

Inkernec ir vella radijums! Nelieto!

Warfare
Warfare

Par to pustrako taisnība. Labi, ka Zeļenskis nav tieši kaimiņos….

1984
1984

Krievam viss ir ačgārni. Stulbie mužiki uzskata, ka Ukraina uzbruka Krievijai, nevis otrādi.

tā, lūk
tā, lūk

ASV 2. pasaules karā PSRS piegādāja tā laika naudā lietas 11,3 miljardu dolāru apmērā, tostarp 400 000 dažādu auto, jo PSRS nekā vairāk par polutorkām praktiski nebija. Tāpat 8000 traktoru, kuru lielākā daļa pārtapa par artilērijas vilcējiem. 13000 tanku (kara sākumā PSRS bija ap 22000 galvenokārt vieglo tanku. 15 miljonus apavu karavīriem. Tāpat nāca desmitiem tūkstošu dažāda veida ieroču, munīcija, spragstvielas, radio stacijas, kuru kara sākumā PSRS lidmašīnās nebija vispār, bet kara lauka sakarus nodrošināja lauka telefoni ar vadiem, radio lokatorus utt. PSRS militārā rūpniecība tika apgādāta ar darbgaldiem, dažādu veidu metālu, alumīciju lidmašīnām utt. Pie kam, ASV nebija vienīgā… lasīt vēl »

Jau kuros reizi
Jau kuros reizi

Pirms pusotra gada mēdiju telpa visā Eiropā bija pilna ar paziņojumiem ka vatņikiem tūlīt būs beigās, ukraiņi atgūs Krimu un pabeigs karu Sarkanajā laukumā. Putinu savējie ar dakšām nodurs. Tagad cita dziesma. Krievija ir stipra, sakaus Ukrainu un iekaros vēl kaut ko. Ja pat Nīderlande baidās, tad jau domās atkārto krievu gājienu pakaļ Napoleonam uz Parīzi. Varbūt sākumā varētu patriekt no amatiem visus tos sākotnējo prognožu taisītājus, kas uzdeva vēlamo par patiesību.

klaunāde
klaunāde

Es jau toreiz domāju, ka mūžīgi melot nevarēs. Es neko nezinu par Krievijas televīziju, gan jau arī Krievijas televīzijā meli ir tik pat daudz kā mūsējā, ņemot vērā faktu, ka katrā valstī televizors pilda vienu un to pašu lomu. Bet viss tas karš ir parādījis, ka Latvijas mediji un eksperti briesmīgi melo. Atkal par citām Rietumvalstīm nevaru spriest, bet gan jau notika tas pats. Ievēroju, ka Ukraina sāka uzvarēt brīdī kad Latvijā nobloķēja Krievijas info telpu, sākumā pat panorāmā runāja ka krievi iet iekšā ar tādu uguns jaudu kāda vēl nav redzēta. Atceros arī kā Sārts televizorā teica ka Krievijai… lasīt vēl »

Savējie
Savējie

Protams, kā nav, tie ir kār-tē-jie meli, kādi bija pirms 2 gadiem ..un iepriekš, COVID laikos.