Lielbritānijas iekšējo izlūkdienestu MI5 turpmāk vadīs Skripaļa lietas izmeklētājs

Kens Makalums

Lielbritānijas iekšējā izlūkdienesta MI5 ģenerāldirektora amatā iecelts Kens Makalums, kurš vadīja izmeklēšanu Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa saindēšanas lietā, vēsta BBC.

MI5 vadību Makalums pārņems, kad aprīļa beigās izlūkdienesta vadītāja amatu pametīs Endrū Pārkers.

Makalums patlaban ieņem ģenerāldirektora vietnieka amatu, un viņam ir teju 25 gadu pieredze drošības dienestā. Cita starpā viņš arī pārraudzīja pretterorisma operācijas pirms Londonas 2012.gada Olimpiādes un tās laikā.

Viņš arī strādājis pie drošības jautājumiem Ziemeļīrijā, islāma ekstrēmisma un kiberdrošības.

Kā sacīja Makalums, kurš absolvējis Glāzgovas augstskolu un ieguvis grādu matemātikā, iecelšana jaunajā amatā ir “liela privilēģija”. Savukārt Pārkers norādīja, ka Makalums ir “īstais cilvēks, kam vadīt MI5 tālāk”.

Sergejs Skripaļs un viņa meita Jūlija

Sergejs Skripaļs un viņa meita Jūlija 2018.gada 4.martā Solsberijā, Anglijā, tika atrasti bez samaņas uz soliņa parkā. Lielbritānijas varasiestādes secināja, ka Skripaļiem uzbrukts ar nervus paralizējošo vielu “Novičok”. Skripaļi tika hospitalizēti kritiskā stāvoklī, bet vēlāk atveseļojās.

Lielbritānija apsūdzēja Skripaļa un viņa meitas saindēšanā divus Krievijas pilsoņus, kas identificēti kā Krievijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes (GRU) virsnieki. Rietumi uzskata, ka aiz šī uzbrukuma stāv Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: BBC

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kristaps Ziemelis
Kristaps Ziemelis

Eskalācija ar Krieviju turpināsies..

paskaidrojums
paskaidrojums

Uz piekāpšanos ļaunajam punduram Pūķinam necerāt.