Lielbritānijas aizsardzības ministrs: Zapad 2017 mērķis ir izprovocēt NATO

Zapad 2017

Lielbritānijas aizsardzības ministrs Maikls Felons paziņojis, ka Krievijas un Baltkrievijas militāro mācību «Zapad 2017» galvenais mērķis ir izprovocēt NATO un pārbaudīt tās aizsardzības spējas. 

Kā Felons teica britu raidorganizācijai BBC, «Krievija mūs pārbauda, kad tai rodas tāda iespēja. Mums jāsastopas ar aizvien agresīvāku Krieviju, un mums ir jāļauj sev ar to tikt galā. NATO savienībai jābūt stiprai».

Ministrs uzsvēra, ka «pie NATO robežām šo militāro mācību laikā piedalīsies vairāk nekā 100 000 krievu un baltkrievu karavīri».

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs aicinājis Krieviju būt pilnīgi atklātai un informēt par mācību gaitu. Viņš atgādināja, ka Krievijai ir pieradums ziņot par samazinātu karavīru skaitu, kā arī izmantot «caurumus» starptautiskajās normās, lai izvairītos no starptautiskās mācību novērošanas.

«Mēs jau agrāk esam redzējuši, ka Krievija izmanto ievērojamas militārās mācības kā aizsegu agresīvām darbībām pret saviem kaimiņiem, vai arī gatavošanos kam tādam. Piemēri ir Gruzija 2008. gadā, kad Krievija iebruka Gruzijā, tā pat arī Krima 2014. gadā, kad notika pussalas aneksija,» teica Stoltenbergs.

Pēc oficiālās informācijas, aktīvā «Zapad 2017» fāze notiks 14. – 20. septembrī. Šajās mācībās, kas notiks Baltkrievijas teritorijā, oficiāli piedalīsies 13 000 karavīru, lai gan patiesais karavīru skaits varētu būt daudz lielāks.

Pastāv bažas, ka šo mācību aizsegā Krievija varētu sākt militāru agresiju pret Ukrainu, kā arī pret jebkuru Eiropas valsti, kurai ir robeža ar Krieviju. Krievijas Aizsardzības ministrija uzsvērusi, ka «Zapad 2017» nekļūs par vietu, kurā tiks gatavots iebrukums Ukrainā, jo tās būs «mācības pret terorismu».

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar