Latvijas un Igaunijas armijas papildinās arsenālu ar jauniem prettanku granātšāvējiem “Carl Gustaf”

Carl-Gustav

Latvijas Nacionālie bruņotie spēki kopā ar Igaunijas bruņotajiem spēkiem iesnieguši pasūtījumu Zviedrijas uzņēmumam “Saab Dynamics AB” par jaunu prettanku granātšāvēju “Carl Gustaf M4” piegādi.

“Jauno “Carl Gustaf” prettanku ieroču pasūtījums ir turpinājums jau pirms vairākiem gadiem iedibinātajai sadarbībai ar Skandināvijas partneriem. Šie ieroči atbilst Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām, ir nodrošinājuši sekmīgu uzdevumu izpildi mācībās, kā arī paplašina mūsu ekipējuma savietojamību ar ģeogrāfiski tuvāko sabiedroto valstu arsenālu.

Tādēļ lēmums modernizēt jau esošo ieroču klāstu ir likumsakarīgs,” norāda aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Plānots, ka par aptuveni 1,3 miljoniem eiro pasūtītie ieroči Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem tiks piegādāti līdz 2022.gadam. Jaunie granātšāvēji tiks lietoti paralēli “M2” modifikācijas ieročiem, kas iepriekš tika saņemti no Zviedrijas un Norvēģijas.

Pasūtījums veikts, balstoties uz kopīgo līgumu starp Zviedrijas Aizsardzības materiāltehnisko administrāciju, Igaunijas Aizsardzības investīciju centru un “Saab Dynamics AB”, kas tika parakstīts 2018.gadā.

“Carl Gustaf M4” granātšāvēji ir gandrīz uz pusi vieglāki, kā arī ir par 130 milimetriem īsāki nekā pašlaik Nacionālo bruņoto spēku rīcībā esošie “M2” modifikācijas ieroči.

Šie uzlabojumi veicina kājnieku spējas izpildīt nepieciešamos kaujas manevrus, kā arī sniedz iespēju pārnēsāt vairāk munīcijas. Tāpat jaunākajā “Carl Gustaf” modifikācijā integrēti elektronikas elementi, kas ļauj šiem ieročiem pievienot viedākus tēmēkļus, kā arī programmēt munīciju, sniedzot efektīvāku uzdevumu izpildi kaujas laukā.

Granātmetēja plašais munīcijas klāsts ļauj iznīcināt bruņutehniku, nocietinājumus un dzīvos mērķus, kā arī nodrošināt dūmu aizsegu vai apgaismojumu kaujas laukā.

“Carl Gustaf” granātšāvējus izmanto vairākas NATO dalībvalstis, tostarp ASV. Šos ieročus jaunākajā modifikācijā līdz šim ir pasūtījušas 13 valstis.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Ķirsis
Ķirsis

Vēl viņi labi noder strazdu baidīšanai no ķiršiem !