Latvijas armijai nozagtas nakts redzamības ierīces, kas, iespējams, pārdotas internetā

armija

No Nacionālo bruņoto spēku (NBS) noliktavām pazudušas nakts redzamības ierīces, liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija.

Aizsardzības ministrija (AM) apstiprina, ka aprīkojuma iztrūkums konstatēts pagājušajā gadā veiktās inventarizācijas laikā. Par notikušo bruņotajos spēkos tika uzsāktas divas dienesta pārbaudes, pēc kurām ierosināts arī kriminālprocess. Tā detaļas ministrija neatklāj.

AM Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins pastāstīja, ka šī notikuma rezultātā ir ierosinātas divas dienesta pārbaudes un viens kriminālprocess, kurš arī ir ar pirmajiem rezultātiem. “Ir konkrētas iekārtas, konkrēts inventārs ir atrasts, un ir noskaidrotas šīs personas,” teica Galkins.

Tā kā izmeklēšana vēl turpinās, ministrija neatklāj, cik liela daļa nozudušā aprīkojuma atrasta un cik lieli zaudējumi bruņotajiem spēkiem nodarīti. Galkins gan apstiprina, ka iespējamie vaininieki ir bruņoto spēku pārstāvji. Latvijas Televīzijai zināms, ka saistībā ar notikušo atstādinātas vairākas amatpersonas, ko ministrija gan nekomentē. Dienesta pārbaudes tikko esot noslēgušās, taču par soda mēriem komandieris Leonīds Kalniņš vēl neesot lēmis. Arī bruņoto spēku Nodrošinājuma pavēlniecības komandieris Kaspars Zdanovskis šobrīd amatu nav zaudējis.

Galkins arī norādīja, ka pašlaik nevar apstiprināt, cik lielā mērā Zdanovskis notikušajā ir iesaistīts. “Viņš ir konkrēti nodrošinājuma pavēlniecības komandieris, un nodrošinājuma pavēlniecībā pārziņā esošajās noliktavās ir konstatēti šie pārkāpumi,” teica Galiknis.

Savukārt aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) atzina, ka “dzīvē visādas lietas notiek”. “Es jau nevaru izsekot visam, kas notiek Latvijas bruņotajos spēkos. Tāpēc ir atbildīgās personas, kas par to ir atbildīgas. Šobrīd tas tiks noskaidrots. Nekādus secinājumus es pagaidām nevaru veikt. Tas būtu ļoti dīvaini pirms noskaidrošanas, kas ir noticis,” teica Bergmanis.

Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija liecina, ka no armijas nozagtās nakts redzamības ierīces, iespējams, tirgotas internetā. Aizsardzības ministrija sola sniegt plašākus komentārus pēc tam, kad būs noslēdzies kriminālprocess. Bruņotie spēki šobrīd esot uzlabojuši uzraudzību noliktavās. Tāpat šogad turpināsies kopējā bruņoto spēku nodrošinājuma reforma, kas modernizēs noliktavas un uzlabos to kontroli.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jāņonkuls
Jāņonkuls

2% no ikp, izsekot nevajag, tā taču nodokļu maksātāju nauda…

Lamata
Lamata

Bergmanis taču nevar izsekot savus padotos. Abiem ar Ušakovu vienādi uzskati.